IV NIEDZIELA ADWENTU

1. Dzisiaj IV Niedziela Adwentu. Taca na budowę kościoła parafialnego.
  2. W najbliższą środę i sobotę ostatnie Roraty. Z Maryją przygotujmy się na Spotkanie ze Zbawicielem.
  3. Parafialny Zespół Caritas odwiedzi w tygodniu ubogich z naszej wspólnoty parafialnej. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali „Torby Miłosierdzia”. Bóg zapłać!
  4. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorową.
  5. W czwartek zapraszamy na Mszę św. i Nowennę do św. Jana Pawła II o godz. 18.00. Modlitwą obejmiemy dusze czyśćcowe i osoby przeżywające żałobę. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20.00.
  6. Różaniec w intencji budowy kościoła parafialnego i w int. dobrodziejów w sobotę po Roratach. Nie będzie Mszy św. wieczorowej.
  7. Poświęcone opłatki można jeszcze nabyć po Mszy św. w zakrystii.
  8. W sobotni wieczór zasiądziemy w rodzinach do wieczerzy wigilijnej. Pamiętajmy o osobach samotnych, chorych i starszych. Zadbajmy o tradycyjny przebieg spotkania. Rodzinne świętowanie rozpocznijmy odczytaniem fragmentu Ewangelii wg. Św. Łukasza o Narodzeniu Pańskim. Odmówmy modlitwę, pamiętając o nieobecnych wśród nas członkach rodzin i o tych, którzy odeszli z tego świata. Łamaniu się poświęconym opłatkiem niech towarzyszą szczere i pełne wiary życzenia, a wieczór niech wypełnia śpiew kolęd. Tradycyjnie spożywamy postne potrawy.
  9. W sobotę o północy pierwsza Msza św. z Uroczystości Bożego Narodzenia – Pasterka. Gromadzimy się o godz. 23.30 na celebrację Godziny czytań.
  10. W przyszłą niedzielę Uroczystość Bożego Narodzenia. Nie będzie Mszy św. wieczorowej.
  11. Informujemy, że wizyta duszpasterska rozpocznie się zaraz po świętach.
  12. Dziękujemy KGW Sławiny za przygotowanie w ubiegłą niedzielę kiermaszu ze stroikami. Krzysio wraz z Rodzicami dziękuje uczestnikom kiermaszu za okazaną życzliwość i wsparcie. Bóg zapłać!
  13. Dziękujemy za wsparcie duchowe i materialne parafii. Bóg zapłać!
  14. Dziękujemy za okazaną pomoc przy odśnieżaniu kaplicy i przy budynkach parafialnych. Bóg zapłać!
  15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  16. Dzisiaj Chrzest św. przyjmuje dzisiaj Helena. Gratulujemy rodzicom i chrzestnym.