4 Niedziela Wielkiego Postu – Laetare

1. Dzisiaj Niedziela Laetare – IV Wielkiego Postu.
    Nabożeństwo Gorzkich Żali po Mszy św. sprawowanej w intencji Parafian o godz. 10.00.
    Po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św. i ich rodzicami.
  2. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy przed Mszą św. wieczorową.
  3. W czwartek zapraszamy czcicieli św. Jana Pawła II. na Mszę św. o godz. 18.00 i Nowennę. Adoracja w ciszy do godz. 20.30. Następnie Różaniec w intencji Misji parafialnych.
  4. W najbliższy piątek Uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Ze względu na Nadzwyczajny Jubileusz zachęcamy do skorzystania z możliwości uzyskania odpustu zupełnego na zwykłych warunkach i ofiarowania go za dusze czyśćcowe. Dodatkowa Msza św. o godz. 10.00 a po niej Litania do św. Józefa. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
    Po Mszy św. o godz. 18.00 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej poprowadzą kandydaci do Bierzmowania.
  5. W sobotę nabożeństwo Różańcowe w intencji budowy kościoła parafialnego i w intencji naszych dobrodziejów po Mszy św. o godz. 7.00.
  6. Zachęcamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej organizowanej przez naszą parafię. Zapisy do 21 marca na stronie EDK Sulbiny. Osoby zapisane będą mogły odebrać pakiety w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. w budynku duszpasterskim. Tam też będzie można się zapisać. Cena Pakietu 25 zł. Zachęcamy do śledzenia informacji o EDK i wspierania modlitwą uczestników. W trakcie EDK, w naszej kaplicy po Mszy św. będzie całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu do Mszy św. porannej. Dziękujemy sponsorom, którzy wspierają organizację EDK.
  7. Już dziś zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Uroczyste rozpoczęcie adopcji 25 marca. Można zapisywać się w kancelarii parafialnej.
  8. Trwają prace przy elewacji budynku parafialnego. Prosimy o modlitwę. Za tydzień taca inwestycyjna.
  9. Dziękuję za ofiary na potrzeby Parafii, jak również ofiary kolędowe i na kwiaty do Bożego Grobu. Bóg zapłać!
  10. Parafialny Zespół CARITAS po każdej Mszy św. rozprowadza czekoladowe baranki wielkanocne po 5zł i świece – paschaliki po 20zł. Można też zabrać ze sobą Torby Miłosierdzia aby złożyć w nich dar serca dla ubogich z naszej parafii. Są też Skarbonki na jałmużnę wielkopostną. Włączając się w dzieła miłosierdzia organizowane przez CARITAS pomagamy potrzebującym a jednocześnie sami dajemy świadectwo o swoim nawróceniu i wewnętrznej przemianie jakiej dokonuje w nas post, modlitwa i jałmużna.
  11. Zapraszamy do naszej Biblioteki Parafialnej we wtorki i czwartki w godz. 15-18. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i dobrej lektury wielkopostnej.
  12. Przypominam o konieczności przestrzegania zasad sanitarnych podczas nabożeństw i zachęcam do modlitwy za chorych, służbę zdrowia i służby sanitarne.
  13. W najbliższy wtorek o godz. 14.00 Msza św. pogrzebowa śp. Wiesława Pająka. Wieczny odpoczynek….