1 Niedziela Wielkiego Postu

1. Rozpoczęliśmy Wielki Post. Czas oczyszczenia i okazja do umocnienia naszej wiary. Gorzkie żale w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 sprawowanej w intencji wszystkich parafian a Droga Krzyżowa w piątki po Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach.
  2. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii w dniach 5-7 marca (pt, sb, nd) przed III Niedzielą Wielkiego Postu. Poprowadzi ks. dr Tomasz Kostecki.
  3. W tym roku przygotowujemy kolejną edycję Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Osoby zainteresowane odsyłamy do strony EDK Sulbiny.
  4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dzieci klas III i ich rodziców przed I Komunią św.
  5. Dzisiaj spotkanie modlitewne pątników pieszej pielgrzymki na Jasną Górę o godz. 15.00 w budynku duszpasterskim.
  6. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy przed Mszą św. wieczorową.
  7. W czwartek uczcijmy św. Jana Pawła II patrona parafii. Zachęcamy do przedstawiania osobistych próśb i podziękowań, które przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II będziemy polecać Bogu podczas Mszy św. i Nowenny. O godz. 20.30 Różaniec w intencji Misji parafialnych.
  8. Dziękuję Lektorom za przygotowanie rozważań i przeprowadzenie Drogi krzyżowej. W najbliższy piątek nabożeństwo poprowadzi wspólnota św. Jana Pawła II.
  9. W sobotę różaniec w intencji budowy kościoła parafialnego i w intencji naszych dobrodziejów po Mszy św. o godz. 7.00. Podejmijmy osobisty trud budowy zaczynając od modlitwy.
  10. Trwają wielkopostne Katechezy chrzcielne dla rodziców pragnących ochrzcić swoje dzieci i rodziców chrzestnych. Udział w katechezach jest obowiązkowy. Katechezy głosi ks. Artur w soboty o godz. 16.00 w budynku duszpasterskim.
  11. Dziękuję za ofiary składane na tacę z racji III niedzieli m-ca przeznaczone na inwestycje w parafii. Bóg zapłać za składane ofiary kolędowe!
  12. W przyszłą niedzielę taca do dyspozycji ks. Biskupa.
  13. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii!
  14. W tym tygodniu rozpoczyna działalność Biblioteka parafialna. Mieści się na zapleczu kaplicy na poddaszu. We wtorki i czwartki w godz. od 15-18 można wypożyczać dzieła św. Jana Pawła II i pozycje książkowe o naszym Papieżu. Dziękuję Pani Ani – naszej bibliotekarce za przygotowanie księgozbioru i biblioteki. Dziękuję za przekazane do biblioteki książki. W pierwszym tygodniu działalności biblioteki każdy wypożyczający otrzyma niespodziankę. Zapraszamy. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i dobrej lektury wielkopostnej.
  15. Przypominam o konieczności przestrzegania zasad sanitarnych podczas nabożeństw.
  16. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Danutę Mariannę Witak. Rodzinie pogrążonej w żałobie składamy serdeczne wyrazy współczucia a zmarłą w modlitwie polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…