34 NIEDZIELA ZWYKŁA JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

1. Dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dzieci klas III i rodziców przed I Komunią św. Z racji III niedzieli miesiąca taca inwestycyjna. Przed kaplicą zbiórka ofiar do puszek na pomoc migrantom.
  2. Dzisiaj w Kolegiacie o godzinie 18.00 Msza św. i spotkanie młodzieży w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży. W programie występ zespołu FPS z Białej Podlaskiej.
  3. W rozpoczynającym się tygodniu kontynuujemy roznoszenie opłatków na stół wigilijny:
    W tym tygodniu w godzinach popołudniowych ul. Rataja i przyległe.
    Poniedziałek 22.11.2021 r. od godz. 16.00 ul. Słowackiego
    Wtorek 23.11.2021 r. od godz. 16.00 ul. Lubelska
    Bóg zapłać osobom zaangażowanym w roznoszenie opłatków. Dziękuję za składane ofiary na cele parafialne. W czasie rekolekcji będzie można zaopatrzyć się w opłatek w zakrystii.
  4. Zapraszamy codziennie pół godziny przed Mszą św. wieczorową do kaplicy na wspólnotową modlitwę za naszych bliskich zmarłych polecanych w wypominkach. W czasie rekolekcji wypominki o godz. 18.30. W poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek różaniec wypominkowy. W środę i sobotę koronka do Bożego Miłosierdzia z czytaniem kartek wypominkowych. W niedzielę Nieszpory za zmarłych kapłanów i zmarłych wiernych, którzy w ciągu ostatniego roku odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej.
  5. W środę przed Mszą św. wieczorową Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  6. Spotkania biblijne w najbliższą środę po Mszy Św. wieczorowej.
  7. W czwartek modlimy się za dusze czyśćcowe. Po Mszy św. wieczorowej zapraszamy na Nowennę do św. Jana Pawła II i adorację Najświętszego Sakramentu. Spotkanie dla osób przeżywających żałobę i pragnących wesprzeć modlitwą dusze czyśćcowe po nowennie w sali budynku duszpasterskiego.
  8. Przygotujmy się duchowo do dobrego przeżywania Adwentu. W najbliższy piątek rozpoczniemy rekolekcje w naszej parafii, które poprowadzi ks. Michał Wawerski proboszcz parafii w Jabłecznej nad Bugiem. Msze św. z nauką rekolekcyjną w piątek i sobotę o godz. 10.00; 17.00 i 19.00. Spowiedź pół godziny przed Mszą św. W niedzielę msze św. o zwykłej porze.
  9. Różaniec w intencji budowy kościoła parafialnego i naszych dobrodziejów w sobotę po Mszy św. o godz. 10.00.
  10. Dziękuje za ofiary przekazane na rzecz Parafii. Bóg zapłać!
  11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
  12. Po każdej Mszy św. zapraszamy do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny i obrońców naszych granic. Zachęcamy do włączenia się w akcję #MuremZaPolskimMundurem.
  13. Zachęcamy do włączenia się w organizację kiermaszu mikołajkowego dla Wiktorii Kaczyńskiej, naszej parafianki, przygotowującej się do operacji i późniejszej rehabilitacji. Prosimy o przekazywanie m. in. zabawek, wyrobów rękodzielniczych, kosmetyków, książek itp. Już dziś zapraszamy do wspólnej zabawy i udziału w kiermaszu, który odbędzie się 5 grudnia. Bliższe informacje znajdziemy na plakatach.
  14. W minionym tygodniu odeszła do Pana śp. Eugenia Zawadka. Rodzinie pogrążonej w żałobie przekazujemy słowa współczucia a zmarłą polecamy Bożemu Miłosierdziu.