Aktualności

28 kwietnia, 2021

Duchu Święty przyjdź

Kochana młodzieży,
W czwartek zapraszamy Was na Mszę świętą o godzinie 18:00 oraz modlitewne spotkanie w intencji pomyślnie zdanych egzaminów. Będziemy prosić Ducha Świętego o moc Jego darów i światło mądrości. Podczas adoracji Najświętszego Sakramentu będziemy wypraszać Pana, aby przeprowadził Was przez ten trudny czas i otoczył Ojcowską opieką. Nasze wieczorne czuwanie zakończymy Apelem Jasnogórskim.

Drodzy i Kochani Maturzyści!

Za kilka dni każdy z Was przystąpi do najważniejszego na progu dorosłego życia egzaminu. Jego wynik często warunkuje wybór dalszej drogi życia i staje się przepustką do realizacji życiowych marzeń. Ten etap nauki zawsze traktujemy poważnie i odpowiedzialnie.

Wiemy, jak każdy z Was tęskni za pomyślnym zdaniem wybranych przez siebie przedmiotów. Wasze serca wypełnia nadzieja, że z Bożą pomocą zrealizujecie skutecznie upragnione marzenia i rozpoczniecie nowy, wspaniały etap życia. Wielu z Was trwa ufnie na codziennej modlitwie do Ducha Świętego, wypraszając światła, mocy i bogactwa Jego darów.

Z drugiej strony rozumiemy, że w tych dniach nierzadko towarzyszy Wam również lęk i obawa. Maturę bowiem, która sama w sobie jest poważnym egzaminem, przychodzi Wam zdawać w czasie pandemii, po wielomiesięcznym okresie nauczania zdalnego i przy licznych ograniczeniach sanitarnych. Tym bardziej pragniemy zapewnić Was, drodzy Młodzi, o naszej duchowej bliskości, błogosławić Wam i towarzyszyć w tych dniach osobistą i wspólnotową modlitwą.

Drodzy Młodzi Przyjaciele, my biskupi oraz kapłani Diecezji Siedleckiej, od 1 maja aż do wakacji, obiecujemy Wam swoją modlitwę. Każdy z Was otoczony będzie w tych dniach sztafetową modlitwą różańcową. W parafiach, w których się uczycie i z których pochodzicie, będziemy sprawować Msze święte w Waszych intencjach. Będziemy prosili Pana, aby poprowadził Was przez ten czas, pozwalając otworzyć się w pełni na swój plan miłości. Modlitwą otaczamy również Waszych Rodziców, Katechetów, Wychowawców i Nauczycieli.

Ufając, że przyjmiecie od nas ten dar modlitwy, z serca Wam błogosławimy

 

+ Kazimierz Gurda

BISKUP SIEDLECKI

 + Grzegorz Suchodolski

BISKUP POMOCNICZY

DIECEZJI SIEDLECKIEJ

Powrót do archiwum aktualności

Parafia Rzymskokatolicka

pw. Świętego Jana Pawła II w Sulbinach

Sulbiny, ul. Górna 7, 08-400 Garwolin
NIP 8262181886, REGON 143001595

Numer rachunku bankowego Parafii:
Bank Spółdzielczy w Garwolinie:
33 9210 0008 0002 9157 2000 0010

e-mail: kancelaria@parafia-sulbiny.pl
Telefon: +48 724 814 151

Kancelaria parafialna czynna:

Wtorek – Piątek
– w godzinach od 16:30 do 17:30

Sobota
– po Mszy św. o godzinie 7:00

Proboszcz:
ks. mgr lic. Leszek Dąbrowski
ksleszek@parafia-sulbiny.pl

Nabożeństwa

Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie:
– godzina 7:00
– godzina 18:00

Środa
– godzina 18:00
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Czwartek
– godzina 18:00
Msza Św. i Nowenna do Świętego Jana Pawła II
indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu
(możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty)

– godzina 20:30
Różaniec i Apel Jasnogórski

I piątek miesiąca:
– godzina 7:00
– godzina 18:00

I sobota miesiąca:
– godzina 7:00
– godzina 18:00

I niedziela miesiąca:
– godzina 10:00
Msza Św. w intencji Parafian,
adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja

II, III i IV niedziela miesiąca:
– godzina 8:00
– godzina 10:00
– godzina 12:00
– godzina 18:00