IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Dzisiaj IV Niedziela Wielkanocna przeżywana w Kościele jako Niedziela Dobrego Pasterza. Modlitwa obejmujemy Papieża, biskupów, księży i prosimy o nowe i liczne powołania kapłańskie. Pamiętamy o naszej Diecezjalnej uczelni Wyższym Seminarium Duchownym, które dzisiaj wspieramy ofiarami na tacę.
 2. W sobotę rozpoczynamy miesiąc maj, poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwo Majowe w naszej kaplicy o godz. 17.30, a w niedzielę i uroczystości po Mszy św. o godz. 10.00. Prosimy aby zadbać
  o kapliczki, figury Matki Bożej na terenie parafii i udekorować je kwiatami. Zachęcamy do wyeksponowania obrazu bądź figury Matki Bożej w domach i codziennego, wspólnego odmówienia Litanii Loretańskiej.
 3. W środę przed Mszą św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Natomiast po Mszy św. spotkanie biblijne w sali budynku duszpasterskiego.
 4. Również w środę o godz. 19.00 w kaplicy, kolejne spotkanie dzieci klas III – przygotowanie liturgiczne przed I Komunią św.
 5. W najbliższy czwartek na Mszę św. o godz. 18.00 i Nowennę do św. Jana Pawła II zapraszamy młodzież, szczególnie maturzystów i ósmoklasistów. Spotkanie modlitewne zatytułowane Duchu Święty –przyjdź potrwa do godz. 21.00. Zaprasza ks. Krzysztof.
 6. W I sobotę miesiąca maja po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego serca Maryi oraz Różaniec w intencji budowy kościoła parafialnego i naszych dobrodziejów. Różaniec poprowadzi KŻR św. Jana Pawła II.
  Natomiast wieczorem o godz. 19.00 na Różaniec z figurą MB Fatimskiej z Litanią Loretańską ulicami osiedla na Działkach. Rozpoczynamy na ul. Żeromskiego przy krzyżu. O przygotowanie i poprowadzenie rozważań różańcowych poproszę KŻR św. Józefa. Prosimy, aby uczestnicy zabrali ze sobą oprócz różańca i świec kamizelki odblaskowe. Przy zachowaniu dystansu społecznego pójdziemy w procesji ulicami osiedla. Będziemy prosić o ustanie epidemii i o Boże bł. dla naszych rodzin.
 7. Za tydzień I niedziela miesiąca i Niedziela Misyjna w naszej Parafii. Ze względu na utrzymujące się obostrzenia epidemiczne Misje Parafialne odbędą się na jesieni. Po Mszy św. o godz. 10.00 Nabożeństwo majowe i procesja wokół kaplicy. Zapraszamy dziewczynki sypiące kwiaty.
 8. 18 maja br. będziemy przeżywać 101 urodziny naszego patrona św. Jana Pawła II. Będzie to też okazja aby we wspólnocie parafialnej modlitwą otoczyć tegorocznych jubilatów. Zachęcamy i zapraszamy wszystkich tegorocznych jubilatów przeżywających swoje urodziny i rocznice sakramentu małżeństwa do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Do wspólnego świętowania zapraszamy również małżonków przeżywających w tym roku równe rocznice swoich małżeństw. Prosimy dostojnych jubilatów i małżonków – jubilatów aby zgłaszali się do kancelarii parafialnej (w celu sporządzenia listy). Podczas uroczystej Mszy św. będzie miał miejsce obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Przygotowujemy też pamiątki i niespodzianki.
 9. Bóg zapłać za ofiary na cele parafialne!
 10. Zapraszamy do naszej Biblioteki Parafialnej we wtorki i czwartki w godz. 15-18. Biblioteka organizuje akcję pt.: „Moje wspomnienie z 10-lecia Parafii”. Prace można przesyłać na elektroniczną pocztę parafialną. Najciekawsze wspomnienia nagrodzimy. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 11. Bardzo prosimy o przestrzeganie zasad sanitarnych w naszej kaplicy i na zewnątrz. Zachęcamy do korzystania z maseczek – wyłożone są obok płynów do dezynfekcji rąk przy wejściu do kaplicy. Prosimy o modlitwę za chorych, służbę zdrowia i służby sanitarne.
 12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Bożenę Szczęśniak. Wieczny odpoczynek…
Powrót do archiwum ogłoszeń

Parafia Rzymskokatolicka

pw. Świętego Jana Pawła II w Sulbinach

Sulbiny, ul. Górna 7, 08-400 Garwolin
NIP 8262181886, REGON 143001595

Numer rachunku bankowego Parafii:
Bank Spółdzielczy w Garwolinie:
33 9210 0008 0002 9157 2000 0010

e-mail: kancelaria@parafia-sulbiny.pl
Telefon: +48 724 814 151

Kancelaria parafialna czynna:

Wtorek – Piątek
– w godzinach od 16:30 do 17:30

Sobota
– po Mszy św. o godzinie 7:00

Proboszcz:
ks. mgr lic. Leszek Dąbrowski
ksleszek@parafia-sulbiny.pl

Nabożeństwa

Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie:
– godzina 7:00
– godzina 18:00

Środa
– godzina 18:00
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Czwartek
– godzina 18:00
Msza Św. i Nowenna do Świętego Jana Pawła II
indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu
(możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty)

– godzina 20:30
Różaniec i Apel Jasnogórski

I piątek miesiąca:
– godzina 7:00
– godzina 18:00

I sobota miesiąca:
– godzina 7:00
– godzina 18:00

I niedziela miesiąca:
– godzina 10:00
Msza Św. w intencji Parafian,
adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja

II, III i IV niedziela miesiąca:
– godzina 8:00
– godzina 10:00
– godzina 12:00
– godzina 18:00