10 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj 10 Niedziela zwykła. I niedziela miesiąca. Dzieci klas czwartych przeżywają rocznicę I Komunii św. Uroczysta Msza św. o godz. 10.00. Następnie Nabożeństwo czerwcowe i procesja z racji oktawy Bożego Ciała. Po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dzieci klas drugich i ich rodziców w związku z przygotowaniem do I Komunii św.
  2. Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. W niedzielę i uroczystości po Mszy św. o godz. 10.00. W oktawie Bożego Ciała procesje wokół kaplicy po Nabożeństwie czerwcowym. Do udziału w nabożeństwie zachęcamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania.  Puszka na budowę kościołów w diecezji.
  3. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy przed Mszą św. wieczorową.
  4. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po procesji adoracja Najświętszego sakramentu do godziny 20.00.
  5. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. W sobotę Różaniec w intencji budowy kościoła parafialnego i naszych dobrodziejów.
  7. W przyszłą niedzielę zmianka tajemnic różańcowych po Nabożeństwie czerwcowym.
  8. 18 czerwca w Pratulinie Jerycho Młodych. Ks. Krzysztof przyjmuje zapisy do końca tego tygodnia. Zachęcamy do udziału w tym diecezjalnym wydarzeniu ministrantów i młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Program w gablocie.
  9. Wczoraj diakoni WSD rozpoczęli rekolekcje w Kodniu a w najbliższą sobotę w Katedrze Siedleckiej przyjmą święcenia kapłańskie. Wesprzyjmy ich i Ojca Duchownego naszymi modlitwami.
  10. 20 czerwca będziemy przeżywać w parafii 10 lecie istnienia naszej wspólnoty. Już dziś zachęcamy do udziału w uroczystości.
  11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  12. Bóg zapłać za ofiary na cele parafialne! W minionym tygodniu wykonano kolejny fragment chodnika wzdłuż plebanii i uporządkowano rabatę przy parkingu od strony ulicy.
  13. Pragnę podziękować Panu Grzegorzowi za ofiarowane obrusy ołtarzowe do naszej kaplicy i kaplicy szpitalnej. Bóg zapłać!
  14. Dziękuję Panu Kazimierzowi z małżonką za ufundowanie nowej tablicy ogłoszeń. Bóg zapłać!
  15. Dziękuję Panu Tomaszowi za odnowienie ławek na zewnątrz kaplicy. Bóg zapłać!
  16. Dziękuję Paniom lektorkom za sprzątnięcie i umycie okien w budynku plebanii. Coraz bliżej uruchomienia kancelarii. Bóg zapłać!
  17. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało. Bóg zapłać! Strażakom OSP Sulbiny za posługę przy baldachimie i zabezpieczenie przejścia procesji. Cieszę się liczna obecnością dziewczynek sypiących kwiaty, ministrantów, dzieci rocznicowych i I Komunijnych.