Aktualności

15 stycznia, 2021

Sól Ziemi

Czy warto wierzyć? Co zrobić ze swoim życiem, żeby było pełniejsze, dobrze wykorzystane? Co po sobie zostawimy?
Wiele pytań sobie stawiamy w naszym życiu. Na wiele z nich oczekujemy odpowiedzi od Boga. Wielu z nas szybko się zniechęca i porzuca swoje starania gdy stwierdzą, że Bóg na nie nie odpowiada. Wielu uważa, że skoro nie odpowiada na nasze prośby, to zapewne nie istnieje. Mnóstwo teologów twierdzi z kolei, że Bóg odpowie na te prośby w swoim czasie.

Czytaj więcej
11 stycznia, 2021

Mądrość Miriam w przezwyciężaniu kryzysów – Msza św. w intencji kobiet

Każda z nas na pewno w swoim życiu przechodziła bądź przechodzi jakiś kryzys. Porażki i zmartwienia są wpisane w życie każdego człowieka. Czasami są to drobne niepowodzenia, a czasami życie nas bardzo mocno doświadcza. Skąd czerpać siłę do pokonywania wszelkich trudności?

Czytaj więcej
11 stycznia, 2021

Mój dar duchowy

https://parafia-sulbiny.pl/dar-duchowy/

Drodzy Parafianie,

Nasza parafia w przyszłym roku obchodzi swoje dziesięciolecie istnienia. Aby jak najlepiej przeżyć ten błogosławiony czas misji parafialnych, które z tej okazji poprowadzi dla nas ks. Mariusz Zaniewicz, złóżmy swój duchowy dar. Niech to będzie dla nas szczególny czas, który umocni naszą więź z Jezusem Chrystusem.

Czytaj więcej
30 grudnia, 2020

Życzenia noworoczne

Kończący się rok skłania nas do refleksji o przemijaniu. Czas ucieka, wieczność czeka – mawiał Jan Paweł II. Ubiegły rok upływał pod znakiem COVID-19. Boleśnie odczuliśmy wszelkie ograniczenia w życiu społecznym, w tym kwarantanny i izolacje. Wielu boleśnie doświadczyło choroby, a dla wielu był to rok, w którym pożegnaliśmy swoich ukochanych najbliższych. Traumatycznym doświadczeniem były ograniczenia w udziale w Liturgii. Wielki Post bez rekolekcji, które są tak bardzo potrzebne dla ducha.  Niespotykanie trudne Święta Wielkanocne w domu, a nie w kościele. Później chwila oddechu przed wakacjami. Przeżyliśmy w parafii I Komunię Świętą i Bierzmowanie.

Czytaj więcej
24 grudnia, 2020

Boże Narodzenie

Drodzy Bracia i Siostry,

Z ogromną radością wyczekujemy przyjścia Pana. “A Słowo Ciałem się stało i zamieszkało między nami “(J1,14). Oto Słowo przychodzi dzisiaj na świat i chce zamieszkać między nami. Ta wielka wiara i nadzieja w Słowo, które stworzyło świat, napawa szczęściem i pozwala z nadzieją patrzeć w przyszłość. Boży Syn zamieszkał w człowieku i przychodzi dzisiaj do nas. Musimy godnie przygotować naszą duszę na przyjęcie Jezusa do serca, aby ta Miłość mogła rozlać się w całym ciele i umocniła nas w dążeniu do jednego wspólnego i właściwego celu – w dążeniu do świętości. Bóg powinien stać się centrum naszego życia, Jego wszechobecność aż ściska za serce, bo jako troskliwy Ojciec pragnie dla nas życia wiecznego w Jego Domu. Dziś posyła do nas swego Syna, aby przygotował nam drogę do zbawienia.

Czytaj więcej
14 grudnia, 2020

Penitencjaria Apostolska ogłosiła odpusty związane z Rokiem św. Józefa

https://diecezja.siedlce.pl/komunikat/penitencjaria-apostolska-oglosila-odpusty-zwiazane-z-rokiem-sw-jozefa/

PENITENCJARIA APOSTOLSKA

DEKRET

Prot. n. 866/20/I

Udziela się daru specjalnych Odpustów z okazji Roku Jubileuszowego na cześć Świętego Józefa, zarządzonego przez Papieża Franciszka dla godnego uczczenia 150. rocznicy dnia, w którym Święty Józef został ogłoszony Patronem Kościoła Katolickiego.

Dziś upływa 150 lat, od kiedy Dekretem „Quemadmodum Deus” Błogosławiony Papież Pius IX, poruszony ciężką i bolesną goryczą czasów, w których znajdował się Kościół prześladowany przez wrogów, ogłosił Świętego Józefa Patronem Kościoła Katolickiego.

Czytaj więcej

Sól Ziemi

Mądrość Miriam w przezwyciężaniu kryzysów – Msza św. w intencji kobiet

Mój dar duchowy

Życzenia noworoczne

Boże Narodzenie

Penitencjaria Apostolska ogłosiła odpusty związane z Rokiem św. Józefa

Zobacz więcej aktualności