28 Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj XX Dzień Papieski. Po każdej Mszy św. można zakupić kremówkę papieską, unikatową gazetę misyjną i złożyć do puszki ofiarę na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Po Mszy św. o godz.10.00 różaniec i zmianka tajemnic różańcowych. Po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dzieci klas I.
  2. Jutro w Parafii MB Częstochowskiej o godz. 12.00 Msza św. pogrzebowa  ks. Prałata Juliana Jóźwika, wieloletniego proboszcza parafii. Zachęcamy  do udziału.
  3. W najbliższy czwartek w Kolegiacie o godz. 12.00 Msza św. z udziałem  ks. bpa Grzegorza Suchodolskiego w intencji Dzieci utraconych i ich rodziców. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do uczestnictwa. Również w czwartek Duszpasterstwo Przedsiębiorców Diecezji Siedleckiej zaprasza na Mszę św. i spotkanie z konferencją formacyjną, w naszej parafii  o godz. 18.00. Nowenna do św. Jana Pawła II po Mszy św. wieczorowej. Adoracja  do godziny 20.00. Zachęcamy do podawania próśb i podziękowań  do Nowenny w kancelarii. Ofiary będziemy zbierać na tacę podczas Mszy św. nowennowej za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.
  4. Za tydzień III niedziela miesiąca. Taca inwestycyjna.
  5. W tym tygodniu modlitwę różańcową poprowadzą:
    • Poniedziałek – Lektorzy
    • Wtorek – Kandydaci do bierzmowania
    • Środa – Ministranci
    • Czwartek – Dzieci klas III
    • Piątek – KŻR św. Jadwigi
    • Sobota – KŻR św. Franciszka
    • Niedziela – KŻR św. Katarzyny
      Przypominam, że Różaniec codziennie o godz. 17.15 a w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00.
  6. Zachęcamy do zabrania kartek wypominkowych. Prosimy o czytelne wpisanie imion zmarłych z rodziny, wpisanie ofiarodawcy i składanej ofiary. W listopadzie podejmiemy modlitwę w intencji naszych bliskich zmarłych.
  7. Dziękuję za złożone w tygodniu ofiary na cele parafii: Bóg zapłać!
  8. Dziękuję Państwu Żochowskim za przekazanie znacznego księgozbioru dzieł św. Jana Pawła II do naszej parafialnej biblioteki. Bóg zapłać!
  9. Dziękuję Panu Marcinowi Domańskiemu za ofiarowanie dwóch płyt elektrycznych na wyposażenie kuchni na wikariatach. Bóg zapłać!
  10. Dziękuje P. Teresie Dziedzic za ofiarowane dla parafii dywaniki. Bóg zapłać!
  11. Wczoraj Schola dziecięca naszej parafii pielgrzymowała do Kodnia  w związku z V rocznicą swojego istnienia. Nawiedziliśmy również parafię neounicką w Kostomłotach. Dziękuję Pani Joannie Kocon za prowadzenie tego dzieła, ofiarną pracę i formację dzieci. Rodzicom za zaangażowanie  i współpracę. Wreszcie samym dzieciom za radosne, wytrwałe uczestniczenie w scholi i zaangażowanie w liturgii.
  12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Są do nabycia w kancelarii kalendarze Rolników w cenie 25 zł.
  13. Przypominam o konieczności przestrzegania zasad sanitarnych(dystans społeczny, maseczki i dezynfekcja dłoni). Modlitwą otoczmy osoby dotknięte chorobą i służby zwalczające epidemię.
  14. Spotkania:
    • W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dzieci klas III szk. Podst. I ich rodziców w związku z przygotowaniem do I Komunii św.
    • W przyszłą niedzielę o godz.16.00 spotkanie pielgrzymkowe. Zapraszamy wszystkich chętnych.
  15. Chrzest święty przyjmie dzisiaj Ignacy Grzela. Gratulujemy rodzicom!