IV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj IV niedziela zwykła. Zapraszamy po Mszy św. o godz. 12.00 na jasełka bożonarodzeniowe w wykonaniu dzieci przedszkolnych.
  2. W poniedziałek od godz. 16.00 pójdziemy z wizytą duszpasterską do mieszkańców ul. Warszawskiej i ul. Lipowej.
    Kolęda w blokach przy ul. Mickiewicza, na Al. Legionów i przy ul. Lubelskiej oraz w Mierziączce, Rudzie Talubskiej i Czyszkówku po feriach.
    Ze względu na ferie zimowe ze sprawami kancelaryjnymi zapraszamy po Mszy św. porannej.
  3. W środę Święto Ofiarowania Pańskiego, Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. z błogosławieństwem świec i procesją o godz. 7.00, 10.00 i 18.00. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na utrzymanie zakonów klauzurowych w naszej diecezji. Zachęcamy do zaopatrzenia się w gromnice (dziś po każdej Mszy św.).
    Po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na różaniec w intencji dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Modlitwę poprowadzą matki.
  4. W I czwartek miesiąca zapraszamy do wspólnej modlitwy za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie. Szczególne zaproszenie kierujemy do członków Apostolatu Margaretka. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.
    Po Mszy św. porannej i wieczorowej obrzęd błogosławieństwa świec i wiernych z okazji przypadającego na ten dzień wspomnienia św. Błażeja, orędownika w chorobach gardła.
  5. W tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca. Nabożeństwa po Mszy św. porannej i wieczorowej.
  6. W sobotę po Mszy św. porannej zapraszamy na Różaniec w intencji budowy kościoła parafialnego i naszych dobrodziejów. Modlitwę poprowadzi KŻR św. Józefa. Proszę, aby na każdą sobotę miesiąca przygotować rozważania kolejnych części Różańca.
  7. Za tydzień I niedziela miesiąca. Nabożeństwo adoracyjne po Mszy św. o godz. 10.00.
    Wędrownicy z I Hufca Garwolińsko-Pilawskiego Skautów Europy dadzą świadectwo o swojej formacji opartej na codziennej lekturze Pisma św. Po Mszach św. będą rozprowadzać „Ewangelię na każdy dzień” a pozyskane środki posłużą na dofinansowanie letniej wędrówki do Santiago de Compostela w Hiszpanii.
  8. W tygodniu zapraszamy dzieci na ferie parafialne: środa, czwartek, piątek w godz. od 10.00 do 13.00 w budynku parafialnym. W środę rozpoczynamy Mszą św. o godz. 10.00. Przewidziane są: pogadanki, warsztaty, poczęstunek, wspólne zabawy i gry. Do pomocy zapraszamy chętnych rodziców, babcie i dziadków. Nad całością będą czuwać animatorki parafialnej OAZY.
  9. W dniach 4 – 6 lutego br. ministranci z naszej parafii będą uczestniczyć w rekolekcjach powołaniowych w WSD. Wesprzyjmy ich naszymi modlitwami.
  10. Dziękuje za ofiary przekazane na rzecz Parafii: Bóg zapłać!
  11. Bardzo proszę o przestrzeganie zaleceń sanitarnych w naszej kaplicy.
  12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej śp. Krzysztofa Błońskiego. Rodzinie wyrażamy nasze serdeczne współczucie i zapewniamy o modlitwie za zmarłego.