NIEDZIELA ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

1. Dzisiaj Święto Chrztu Pańskiego. Uczestnicząc w tym wydarzeniu dziękujemy Bogu za dar wiary i Chrzest św. Kończymy okres Bożego Narodzenia. Zwyczajowo pozostawiamy dekoracje świąteczne i śpiewamy kolędy do 2 lutego.
    Dziś po Mszy św. o godz. 10.00 kolejny dzień Nowenny do MB Kodeńskiej i spotkanie z mieszkańcami ul. Górnej w związku z peregrynacją relikwii św. Jana Pawła II.
    Dziecięca Oaza zaprasza na Jasełka Bożonarodzeniowe dziś po Mszy św. o godz. 12.00.
    Pielgrzymi Rowerowi JP II zapraszają na wspólne kolędowanie dziś po Mszy św. wieczorowej w budynku duszpasterskim.
  2. Gratulujemy Parafialnej Scholi Dziecięcej pięknego występu podczas Koncertu Kolęd i Pastorałek, który miał miejsce 6 stycznia br. w Kolegiacie Przemienienia Pańskiego w Garwolinie. Szczególne podziękowania na ręce Pani Joanny opiekującej się scholą. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku wystąpi również Parafialna Schola Młodzieżowa.
  3. W czwartek zapraszamy Kobiety do wspólnej modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. U boku Świętego odkrywajcie piękno Waszego powołania i żywą obecność Jezusa.
  4. Różaniec w intencji budowy kościoła parafialnego i w int. dobrodziejów w sobotę po Mszy św. porannej.
  5. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 8.00 wystąpi Schola ks. Szajdy a po Mszy św. o godz. 12.00 Orkiestra Dęta OSP Garwolin zaprasza na koncert kolęd. Zapraszamy.
    Za tydzień  III niedziela miesiąca. Taca na budowę kościoła.
  6. Dziękujemy za wsparcie duchowe i materialne parafii: Bóg zapłać!
  7. Kontynuujemy wizytę duszpasterską. Ofiary składane przy okazji wizyty duszpasterskiej są wyrazem zaangażowania się rodziny w budowę kościoła parafialnego.

Program wizyty duszpasterskiej 2022/2023 III tydzień 9 – 14 stycznia 2023 r.

Poniedziałek – od godz. 16.00 – osiedle kompozytorów: ul. Beethovena, ul. Dębowa, ul. Akacjowa, ul. Mozarta (2 księży od pocz. i od końca) ul. Szymanowskiego ( 1 ksiądz)
       Wtorek – od godz. 16.00 – ul. Lubelska, ul. Chopina (2 księży od strony Garwolina) ul. Moniuszki, ul. Czajkowskiego, , ul. Bacha (1 ksiądz)
       Środa – od godz. 16.00 – ul. Osiedlowa od ul Wspólnej (1 ksiądz) ul. Ogrodowa od ul Wspólnej (1 ksiądz), ul. Spacerowa i ul. Tęczowa od ul. Długiej ( 1 ksiądz).
       Czwartek – od godz. 16.00 – ul. Nadwodna od strony Rudy Talubskiej ( 1 ksiądz ), ul. Jasna, ul. Starowiejska (1 ksiądz ), ul. Parkowa od szpitala ( 1 ksiądz)
       Piątek – od godz. 16.00 – ul. Wspólna ( 3 księży od początku i od końca)
       Sobota – od godz. 9.00 – ul. Górna ( od początku 1 ksiądz, od końca 2 księży).
    W kolejnym tygodniu (16 – 21 stycznia) odwiedzimy mieszkańców bloków na ul. Mickiewicza, Al. Legionów i w sobotę ul. Lubelskiej.
    W poniedziałek 16 stycznia planujemy wizytę kolędową na ul. Mickiewicza bloki 4, 8, 10.

Bardzo prosimy 15 min. przed rozpoczęciem kolędy o zapewnienie transportu dla księży.
    W związku z kolędą sprawy kancelaryjne można załatwić po Mszy św. porannej. (program kolędy)

1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  2. W minionym tygodniu pożegnaliśmy Papieża Benedykta XVI. Nie ustawajmy w modlitwie za Zmarłego i o rychłe Jego wyniesienie na ołtarze. Sięgajmy też do jego duchowej spuścizny zawartej w licznych dziełach, które po sobie pozostawił dla Kościoła na trudne czasy.