3 Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj III Niedziela Adwentu zwana Gaudete (radujcie się). Jednocześnie wspominamy bolesną kartę historii Polski – wprowadzenie Stanu Wojennego w 1981 roku.  Ofiarami składanymi do puszek wspieramy Diecezjalną Caritas.
  2. Zachęcamy do uczestniczenia w adwentowym nabożeństwie. Roraty w środę i sobotę o godz. 6.30. Razem z Maryją przygotowujmy nasze serca na przyjście Zbawiciela.
  3. 17 grudnia rozpoczynamy w Kościele bezpośredni czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu pokuty i pojednania. Ze względu na spowiedzi rekolekcyjne w innych parafiach możliwość spowiedzi w naszej kaplicy przed Mszą św.
  4. W przedświątecznym czasie chcemy odwiedzić z posługą sakramentalną osoby starsze z naszej Parafii. Prosimy o indywidualne umawianie się z księżmi. Z obu stron zadbajmy o spełnienie standardów sanitarnych.
  5. W środę o godz. 18.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  6. W czwartek w naszej Parafii czcimy św. Jana Pawła II. Msza św. i Nowenna o godz. 18.00. Następnie adoracja Najświętszego Sakramentu i Różaniec w intencji Misji parafialnych o 20.30.
  7. W sobotę Różaniec w intencji budowy kościoła parafialnego i w intencji naszych dobrodziejów po Mszy św. o godz. 6.30.
  8. Papież Franciszek ogłosił Rok Jubileuszowy ku czci św. Józefa. Na określonych warunkach można uzyskać łaskę odpustu. Każdego 19 dnia miesiąca (już w najbliższą sobotę) w naszej kaplicy po Mszy św. porannej odmówimy wspólnie Litanię do św. Józefa.
  9. Za tydzień III niedziela miesiąca – Taca inwestycyjna i zbiórka ofiar do puszek na Pomoc Kościołowi na Wschodzie.
  10. Bóg zapłać za ofiary na cele parafialne!
  11. Dziękuję dzieciom klas III za przygotowanie pięknych dekoracji choinkowych do kaplicy. Na pozostałe prace czekamy do końca tygodnia.
  12. Zachęcam do nabycia świec CARITAS Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom i opłatka na stół wigilijny.
  13. Dziękuję za złożone dary w „Torbach Miłosierdzia”. Udamy się z nimi do ubogich z naszej parafii po IV Niedzieli Adwentu.
  14. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
  15. Przypominam o konieczności przestrzegania zasad sanitarnych. Modlitwą otoczmy osoby dotknięte chorobą i kwarantanną. Pamiętajmy w modlitwie o pracownikach służby zdrowia i służb sanitarnych.
  16. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Leszka Luśnię.
  17. Jutro o godz. 13.00 Msza św. pogrzebowa śp. Krzysztofa Szczęśniaka. Bliskim, pogrążonym w żałobie wyrażamy serdeczne współczucie i zapewniamy o modlitwie. Wieczny odpoczynek…