24 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj 24 niedziela zwykła. W Kościele w Polsce przeżywamy długo wyczekiwaną beatyfikację ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Polski i Matki Elżbiety Róży Czackiej założycielki Ośrodka dla Niewidomych w Laskach.
    W naszej Parafii Dożynki. Dziękujemy dziś Bogu za płody ziemi a rolnikom za ich ciężką pracę i wierność powołaniu.
    Dziękuję reprezentantom poszczególnych wiosek za przygotowanie wieńców dożynkowych i udział w procesji.
    Radujemy się wspólnotą wiary i miłości włączając się w Festyn Parafialny. Przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Dziękujemy właścicielom firm i osobom indywidualnym za przekazane fanty do loterii, przygotowane: posiłek, miód, ciasta i napoje. Dziękuję za włożony trud pracy przygotowawczej wielu osób z Parafii. Zachęcamy gorąco do włączenia się w nasze świętowanie i udział w loterii i konkursach, zapraszamy do przejażdżki bryczką. Pozyskane podczas festynu środki finansowe zasilą budżet Parafii.
  2. We wtorek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
  3. W środę Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy przed Mszą św. wieczorową.
  4. W każdą środę zapraszamy na spotkanie biblijne, po Mszy św. wieczorowej w budynku duszpasterskim.
  5. Również w środę o godz. 19.00 w kaplicy katecheza liturgiczna dla kl. IIIa i kl. III ze szkoły w Rudzie Talubskiej przed I Komunią św.
  6. Biblioteka Parafialna zaprasza do wypożyczania książek w czwartek w godzinach 17.00-18.00.
  7. W czwartek Msza św. i Nowenna do św. Jana Pawła II o godz. 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.
  8. W sobotę po Mszy św. porannej Różaniec w intencji budowy kościoła parafialnego i naszych dobrodziejów.
  9. I Katecheza dla rodziców i chrzestnych 18 września w sobotę o godz. 11 w sali budynku duszpasterskiego. Przypominamy, że do godności chrzestnych mogą być dopuszczone osoby wierzące, prowadzące życie sakramentalne i modlitewne, cieszące się szacunkiem we wspólnocie parafialnej, wyznające poglądy zgodne z nauczaniem Kościoła Katolickiego, nie mające przeszkód kanonicznych.
  10. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 Msza św. i spotkanie dzieci klas III i ich rodziców przed I Komunią św.
  11. Za tydzień spotkanie pielgrzymkowe o godz. 15.00 w budynku duszpasterskim. Zapraszamy pielgrzymów i sympatyków pielgrzymki.
  12. W najbliższą niedzielę zapraszamy młodzież z naszej Parafii, szczególnie obowiązkowo kandydatów do Bierzmowania kl. I i II na Mszę św. o godz. 18.00 w związku ze wspomnieniem św. Stanisława Kostki patrona młodzieży.
  13. Za tydzień taca inwestycyjna.
  14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  15. Bóg zapłać za ofiary na cele parafialne!
  16. Chrzest św. przyjmą dziś: Julia, Wiktoria i Fabian. Gratulujemy rodzicom.