31 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj 31 niedziela zwykła. Dziękuję za dzisiejsze ofiary, które są przeznaczone na misje. Ostatnie nabożeństwo różańcowe po Mszy św. o godz. 10.00. Dziękuję wszystkim wspólnotom i grupom za czynny udział w nabożeństwach. Natomiast wieczorem Noc Świętych. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00. Wysłuchamy świadectwa Kamila Michalczyka. Będziemy adorować Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie i tradycyjnie udamy się w procesję ze Świętymi ulicami naszej parafii. W tym roku zwrócimy szczególną uwagę na bł. Carlo Acutisa.
  2. Jutro uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszej kaplicy o godz. 8.00, 10.00 i 12.00. natomiast na cmentarzu garwolińskim o godz. 11.30 rozpocznie się procesja z modlitwą za zmarłych a o godz. 12.00 uroczysta Msza św. Tego dnia nasza parafia pełni dyżur liturgiczny na cmentarzu.
  3. We wtorek 2 listopada wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. W naszej kaplicy Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Na cmentarzu garwolińskim Msza św. za zmarłych o godz. 10.00 a po niej procesja z modlitwą za zmarłych.
  4. 1 listopada na cmentarzu odbędzie się kwesta na rzecz dokończenia budowy pomnika Dzieci Utraconych. Zachęcamy do włączenia się w to przedsięwzięcie, któremu patronuje Stowarzyszenie Rodzina Rodzinie.
  5. Od wtorku rozpoczynamy w naszej kaplicy wspólnotową modlitwę za naszych bliskich zmarłych polecanych w wypominkach. Zapraszamy pół godziny przed Mszą św. wieczorową.
    We wtorek, czwartek i piątek różaniec wypominkowy. W środę i sobotę koronka do Bożego Miłosierdzia z czytaniem kartek wypominkowych.
  6. W niedzielę Nieszpory za zmarłych kapłanów i zmarłych wiernych, którzy w ciągu ostatniego roku odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej. Można jeszcze składać kartki wypominkowe.
  7. W środę przed Mszą św. wieczorową Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  8. Spotkania biblijne, które przez jakiś czas odbywały się we wtorki powracają do dawnego dnia, tj. środy. Zapraszamy już w najbliższą środę po Mszy Św. wieczorowej.
  9. W środę po Mszy św. wieczorowej spotkanie Wspólnoty św. Jana Pawła II.
  10. W I czwartek miesiąca modlimy się za kapłanów i o nowe powołania do kapłaństwa. Modlitwa obejmiemy Seminarium Duchowne naszej diecezji. Swoją obecność zapowiedział ks. Piotr Paćkowski – Rektor seminarium. My księża szczególnie będziemy dziękować w modlitwie za członków Apostolatu Margaretka. Po Mszy św. Nowenna do św. Jana Pawła II i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.
  11. W I piątek miesiąca nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Jezusowemu po Mszy św. porannej i wieczorowej.
    I sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy św. porannej i wieczorowej. W listopadzie Różaniec w intencji budowy kościoła parafialnego po Mszy św. porannej poprowadzi KŻR św. Katarzyny Sieneńskiej.
  12. Za tydzień I niedziela miesiąca. Nabożeństwo adoracyjne po Mszy św. o godz. 10.00.
  13. Za tydzień poświęcimy opłatki na stół wigilijny. Zapraszam chętne osoby do rozniesienia opłatków do rodzin z naszej parafii. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na wykończenie budynków parafialnych.
  14. Dziękuje za ofiary przekazane na rzecz Parafii: Bóg zapłać!
  15. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
  16. W minioną niedziele zakończyliśmy Misje święte. Dziękuję ks. Mariuszowi Zaniewiczowi za podjęcie tego trudu i poprowadzenie nas drogą wiary. Dziękuję księżom ks. Stanisławowi, Ks. Arturowi i ks. Krzysztofowi za podejmowaną służbę w konfesjonale i przygotowanie Misji. Panu Wojciechowi naszemu organiście za przygotowanie i prowadzenie śpiewów, Pani Marzenie Mikulskiej i chórowi parafialnemu za uświetnienie swoją obecnością rozpoczęcia Misji i uroczystego nawiedzenia parafii przez Święte Znaki. Dziękuje za stałą obecność i służbę naszym parafialnym Lektorkom. Dziękuję Pani Uli, naszej kościelnej, za przygotowanie kaplicy i terenu parafialnego na czas Misji, za przygotowanie posiłków dla księży. Paniom, które wspierały P. Ulę w porządkowaniu kaplicy i budynku duszpasterskiego za okazywaną stale pomoc serdecznie dziękuję. Pani Agnieszce za troskę o dekoracje kwiatowe na czas Misji. Bóg zapłać. Cieszę się posługą scholii parafialnej i dziewczynek sypiących kwiaty, które tym razem w procesji pięknie wyszły na powitanie Maryi i Bł. Męczenników. Niezawodni ministranci pięknie przygotowywali asystę pod bacznym okiem ks. Krzysztofa. Bóg zapłać za ofiarna służbę. Dziękuje wszystkim, którzy gorliwie uczestniczyli w nabożeństwach. KŻR dziękuje za prowadzenie modlitwy różańcowej, codziennie przed nabożeństwami. Nie sposób pominąć naszych strażaków, którzy dzielnie zabezpieczali nas podczas Drogi Krzyżowej i procesji na przywitanie Znaków. Liczymy na wasza pomoc jeszcze dziś podczas procesji ze Świętymi ulicami naszej parafii i serdecznie dziękujemy. Dziękuję Pani Ewelinie za stałą troskę o medialny przekaz i przygotowanie materiałów misyjnych. Bóg zapłać. Słowa wdzięczności kieruje do Pań i Panów którzy reprezentowali parafię niosąc relikwie bł. Męczenników z Pratulina i kopię cudownego obrazu MB Kodeńskiej. To na Was mogę liczyć w podejmowaniu różnych działań parafialnych. Bóg zapłać! Pani Dorocie dziękuję za przygotowanie i ofiarowanie poczęstunku dla ks. Biskupa i księży, którzy przybyli do nas na Misje. Kobietom, które kolejny raz przygotowały i ofiarowały wyśmienite ciasta i pyszne ciasteczka serdecznie dziękuję. Wszystkim osobom, które na różne sposoby angażowały się w przygotowanie i przebieg naszych Misji Parafialnych składam serdeczne Bóg zapłać.