NIEDZIELA W OKTAWIE BOŻEGO NARODZENIA ŚWIĘTEJ RODZINY

1. Dzisiaj Niedziela Świętej Rodziny. Uczestnicząc w liturgii prosimy Boga o uświęcenie naszych rodzin i błogosławieństwo w codziennym życiu. Trwa oktawa Bożego Narodzenia. Decyzją ks. Biskupa ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczone są na budujące się kościoły w diecezji.
  2. Przeżywamy święta Bożego Narodzenia. Dziękujemy za piękne dekoracje w naszej kaplicy. P. Elżbiecie i Zbigniewowi dziękujemy za ofiarowane jak co roku piękne drzewka do kaplicy i domu duszpasterskiego. Panu Wojciechowi, naszemu organiście za oprawienie jodeł i ufundowanie stojaków. Paniom Renacie i Agnieszce, Panu Leszkowi oraz młodzieży: Agnieszce, Natalii, Marysi i Julkowi a także ministrantom: Piotrkowi, Jankowi i Wojtkowi za dekoracje świąteczne i szopkę.
  3. Na ręce P. Marzeny składam podziękowanie chórowi połączonych parafii za piękną oprawę muzyczną Pasterki. Dziękuję służbie liturgicznej ołtarza i lektorom.
  4. Dziękuję z całego serca na ręce Pani Urszuli, naszej kościelnej i kobietom z naszej parafii za sprzątnięcie i przygotowanie kaplicy na święta.
  5. Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali „Torby Miłosierdzia” dla ubogich a dzieciom „Paczuszki dla maluszka”. Bóg zapłać. Parafialnemu Zespołowi Caritas dziękuje za rozprowadzenie świec i dostarczenie paczek do osób potrzebujących z naszej parafii.
  6. Zachęcam do adorowania Jezusa Nowonarodzonego po każdej Mszy św.
  7. W środę przed Mszą św. wieczorową Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  8. W czwartek serdecznie po Mszy św. wieczorowej zapraszamy do licznego uczestniczenia w jasełkach bożonarodzeniowych w wykonaniu dzieci oazowych z naszej parafii.
  9. W piątek zakończenie roku kalendarzowego. Msza św. wieczorowa i nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne przed Najświętszym Sakramentem. W związku z zakończeniem roku Ks. Biskup udzielił dyspensy od spożywania pokarmów mięsnych.
  10. W sobotę Nowy Rok. Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Światowy Dzień Pokoju. Msze św. jak w każdą niedzielę. Z racji I soboty miesiąca nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy św. o godz. 10.00.
  11. Za tydzień I Niedziela Miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 10.00. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na rehabilitację i operację Wiktorii.
  12. Dziękuje za ofiary przekazane na rzecz Parafii. Bóg zapłać!
  13. Ze względu na sytuację epidemiczną wizyta duszpasterska, o ile warunki pozwolą, odbędzie się w późniejszym terminie. Zachęcam do zabrania do domu folderów kolędowych wydawanych co roku przez Kurię Diecezjalną.
  14. Bardzo proszę o przestrzeganie zaleceń sanitarnych w naszej kaplicy podczas nabożeństw.