32 Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj w II niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 10.00 konferencja formacyjna dla członków KŻR i zmianka różańcowa. Puszka na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
  2. W najbliższą środę 11 listopada, Narodowe Święto Niepodległości. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Ojczyzny. Wyrazem naszego patriotyzmu niech będzie wywieszona w godnym miejscu flaga biało-czerwona.
  3. W najbliższy czwartek zapraszamy na Mszę św. wotywną o św. Janie Pawle II i Nowennę. Zachęcamy do przedstawiania próśb i podziękowań za wstawiennictwem naszego patrona. Nowenna bezpośrednio po Mszy św. Następnie adoracja Najświętszego Sakramentu i o godz. 20.30 różaniec w intencji Misji parafialnych. Zachęcam do składania duchowych darów w intencji Misji parafialnych.
  4. W najbliższą sobotę Różaniec w intencji budowy kościoła parafialnego i w intencji naszych dobrodziejów po Mszy św. porannej.
  5. Zapraszamy gorąco wspólnej modlitwy za dusze czyśćcowe. Wypominki codziennie o godz. 17.30.
  6. W sobotę, wieczorna Msza św. celebrowana jest z formularza Mszy św. niedzielnej i uczestnictwo w niej wypełnia obowiązek udziału w Mszy św. niedzielnej. Przypominam o dyspensie od udziału we Mszy św. niedzielnej i zachęcam do udziału w bezpośrednich transmisjach Mszy św. w radio i telewizji, oraz w Internecie i duchowej Komunii św. Dołóżmy starań aby nasz udział w transmitowanej liturgii nie odbiegał zachowaniem od udziału w liturgii sprawowanej w kościele.
  7. Bóg zapłać za ofiary złożone na cele parafii!
  8. Ze względu na coraz ostrzejsze restrykcje sanitarne już od jutra rozpoczynamy roznoszenie opłatków na stół wigilijny. Ofiarami składanymi przy tej okazji, wspieramy Siostry Sakramentki Benedyktynki z Siedlec, które od lat wypiekają opłatki i przygotowują hostie i komunikanty używane podczas Mszy św. zgodnie z przepisami KPK. Pozostałe ofiary przeznaczone są na cele parafialne. Zapraszam osoby chętne, gotowe poświęcić swój czas i siły, do współpracy w roznoszeniu opłatków.
    • Poniedziałek – od godz. 9.00 Sulbiny, ul. Parkowa, ul. Spacerowa, ul. Ogrodowa i ul. Starowiejska, ul. Nadwodna, od godz. 15.00 Sławiny część ul. Górnej, od. godz. 9.00 Sulbiny ul. Górna, od godz. 16.00 Garwolin ul. Mickiewicza, Osiedle Al. Legionów
    • Wtorek – od godz. 16.00 Garwolin ul. Gracjanów, ul. Żeromskiego, Osiedle Al. Legionów, ul. Różana
    • Środa – przed południem Mierziączka, od godz. 9.00 Sulbiny ul. Długa, ul. Brzozowa, ul. Warszawska i ul. Lipowa, Garwolin osiedle Kompozytorów, ul. Wojciechowskiego
    • Czwartek – od godz. 16.00 ul. Kwiatowa i ul. Topolowa, ul. Spokojna
    • Piątek – od godz. 16.00 Sławiny, Garwolin ul. Lelewela
  • Sobota – od godz. 15.00 ul. Słowackiego
  1. Zachęcam do nabycia świec CARITAS Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, odpowiednio po 20zł, 13zł i 7 zł.
  2. Dziękuję Państwu Bartkiewiczom za kwiaty ofiarowane do kaplicy. Bóg zapłać!
  3. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
  4. Przypominam o konieczności przestrzegania zasad sanitarnych: dystans społeczny 1,5 – 2 m pomiędzy osobami, obowiązkowe maseczki zasłaniające nos i usta, częste mycie i dezynfekcja dłoni. W naszej kaplicy może jednorazowo przebywać 27 osób. Do Komunii św. przystępujemy w dwóch rzędach: w jednym udzielana jest do ust a w drugim, od strony tabernakulum na rękę. Modlitwą otoczmy osoby dotknięte chorobą, kwarantanną. Pamiętajmy w modlitwie o pracownikach służby zdrowia i służb sanitarnych.
  5. Dzisiaj Chrzest święty przyjmą: Zofia Anastazja Trzpil i Dawid Gora. Gratulujemy rodzicom!
  6. W tygodniu pożegnaliśmy † Henryka Gniadka.
  7. Jutro Msza św. pogrzebowa † Marianny Zalewskiej o godz. 13.00 w naszej kaplicy. Wieczny odpoczynek….