III NIEDZIELA W OKRESIE BOŻEGO NARODZENIA – CHRZTU PAŃSKIEGO

1. Dzisiaj Niedziela Chrztu Pańskiego, kończąca Okres Bożego Narodzenia. W naszej parafii podczas Mszy św. o godz. 12.00 wystąpi Chór „Fletnia Pana” z Parafii Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie. Po Mszy św. koncert kolęd. Serdecznie zapraszamy.
  2. Od poniedziałku rozpoczynamy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Rozumiejąc przeróżne sytuacje związane z pandemią, będziemy wchodzili do domów tylko na wyraźne zaproszenie gospodarza. W domu należy przygotować na stole: krzyż, świeczniki, wodę święconą, jeśli są dzieci w wieku szkolnym – zeszyty do religii. Po spotkaniu z Radą Parafialną uzgodniliśmy, że ofiary składane przy okazji wizyty duszpasterskiej w tym roku przeznaczamy na spłatę kredytu. Na pozostałe prace przy budynkach parafialnych mamy zabezpieczone środki.

Program kolędy:
    10 – 15 stycznia 2022r. od godziny 16.00:
    Poniedziałek – ul. Spokojna od ul. Żeromskiego (1 ksiądz), ul. Żeromskiego (2 księży od pocz. i od końca)
    Wtorek – ul. Asnyka (3 księży od pocz. i od końca)
    Środa – ul. Lelewela (1 ksiądz), blok szpitalny (1 ksiądz)
    Czwartek – ul. Słowackiego (3 księży od pocz. i od końca)
    Piątek – ul. Słoneczna (3 księży od pocz. i od końca)
    Sobota od godz. 9.00 – Sławiny (2 księży od pocz. i od końca), Sławiny od ul. Górnej (1 ksiądz)
    Na kolejny tydzień (17-22.01.2022r.) planujemy:
    Poniedziałek – ul. Kwiatowa (2 księży od pocz. i od końca), ul. Topolowa i ul. Jaśminowa (1 ksiądz )
    Wtorek – ul. Różana (3 księży od pocz. i od końca)
    Środa – ul. Mickiewicza domy jednorodzinne od końca ulicy (1 ksiądz), ul. Gracjanów (1 ksiądz)
    Czwartek – oś. Kompozytorów: ul. Beethovena, ul. Dębowa, ul. Akacjowa, ul. Mozarta, (2 księży od pocz. i od końca) ul. Szymanowskiego (1 ksiądz)
    Piątek – ul. Lubelska od strony miasta (2 księży), ul. Chopina, ul. Czajkowskiego, ul. Moniuszki, ul. Bacha (1 ksiądz)
    Sobota od godz. 9.00 oś. Rataja – ul. Wojciechowskiego, ul. Bukowa (1 ksiądz) ul. Rataja od szkoły, ul. Sosnowa, ul. Klonowa ( 1 ksiądz) ul. Akacjowa, ul. Rataja (1 ksiądz)
    Bardzo prosimy 15 min. przed rozpoczęciem kolędy o zapewnienie transportu dla księży.
    Ze sprawami kancelaryjnymi zapraszamy po Mszy św. porannej.

3. W środę przed Mszą św. wieczorową Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Na czas kolędy nie będzie spotkań biblijnych.
  4. W środę o godz. 19.00 w kaplicy spotkanie formacyjne i ćwiczenia liturgiczne I grupy dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
  5. W czwartek zapraszamy na Mszę św. i Nowennę do św. Jana Pawła II. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.
  6. W sobotę po Mszy św. porannej zapraszamy na Różaniec w intencji budowy kościoła parafialnego i naszych dobrodziejów.
  7. W przyszłą niedziele po Mszy św. o godz. 12.00 dzieci z parafialnej Oazy zapraszają na jasełka, następnie spotkanie dzieci klas III i rodziców przed I Komunią św.
    Po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie kandydatów do Bierzmowania i ich rodziców.
    Z racji III niedzieli miesiąca taca na inwestycje w parafii.
  8. Decyzją ks. Bpa Kazimierza niebawem w naszej parafii zamieszka ks. Dariusz Kujda. W związku z tym informuję, że pojawiają się dodatkowe terminy codziennych intencji mszalnych.
  9. Dziękuje za ofiary przekazane na rzecz Parafii. Bóg zapłać!
  10. Dziękuję KŻR za ofiary na Misje złożone w Uroczystość Objawienia Pańskiego. Bóg zapłać!
  11. Dziękuje Panom: Leszkowi Frąckiewiczowi i Dariuszowi Łukasikowi za wykonane w tygodniu prace ogrodowe. Bóg zapłać!
  12. Bardzo proszę o przestrzeganie zaleceń sanitarnych w naszej kaplicy.
  13. Dzisiaj Chrzest święty przyjmie Franciszek. Gratulujemy rodzicom!
  14.  W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej śp. Krzysztofa Kondeja.