III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dzisiaj III Niedziela Wielkiego Postu. Kończymy Rekolekcje wielkopostne. Dziękujemy ks. Łukaszowi Pawlukowi za głoszone nauki i wspólną modlitwę. Pozostałym księżom dziękujemy za posługę w konfesjonale. P Basi dziękujemy za przygotowywanie posiłków dla księży w czasie rekolekcji a naszym parafiankom P. Uli, Uli, Jadzi i Jasi za ofiarowane ciasta i sałatki.
  2. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych. Gorzkie żale po Mszy św. o godz. 10.00.
  3. Dziś i w przyszłą niedzielę zapisy na EDK KIDS, która odbędzie się 2 kwietnia o godz. 19.00. Informacje na plakacie i przy zapisach przed kaplicą.
  4. Zachęcamy do nabywania paschalików – świec wielkanocnych i baranków Caritas. Ofiarami wspieramy działania charytatywne m. in. w Ukrainie. W parafii można również przygotować „Torbę miłosierdzia” i złożyć jałmużnę do skarbony za ławkami. Dziękuję za już przekazane dary. Bóg zapłać!
  5. We wtorek dzieci klas III odbierają stroje komunijne. (18.30 chłopcy, 19.00 dziewczęta)
  6. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy przed Mszą św. wieczorową. O godz. 19.00 w kaplicy katecheza sakramentalna i ćwiczenia liturgiczne dla kl. III c i e.
  7. W czwartek zapraszamy o godz. 18.00 na Mszę św. i Nowennę do św. Jana Pawła II. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20.00. Będziemy modlić się za dusze w czyśćcu cierpiące. Po Nowennie, w budynku duszpasterskim spotkanie osób przeżywających żałobę.
  8. W przyszły piątek Uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. o godz. 7.00, 10.00 i 18.00. Dzień świętości życia. Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Na Mszę św. wieczorową zapraszamy członków i sympatyków Oazy i Domowego Kościoła. Po Mszy św. wieczorowej Droga krzyżowa.
  9. W piątek, w jedności z Ojcem św. Franciszkiem i naszym Biskupem Kazimierzem odmówimy Akt poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Dlatego zapraszamy na godzinę 17.00, na Adorację Najświętszego Sakramentu i wspólny Różaniec w intencji pokoju na świecie i zakończenia wojny w Ukrainie. Adoracja będzie kontynuowana w sobotę po Różańcu do Mszy św. wieczorowej.
  10. W najbliższą sobotę po Mszy św. porannej Różaniec w intencji budowy kościoła parafialnego i naszych dobrodziejów.
  11. IV Katecheza dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 17.00 w sali budynku duszpasterskiego.
  12. W przyszłą niedzielę taca inwestycyjna. Po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dzieci klas III i rodziców przed I Komunią św.
  13. Dziękuję członkom KŻR za obecność na Diecezjalnym Kongresie Różańcowym w Gończycach. Zachęcam, aby od dziś przez kolejne dziewięć niedziel podjąć Nowennę przed beatyfikacją Pauliny Jaricot – założycielki Żywego Różańca. Tekst Nowenny znajdziemy na stronie internetowej naszej diecezji.
  14. W tym roku 8 kwietnia, kolejny raz wyruszy EDK. Zachęcamy do śledzenia informacji na FB EDK Sulbiny. Informuję, że na nową, najkrótszą trasę bł. Męczenników z Pratulina zapisy będą możliwe tylko stacjonarnie przy parafii w wyznaczone dni (z powodów technicznych). Zachęcamy do licznego udziału w wydarzeniu. Zapraszamy chętnych do włączenia się w przygotowania a sponsorów prosimy o wsparcie finansowe.
  15. W tym roku planujemy na Niedzielę Palmową Drogę krzyżową ulicami naszej parafii. W związku z tym, przygotowujemy krzyż, na wzór Krzyża Światowych Dni Młodzieży.
  16. Zachęcamy chłopców (już od III klasy podstawówki) do wstąpienia w szeregi ministrantów. Chętni mogą zgłaszać się do ks. Krzysztofa.
  17. Dziękuje za ofiary przekazane w ostatnim tygodniu na rzecz Parafii. Bóg zapłać!
  18. Dziękuję za ofiary złożone na kwiaty do Bożego Grobu. Bóg zapłać!
  19. Na czas rekolekcji udało się uruchomić w budynku plebanii kuchnie i pokój stołowy. Dlatego też zakończyliśmy korzystanie z kuchni w kaplicy. Chcemy też podziękować P. Uli za dotychczasową posługę w kuchni.
  20. Dziękuję za wykonane prace na terenie parafialnym P. Sławomirowi i Pawłowi, oraz P. Uli.
  21. Zakończyliśmy prace inwestycyjne przy budynkach parafialnych. Zakończyliśmy układanie kostki brukowej i uporządkowaliśmy plac przeznaczony na kościół. Następnym etapem będzie przygotowanie dokumentacji budowlanej kościoła i sama budowa.
  22. W dniach 25-26 marca Szkolne Koło Caritas przeprowadza zbiórkę żywności przed Wielkanocą. Produkty spożywcze zbierane będą w 3 sklepach: Groszek, Gama, i Netto. Szczegóły na plakatach.