NIEDZIELA BOŻE NARODZENIE

1. Dzisiaj Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Wspominając pierwsze przyjście Boga na świat prosimy o pokój na świecie i błogosławieństwo Jezusa Nowonarodzonego dla Kościoła, naszej Ojczyzny, naszych rodzin. Msze św. w dzień o godz. 8.00, 10.00 i 12.00. Nie będzie Mszy św. wieczorowej.
  2. Jutro, w poniedziałek Święto św. Szczepana Pierwszego Męczennika, II dzień Świąt. Msze św. jak w niedzielę. Taca na budowę kościołów w diecezji.
  3. Od wtorku rozpoczynamy wizytę duszpasterską. Niosąc Boże błogosławieństwo chcemy spotkać się w atmosferze modlitwy z parafianami. Prosimy o przygotowanie krzyża, świec, wody pobłogosławionej i kropidła. Dzieci i młodzież uczącą się prosimy o przygotowanie zeszytów do religii. Ofiary składane przy okazji wizyty duszpasterskiej są wyrazem zaangażowania się rodziny w budowę kościoła parafialnego.Program wizyty duszpasterskiej 2022/2023 – I tydzień 27 – 31 grudnia 2022 r.

Wtorek – od godz. 16.00 – ul. Spokojna od ul. Żeromskiego (1 ksiądz), ul. Żeromskiego (2 księży od pocz. i od końca)
    Środa – od godz. 9.00 Sławiny (2 księży od pocz. i od końca), Sławiny od ul. Górnej (1 ksiądz)
    – od godz. 16.00 – ul. Asnyka (2 księży od pocz. i od końca), ul. Lelewela domy jednorodzinne (1 ksiądz)
    Czwartek – od godz. 9.00 – ul. Leśna od ul Brzozowej (1 ksiądz), ul. Łąkowa (1 ksiądz), ul. Urocza i ul. Grabowa (1 Ksiądz)
    – od godz. 16.00 – ul. Słowackiego (2 księży od pocz. i od końca), ul. Topolowa i ul. Jaśminowa (1 ksiądz )
    Piątek – od godz. 9.00 – ul. Długa (2 księży od pocz. i od końca) ul. Brzozowa i ul. Białej brzozy (1 ksiądz
    – od godz. 16.00 – ul. Kwiatowa (2 księży od pocz. i od końca)
    Sobota – od godz. 9.00 – oś. Rataja – ul. Wojciechowskiego, ul. Bukowa (1 ksiądz) ul. Rataja od szkoły, ul. Sosnowa, ul. Klonowa ( 1 ksiądz) ul. Akacjowa, ul. Rataja (1 ksiądz)
    Bardzo prosimy 15 min. przed rozpoczęciem kolędy o zapewnienie transportu dla księży.

W związku z kolędą sprawy kancelaryjne można załatwić po Mszy św. porannej.

4. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę przed Mszą św. wieczorową.
  5. W czwartek zapraszamy na Mszę św. i Nowennę do św. Jana Pawła II o godz. 18.00. Modlitwą obejmiemy rodziny z naszej parafii. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 20.00.
  6. W piątek Święto Świętej Rodziny. Zapraszamy na Mszę św. całymi rodzinami. Dzieci Oazowe zapraszają na Jasełka Bożonarodzeniowe po Mszy św. wieczorowej.
  7. Różaniec w intencji budowy kościoła parafialnego i w int. dobrodziejów w sobotę po Mszy św. porannej.
  8. Msza św. na zakończenie roku kalendarzowego z nabożeństwem dziękczynno-przebłagalnym o godz. 18.00.
  9. W przyszłą niedzielę 1 stycznia Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.
  10. Dziękujemy za wsparcie duchowe i materialne parafii. Bóg zapłać!
  11. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali „Torby Miłosierdzia” dla ubogich osób z naszej parafii a Parafialnemu Zespołowi Caritas za dostarczenie paczek. Bóg zapłać!
  12. Dziękuję Państwu Elżbiecie i Zbigniewowi za ofiarowane jodły do kaplicy a Panu Wojciechowi za oprawienie drzewek. Bóg zapłać
  13. Dziękuję Panu Leszkowi za modernizację i zainstalowanie szopki a Panu Stanisławowi za okazana pomoc przy montażu. Bóg zapłać!
  14. Na ręce Pani Urszuli dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie ozdób choinkowych i dekorację kaplicy na Święta. Szczególne podziękowania należą się dzieciom. Bóg zapłać!
  15. Pragnę podziękować niezawodnej młodzieży: Natalii, Jankowi i Piotrkowi za ustawienie figur bożonarodzeniowych w szopce i pomoc w dekoracjach. Bóg zapłać!
  16. Dziękuję Panu Grzegorzowi za pomoc w dekoracjach i ofiarowanie materiału dekoracyjnego. Bóg zapłać!
  17. Dziękujemy za okazaną pomoc przy odśnieżaniu kaplicy i przy budynkach parafialnych. Bóg zapłać!
  18. Szczere słowa wdzięczności kieruje do Pani Urszuli i wszystkich osób zaangażowanych w porządkowanie kaplicy na Święta. Bóg zapłać!
  19. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  20. W minionym tygodniu odszedł do Pana śp. Jan Sokół. Pogrzeb odbędzie się we wtorek. Najbliższej rodzinie składamy wyrazy szczerego współczucia i zapewniamy o modlitwie.