1 Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj I Niedziela Adwentu. Zakończenie rekolekcji parafialnych. Dziękujemy ks. Jerzemu Olędzkiemu, Proboszczowi Parafii Gęś
    za przeprowadzenie ćwiczeń duchowych, wspólną modlitwę i świadectwo żywej wiary.
  2. Dzisiaj Nieszpory za zmarłych o godz. 17.30. Zapraszamy szczególnie
    te osoby, które w minionym roku utraciły swoich bliskich. Będziemy
    też modlić się za zmarłych w ostatnim roku księży naszej diecezji. Jutro ostatni dzień wypominek.
  3. W środy i soboty o godz. 6.00 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP
    a o godz. 6.30 Roraty. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Zabierzcie
    ze sobą świece lub lampiony. Wraz z Maryją będziemy zdążać na spotkanie Zbawiciela na końcu czasów i w tajemnicy Świąt Bożego Narodzenia.
  4. W środę na godz. 18.00 zapraszamy na Nowennę wszystkich czcicieli
    MB Nieustającej Pomocy.
  5. Zapraszamy na Papieskie czwartki w naszej Parafii. Msza św. wotywna
    i Nowenna do św. Jana Pawła II o godz. 18. O godz. 20.30 różaniec w intencji Misji parafialnych.
  6. W tygodniu rozpoczynamy nowy miesiąc grudzień. W I Piątek nabożeństwo Wynagradzające Sercu Jezusowemu rano i wieczorem. W I sobotę miesiąca Uczcimy Niepokalane Serce Maryi po Mszy św. Wieczorowej.
  7. W najbliższą sobotę Różaniec w intencji budowy kościoła parafialnego
    i w intencji naszych dobrodziejów po Mszy św. o godz. 6.30. Modlitwie będzie przewodniczyć KŻR św. Jadwigi.
  8. Kandydatów do Bierzmowania odsyłam do strony internetowej naszej Parafii. W zakładce Bierzmowanie znajdziecie materiały adwentowe do pracy duchowej. Proszę też o śledzenie FB.
  9. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zachęcam do uczestnictwa w Roratach. 8 grudnia, podczas Mszy św. o godz. 18.00 poświęcimy i zawiesimy dzieciom medaliki MB. Rodziców proszę o przygotowanie medalików. W tym roku choinki w naszej kaplicy będą ozdobione bombkami wykonanymi przez dzieci klas III. Wykonane ozdoby prosimy przynosić do IV niedzieli Adwentu. Wyłonimy drogą konkursu najciekawsze prace.
  10. Bóg zapłać za ofiary na cele parafialne!
  11. Dziękuję rodzicom dzieci klas IV – tegorocznym I Komunijnym – za ufundowanie fioletowych ornatów, które będą służyły w naszej Parafii podczas celebracji liturgii w Adwencie, Wielkim Poście i podczas pogrzebów. Bóg zapłać!
  12. Słowa wdzięczności i uznania kieruję do osób, które w tym roku roznosiły opłatki w naszej parafii. Dziękuję również wszystkim za składane przy tej okazji ofiary. Bóg zapłać! Kto jeszcze nie otrzymał opłatka może go odebrać w zakrystii.
  13. Zachęcam do nabycia świec CARITAS Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Zostało już niewiele świec dużych i małych. Dziękuję Parafialnemu Zespołowi Caritas za zaangażowanie w rozprowadzanie świec.
  14. Od dzisiaj możemy zabrać Torby Miłosierdzia, aby przygotować dar serca ubogim z naszej Parafii, w związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia.
  15. Zachęcamy do wsparcia odbudowy Domu Pielgrzyma w Kodniu. W wyniku pożaru została zniszczona znaczna część budynku. Na stoliku za ławkami znajdziemy przygotowane druki cegiełki. O tej tragedii informowaliśmy na FB.
  16. Dziękuję Pani Agnieszce za wykonanie wieńca adwentowego do naszej Kaplicy. Bóg zapłać! Zachęcam do wykonania takiego wieńca w swoim domu aby był miejscem spotkania rodziny podczas modlitwy, lektury Pisma św. i wspólnego posiłku.
  17. Dziękuję za sprzątnięcie kaplicy przed rekolekcjami. Bóg zapłać!
  18. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Nowy numer „Różańca” i „Tak Rodzinie” znajdziemy na stoliku za ławkami..
  19. Przypominam o konieczności przestrzegania zasad sanitarnych. Modlitwą otoczmy osoby dotknięte chorobą, kwarantanną. Pamiętajmy w modlitwie o pracownikach służby zdrowia i służb sanitarnych.
  20.  W ubiegłą niedzielę Pan powołał do wieczności mojego tatę † Stefana Dąbrowskiego. Dziękuję reprezentantom Parafii za obecność na uroczystości pogrzebowej i modlitwę. Wszystkim, którzy wspierali mnie i moich najbliższych modlitwą wyrażam moje serdeczne Bóg zapłać! Dziękuję za złożone ofiary na Msze św. i inicjatywę Mszy św. Gregoriańskiej zamówioną przez wspólnoty z Parafii i osoby indywidualne. Gregorianka rozpocznie się w styczniu. Wieczny odpoczynek….