28 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj 28 niedziela zwykła. Obchodzimy Dzień Papieski. Młodzież parafialna przeprowadza zbiórkę do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Wspólnota św. Jana Pawła II zaprasza po każdej Mszy św. na tradycyjne kremówki. Dochód ze sprzedaży kremówek przeznaczymy na zakup projektora multimedialnego do budynku duszpasterskiego.
  2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie z dziećmi klas III i rodzicami przed I Komunia św.
  3. Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej. Nabożeństwo codziennie o godz. 17.15 a w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00.
  4. Dziękuję wszystkim, którzy w minionym tygodniu prowadzili modlitwę różańcową. O poprowadzenie modlitwy w rozpoczynającym się tygodniu poproszę:
    Poniedziałek – Dzieci klas III przygotowujący się do I Komunii św.
    Wtorek – Wspólnota św. Jana Pawła II
    Środa – Ministranci
    Czwartek – Kandydaci do Bierzmowania
    Piątek – KŻR św. Bernadety
    Sobota – KŻR św. Jana Pawła II
    Zachęcamy do wstąpienia do KŻR. Chętni mogą zgłaszać się do księży.
  5. W poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy chętne i utalentowane wokalnie osoby na próbę chóru.
  6. W najbliższy czwartek zapraszamy kobiety na Mszę św. o godz. 18.00 i Nowennę do św. Jana Pawła II. Tematem spotkania formacyjnego będzie „Kobieta obdarowana”. Więcej informacji na stronie i FB. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.
  7. Również w czwartek Dzień Edukacji Narodowej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za nauczycieli, pedagogów i wszystkich pracowników oświaty.
  8. W piątek o godz. 19.00 w kaplicy, obowiązkowe spotkanie kandydatów do Bierzmowania z kl. II szkoły średniej.
  9. W piątek o godz. 19.00 w budynku duszpasterskim spotkanie „oazowe” dla dzieci klas III, IV i V szkoły podstawowej. Zapraszamy chętne dzieci.
  10. W przyszły piątek w Kolegiacie pogrzeb dzieci utraconych. Msza św. o godz. 12.00. Zapraszamy i zachęcamy do modlitwy za dzieci utracone i rodziców po stracie dziecka.
  11. Dziękuje ks. Arturowi i ks. Krzysztofowi za wygłoszenie katechez dla rodziców i rodziców chrzestnych. Kolejny cykl katechez na wiosnę.
  12. W przyszłą niedzielę w naszej wspólnocie parafialnej Odpust ku czci św. Jana Pawła II. Msza św. odpustowa o godz. 10.00.
    Za tydzień rozpoczynamy Misje św. w naszej Parafii. Program znajdziemy na stronie parafialnej i FB. Możemy też zabrać ze sobą program w wersji papierowej (na stoliku za ławkami). Bardzo proszę o wnikliwe przeanalizowanie programu na poszczególne dni i wygospodarowanie czasu aby całymi rodzinami uczestniczyć w Misjach. Proszę też o codzienną modlitwę w intencji Misji św. i Misjonarza. Nie zapomnijmy o udekorowaniu naszych domów, mieszkań, przydrożnych krzyży i kapliczek.
  13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  14. Bóg zapłać za przekazane ofiary na cele parafialne!
  15. Chrzest św. przyjmie dzisiaj Aleksander. Gratulujemy rodzicom.