I NIEDZIELA ADWENTU

1. Dzisiaj kończymy rekolekcje i renowację Misji św. w naszej parafii. Jednocześnie rozpoczynamy Adwent. Jego znaczenie jest podwójne. Przygotowujemy się na uroczyste wspomnienie pierwszego przyjścia Boga na świat w ludzkiej postaci i na spotkanie z Jezusem, kiedy powtórnie przyjdzie na końcu czasów. Jest to czas radosnego i pobożnego oczekiwania.
    Dziękujemy ks. kan. Mariuszowi Zaniewiczowi za duchowe przygotowanie nas do przeżywania nadchodzących misteriów zbawczych.
  2. Dziś rozpoczynamy peregrynację relikwii św. Jana Pawła II wśród rodzin naszej parafii. Na zakończenie Mszy św. o godz. 10.00 rodzina ze Sławin zabierze do domu relikwie. Nawiedzenie relikwii św. Jana Pawła II w naszych rodzinach niech będzie czasem wspólnej modlitwy, duchowej refleksji, zgłębiania Bożego Słowa i okazją do okazania sobie miłości i budowania zgody wśród domowników.
  3. Podczas Mszy św. o godz. 12.00 kandydaci na ministrantów zostaną włączeni w posługę liturgiczną. Prosimy o modlitwę w ich intencji, aby gorliwie spełniali swoje obowiązki. Jednocześnie rozpoczynamy nabór do grona kandydatów na ministrantów. Zapraszamy chętnych chłopców od klasy III. Ks. Krzysztof przyjmuje zgłoszenia.
  4. Nieszpory za zmarłych będziemy celebrować uroczyście dziś o godz. 17.30.
  5. W środy i soboty zapraszamy na Roraty o godz. 6.30. Poprzedzone będą śpiewem Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP. Zabierzmy ze sobą lampiony. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież.
  6. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorową.
  7. W czwartki adwentowe zapraszamy chętnych dorosłych, dzieci i młodzież o godz. 19.00 do budynku duszpasterskiego na warsztaty dekoracyjne przed Świętami Bożego Narodzenia. Wykonane ozdoby będą dekoracja naszej kaplicy.
  8. W I czwartek miesiąca modlimy się za kapłanów i o nowe powołania. Zapraszamy członków Apostolatu Margaretka do wspólnej modlitwy. Msza św. i Nowenna do św. Jana Pawła II o godz. 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.
  9. W I piątek miesiąca Nabożeństwo wynagradzające Sercu Jezusowemu po Mszy św. porannej i wieczorowej.
  10. W I sobotę miesiąca Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP połączone z modlitwą różańcową po Mszy św. porannej. Modlitwie różańcowej przewodniczy KŻR św. Bernadetty.
  11. Nabożeństwo adoracyjne w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00.
  12. Spotkanie dzieci klas III w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00.
  13. Dziękuje osobom zaangażowanym w roznoszenie opłatków. Dziękuje za ofiary złożone na budowę kościoła parafialnego. Bóg zapłać! Poświęcone opłatki można jeszcze nabyć w zakrystii, po Mszy św.
  14. Dziękuje Parafialnemu Zespołowi Caritas za rozprowadzenie świec „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Zachęcam do przygotowania „Torby Miłosierdzia” i pomocy ubogim z naszej wspólnoty parafialnej.
  15. Dziękuję rodzinom P. Muchów, Sowów i Frelków za przygotowanie dekoracji adwentowej w naszej kaplicy. Bóg zapłać!
  16. Dziękuję zespołowi z naszej parafii za sprzątnięcie kaplicy. Bóg zapłać!
  17. Dziękujemy za wsparcie duchowe i materialne parafii. Bóg zapłać!
  18. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Znajdziemy ją na stoliku za ławkami.
  19. Ks. Kamil Z Parafii Przemienienia Pańskiego zaprasza na Mszę św. i modlitwę o uzdrowienie w najbliższy poniedziałek o godz. 17.30.