Aktualności

21 września, 2020

Cykliczne Spotkania Pielgrzymkowe

Życie to pielgrzymka!  W tym roku nie mogliśmy uczestniczyć w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę, to dla miłośników pielgrzymowania było potężne wyzwanie. Dla wielu z nas sierpień bez pielgrzymki  do tej pory był abstrakcją, czymś co nie może mieć miejsca. Jednak dobry Bóg miał na ten czas inne plany. Ta jubileuszowa 40 piesza pielgrzymka na Jasną Górę miała być w tym roku wyjątkowa i była wyjątkowa.

Licznie gromadziliśmy się w kaplicy na pielgrzymce duchowej, było więcej czasu na osobistą modlitwę i rozważania. Dziękujemy dobremu Bogu za ten błogosławiony czas. Każdemu kto kiedykolwiek był na pielgrzymce, aż serce rwało się, aby wyruszyć na pielgrzymi szlak. Nie każdemu jednak dane było uczestniczyć fizycznie w pielgrzymce w tym roku wyjątkowej, bo sztafetowej. Wchodzimy w istotę pewnych wydarzeń, bo pielgrzymka to nie tylko przejście kilkuset kilometrów, to stan ducha, to codzienna życiodajna Eucharystia, to rekolekcje w drodze, to modlitwa różańcowa tak potężna w swojej mocy, to śpiewanie Godzinek, to budowanie wspólnoty ludzi wierzących w Jezusa Zmartwychwstałego. Dlatego w niedzielę 20 września 2020 r. rozpoczęliśmy w naszej wspólnocie parafii św. Jana Pawła II cykliczne spotkania pielgrzymkowe. Dziękuję wszystkim uczestnikom za wspaniałą atmosferę, świadectwa żywej wiary, wspólne umiłowanie Maryi w śpiewie i modlitwie. Niech to będzie nasz sposób na pielgrzymowanie przez cały rok, bo pielgrzymkę tworzą ludzie. Bóg zapłać Siostry i Bracia i do zobaczenia w każdą trzecią niedzielę miesiąca. Wszyscy są mile widziani. Zapraszamy.

Powrót do archiwum aktualności

Parafia Rzymskokatolicka

pw. Świętego Jana Pawła II w Sulbinach

Sulbiny, ul. Górna 7, 08-400 Garwolin
NIP 8262181886, REGON 143001595

Numer rachunku bankowego Parafii:
Bank Spółdzielczy w Garwolinie:
33 9210 0008 0002 9157 2000 0010

e-mail: kancelaria@parafia-sulbiny.pl
Telefon: +48 724 814 151

Kancelaria parafialna czynna:

Wtorek – Piątek
– w godzinach od 16:30 do 17:30

Sobota
– po Mszy św. o godzinie 7:00

Proboszcz:
ks. mgr lic. Leszek Dąbrowski
ksleszek@parafia-sulbiny.pl

Nabożeństwa

Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie:
– godzina 7:00
– godzina 18:00

Środa
– godzina 18:00
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Czwartek
– godzina 18:00
Msza Św. i Nowenna do Świętego Jana Pawła II
indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu
(możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty)

– godzina 20:30
Różaniec i Apel Jasnogórski

I piątek miesiąca:
– godzina 7:00
– godzina 18:00

I sobota miesiąca:
– godzina 7:00
– godzina 18:00

I niedziela miesiąca:
– godzina 10:00
Msza Św. w intencji Parafian,
adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja

II, III i IV niedziela miesiąca:
– godzina 8:00
– godzina 10:00
– godzina 12:00
– godzina 18:00