31 Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj w I niedzielę miesiąca przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętamy o naszym podstawowym powołaniu do świętości. Dziękujmy Bogu za liczne zastępy Świętych i Błogosławionych.
  2. Jutro wspominamy w liturgii Kościoła i modlimy się za Wszystkich Wiernych Zmarłych. Nie możemy, jak co roku pójść na cmentarze i położyć kwiaty, zapalić znicze i odmówić modlitwę za naszych bliskich zmarłych. Ale możemy gromadzić się na Mszy św. w naszej kaplicy o godz. 7.00, 10.00, 18.00. Możemy przy zapalonej świecy w domu, rodzinnie podjąć modlitwę za zmarłych. Od jutra zaczynamy Wypominki. Codziennie o godz. 17.30 zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych, których imiona wypisaliśmy na kartkach. W poniedziałek, wtorek, środę, piątek – różaniec za zmarłych, czwartek i sobota – Koronka do Bożego miłosierdzia. W niedzielę Nieszpory za zmarłych, którzy w ostatnim roku odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej i zmarłych kapłanów z naszej Diecezji. Można jeszcze składać w zakrystii kartki wypominkowe. Przez cały miesiąc listopad możemy uzyskać odpust zupełny i ofiarować duszom czyśćcowym. Warunkiem jest stan łaski uświęcającej i komunia św., modlitwa w intencjach Ojca świętego, i pobożne nawiedzenie cmentarza z modlitwą za zmarłych. W miarę możliwości w listopadzie zanieśmy kwiaty i znicze na rodzinne groby.
  3. W najbliższy czwartek zapraszamy na Mszę św. wotywną o św. Janie Pawle II i Nowennę. Zachęcamy do przedstawiania próśb i podziękowań za wstawiennictwem naszego patrona. Nowenna bezpośrednio po Mszy św. Następnie adoracja Najświętszego Sakramentu i o godz. 20.30 różaniec w intencji Misji parafialnych.
  4. W tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca. Nabożeństwa po Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00.
  5. W najbliższą sobotę Różaniec w intencji budowy kościoła parafialnego i w intencji naszych dobrodziejów po Mszy św. porannej. W listopadzie modlitwę poprowadzi KŻR św. Teresy od Dzieciątka Jezus.
  6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie formacyjne i zmianka tajemnic różańcowych.
  7. Chętnych, którzy pragną indywidualnie przeżyć 33 dniowe rekolekcje przygotowujące do poświęcenia się Panu Jezusowi przez ręce Maryi odsyłamy do strony ODDANIE33.pl. Znajdziemy tam wszystkie potrzebne materiały i pomoc. Wspólne rozpoczęcie rekolekcji 4 listopada w środę podczas Mszy św. o godz. 18.00. Zakończenie 8 grudnia, w Święto Niepokalanego Poczęcia NMP Aktem osobistego zawierzenia.
  8. Gratulujemy uczestnikom konkursu różańcowego. Nadesłane prace możemy podziwiać na stronie parafialnej i FB. Cenne nagrody przekażemy uczestnikom w
  9. Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby Parafii!
  10. Dziękuję Panom: Leszkowi Frąckiewiczowi, Dariuszowi Łukasikowi i Stanisławowi Ornatowi za prace wykonane przy plebanii: ocieplenie dachu w garażach i pomalowanie pomieszczeń kancelaryjnych oraz montaż barierek na schodach przed kaplicą. Bóg zapłać!
  11. Dziękuję Panu Sławomirowi Miazga za systematyczne pielęgnowanie trawników parafialnych przez cały sezon. Bóg zapłać!
  12. Dziękuję Państwu Wojciechowskim za ofiarowane do kaplicy kwiaty. Bóg zapłać!
  13. Zachęcam do składania duchowych darów w intencji Misji parafialnych.
  14. Zachęcam do odwiedzania naszej strony parafialnej i FB.
  15. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym Echu artykuł o naszej Scholi Parafialnej.
  16. Przypominam o konieczności przestrzegania zasad sanitarnych: dystans społeczny 1,5 m pomiędzy osobami, obowiązkowe maseczki zasłaniające nos i usta, częste mycie i dezynfekcja dłoni. W naszej kaplicy może jednorazowo przebywać 57 osób. Proszę aby jedna osoba zajmowała 1 ławkę. Do Komunii św. przystępujemy w dwóch rzędach: w jednym udzielana jest do ust a w drugim, od strony tabernakulum na rękę. Modlitwą otoczmy osoby dotknięte chorobą i służby zwalczające epidemię.