III NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dzisiaj III Niedziela Wielkanocna i III niedziela miesiąca. Taca na inwestycje w parafii. Po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców.
  2. Rozpoczynamy w Kościele Tydzień Biblijny. Zachęcamy w tygodniu do pochylenia się nad Słowem Bożym. W koszyczkach za ławkami znajdują się fragmenty biblijne zachęcamy do zabrania (po jednym) i przeczytania w domu.
  3. W środę przed Mszą św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Natomiast po Mszy św. spotkanie biblijne w sali budynku duszpasterskiego.
  4. Również w środę o godz. 19.00 w kaplicy, spotkanie dzieci klas III – przygotowanie liturgiczne przed I Komunią św.
  5. W czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 Nowenna do św. Jana Pawła II i adoracja Najświętszego Sakramentu. Wspólnotową modlitwą obejmiemy dusze czyśćcowe i osoby przeżywające żałobę. Zapraszamy szczególnie osoby dotknięte śmiercią bliskich. Po Mszy św. i Nowennie spotkanie tematyczne w budynku duszpasterskim. O godz. 20.30 Różaniec w intencji Misji Parafialnych.
  6. W piątek Uroczystość św. Wojciecha głównego patrona Polski. Po Mszy św. o godz. 18.00 celebracja Słowa Bożego. Z racji na uroczystość nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  7. W sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 Różaniec w intencji budowy kościoła parafialnego i naszych dobrodziejów.
  8. 18 maja br. będziemy przeżywać 101 urodziny naszego patrona św. Jana Pawła II. Będzie to też okazja aby we wspólnocie parafialnej modlitwą otoczyć tegorocznych jubilatów. Zachęcamy i zapraszamy wszystkich tegorocznych 25-, 50-, 75-, i 100- latków przeżywających swoje urodziny i rocznice sakramentu małżeństwa do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Prosimy dostojnych jubilatów i małżonków – jubilatów aby zgłaszali się do kancelarii parafialnej (w celu sporządzenia listy). Podczas uroczystej Mszy św. będzie miał miejsce obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Przygotowujemy też pamiątki i niespodzianki.
  9. 1 lipca upływa okrągła rocznica 10-lecia powstania naszej parafii. Zechcemy uroczyście podziękować dobremu Bogu za łaskę wspólnoty parafialnej. Szczególnie chcemy wyróżnić dzieci, które w tym roku obchodzą swoje 10 urodziny.
  10. Bóg zapłać za ofiary na cele parafialne.
  11. Pragnę serdecznie podziękować naszemu parafianinowi P. Marcinowi za montaż bram garażowych w budynku parafialnym. Bóg zapłać! Nadal kontynuujemy prace wykończeniowe budynku parafialnego. Pojawił się również w ogrodzie tunel foliowy i krzewy owocowe. Znak, że idzie wiosna.
  12. Zapraszamy do naszej Biblioteki Parafialnej we wtorki i czwartki w godz. 15-18. Biblioteka organizuje akcję pt.: „Moje wspomnienie z 10-lecia Parafii”. Prace można przesyłać na elektroniczną pocztę parafialną. Najciekawsze wspomnienia nagrodzimy. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  13. Bardzo prosimy o przestrzeganie zasad sanitarnych w naszej kaplicy i na zewnątrz. Zachęcamy do korzystania z maseczek – wyłożone są obok płynów do dezynfekcji rąk przy wejściu do kaplicy. Prosimy o modlitwę za chorych, służbę zdrowia i służby sanitarne.
  14. Dzisiaj Chrzest św. przyjmie: Hanna. Gratulujemy rodzicom i otaczamy modlitwą.
  15. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Wojciecha Rękawka. Wieczny odpoczynek…