30 Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj 30 niedziela zwykła. Po Mszy św. o godz. 10.00 różaniec. Dzisiaj taca na misje.
  2. W środę Uroczystość św. Judy Tadeusza, patrona Diecezji Siedleckiej i spraw beznadziejnych.
  3. W najbliższy czwartek zapraszamy na Mszę św. wotywną o św. Janie Pawle II i Nowennę. Zachęcamy do przedstawiania próśb i podziękowań za wstawiennictwem naszego patrona. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.
  4. W najbliższą sobotę Wigilia Uroczystości Wszystkich Świętych. Naszą uwagę zwrócimy na heroiczne świadectwo wiary, posuniętej do męczeństwa bł. Wincentego Lewoniuka i jego towarzyszy z Pratulina, prostych ludzi o głębokiej wierze. Ze względu na ograniczenia, Noc Świętych będzie miała następujący przebieg:
    O godz. 18.00 Msza św. z Uroczystości Wszystkich Świętych, Adoracja Najświętszego Sakramentu i o godz. 20.30 śpiewem Litanii do Wszystkich Świętych i błogosławieństwem zakończymy nasze czuwanie modlitewne.
  5. W przyszłą niedzielę 1 Listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kaplicy jak w każdą niedzielę. Na cmentarzu w Garwolinie Msza św. o godz. 12.00
  6. W Dzień zaduszny 2 Listopada Msze św. w kaplicy o godz. 7.00 i 18.00. Msza św. na cmentarzu w Garwolinie o godz. 10.00.
  7. Zachęcamy do zabrania kartek wypominkowych. Prosimy o czytelne wpisanie imion zmarłych z rodziny, wpisanie ofiarodawcy i składanej ofiary. W listopadzie podejmiemy modlitwę w intencji naszych bliskich zmarłych.
  8. W tym tygodniu modlitwę różańcową poprowadzą:
    • Poniedziałek – KŻR św. Józefa
    • Wtorek – KŻR św. Jana Pawła II
    • Środa – KŻR św. Anny
    • Czwartek – KŻR św. Faustyny
    • Piątek – KŻR św. Maksymiliana
    • Sobota – KŻR św. Franciszka w intencji budowy kościoła parafialnego i naszych dobrodziejów.
      Przypominam, że Różaniec codziennie o godz. 17.15.
  9. Za złożone ofiary na potrzeby Parafii Bóg zapłać!
  10. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przebieg odpustu parafialnego. Chórowi parafialnemu, Panu organiście, Pani Uli i Paniom sprzątającym naszą kaplicę, Pani Agnieszce za dekoracje kwiatowe. Pani Basi za przygotowanie poczęstunku dla księży gości. Parafialnemu Zespołowi Caritas za zbiórkę ofiar do puszek na operację Marysi Tchórzewskiej. Wspólnocie św. Jana Pawła II za cukierki odpustowe.
  11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Są do nabycia w kancelarii kalendarze Rolników w cenie 25 zł i kalendarze z wieńcami dożynkowymi.
  12. Przypominam o konieczności przestrzegania zasad sanitarnych: dystans społeczny 1,5 m pomiędzy osobami, obowiązkowe maseczki zasłaniające nos i usta, częste mycie i dezynfekcja dłoni. W naszej kaplicy może jednorazowo przebywać 57 osób. Proszę aby jedna osoba zajmowała 1 ławkę. Do Komunii św. przystępujemy w dwóch rzędach: w jednym udzielana jest do ust a w drugim, od strony tabernakulum na rękę. Modlitwą otoczmy osoby dotknięte chorobą i służby zwalczające epidemię.
  13. Chrzest święty przyjmie dzisiaj: Dorota Migas. Gratulujemy rodzicom!
  14. W minionym tygodniu pożegnaliśmy † Jarosława Domareckiego z Sulbin. Rodzinie składamy wyrazy współczucia. Wieczny odpoczynek…