5 marca, 2022

Ekstremalna Droga Krzyżowa

Drodzy Parafianie,

8 kwietnia kolejny raz wyruszymy w Ekstremalną Drogę Krzyżową. Rozpoczynamy Mszą Świętą o godzinie 21:00. W tym roku zdecydowaliśmy się na przygotowanie trzeciej, krótszej trasy, dla tych wszystkich, którzy chcieliby ruszyć w drogę pojednania, ale fizycznie nie są przygotowani na tak duże wyzwania. Trasa żółta Błogosławionych Męczenników Podlaskich to 21 km. Wychodzimy z Sulbin razem z trasą czerwoną św. Jose. w Rudzie Talubskiej zejdziemy w lewo Feliksin-Taluba- Rowy- Kobyla Wola- Józefów – wzdłuż DK 17- i Leśną w Sulbinach znów dołączymy do trasy św. Jose. Szacowany czas spokojnego przejścia 4-5 h.

Mamy trzy trasy:

św. Jose – czerwona 43 km

św. Stanisława Kostki – niebieska 46 km

Błogosławiony Męczenników Podlaskich – żółta 21 km

Na trasę niebieską i czerwoną możemy zapisać się na www.edk.org.pl, a na trasę żółtą tylko w parafii ( ze względów technicznych nie możemy zarejestrować krótszej trasy niż 40 km )
Zapisy w parafii odbędą się w budynku parafialnym w niedzielę 3 kwietnia po każdej Mszy św., w środę 6 kwietnia w godzinach 18:30-19:30 oraz w piątek 8 kwietnia od godziny 18:00 w budynku parafialnym. Zapisując się przez stronę lub osobiście w parafii, pozwalasz nam zaplanować bezpieczne zorganizowanie tras oraz przygotowanie odpowiedniej ilości pakietów uczestnika EDK. Pakiety można nabyć podczas zapisów, składają się z rozważań EDK, opisu tras, opaski odblaskowej, opaski silikonowej na rękę oraz z breloka pamiątkowego, przygotowanego specjalnie dla naszej parafii. Koszt pakietu wynosi 25 zł.

Ga 6, 10
„A zatem, dopóki mamy czas, czyńmy dobrze wszystkim, zwłaszcza zaś naszym braciom w wierze.”

Weronika wyciągnęła ręce w kierunku Jezusa. Pomogła Mu. Była blisko. Bliskość jednak nie jest tak prosta. Każdy z nas jest inny, a na dodatek po drodze zmieniamy się. Dlatego obowiązuje ważna zasada: możemy z kimś być w relacji, ale nie musimy. Nic na siłę. Nie wystarczy, że jedna strona chce. Nie wystarczy także to, że kiedyś było dobrze. Warto zarządzać swoimi relacjami. Podtrzymywać te, które dają dobre owoce
i w których jest obustronne zaangażowanie. Lepiej zaś uciekać z tych, które stają się niszczące, destrukcyjne i jednostronne. Nic na siłę. (…)
Warto za chwilę, w drodze, przemyśleć swoje relacje. Posegregować je, określając, które są dobre, a które toksyczne. A może już się zmieniliśmy i należałoby szukać czegoś innego? W relacjach można być, ale nie z przymusu. ( rozważania EDK )

W tym roku nasz naród stoi przed kolejnym po wirusie wyzwaniem. Jesteśmy bardzo potrzebni naszym sąsiadom z Ukrainy. Jest również wiele osób w naszym środowisku, które potrzebują pomocnej dłoni. Warto podczas rozważań przemyśleć i zastanowić się jak ja mogę pomóc, czy mam siłę by czynić dobro.

Szczęść Boże.