NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

1. Dzisiaj Wielkanoc. Kościół ogłasza światu zwycięstwo Jezusa nad śmiercią, piekłem i szatanem. Zwycięski Pan obdarza nowym życiem wierzących w Niego. Radosne Alleluja wypełnia nasze serca. Rozpoczęliśmy Okres Wielkanocny w życiu Kościoła.
  2. W poniedziałek w Oktawie Wielkanocny Msze św. jak w niedzielę. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na KUL i szkoły katolickie w naszej diecezji.
  3. Od Wielkiego Piątku młodzież, która w tym roku przyjmie sakrament Bierzmowania przeżywa codziennie po Mszy św. wieczorowej Nowennę do Bożego Miłosierdzia. Wesprzyjmy ją naszymi modlitwami.
  4. W środę przed Mszą św. wieczorową Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  5. W czwartek, z racji przygotowań do Bierzmowania po Nowennie nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu.
  6. Z racji Oktawy Wielkiej Nocy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  7. W piątek dzieci komunijne odbierają stroje w budynku duszpasterskim. (18.30 chłopcy, 19.00 dziewczynki).
  8. W sobotę po Mszy św. porannej Różaniec w intencji budowy kościoła parafialnego i naszych dobrodziejów.
  9. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Taca na działalność Caritas. Zapraszamy na Godzinę łaski. Rozpoczniemy Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.
  10. Dziękuje Scholi ks. Szajdy za prowadzenie śpiewów podczas Parafialnej Drogi Krzyżowej w Niedzielę Palmową, Lektorom odczytującym rozważania Stacji DK i wszystkim uczestnikom nabożeństwa. Bóg zapłać!
  11. Dziękuję ks. Krzysztofowi za wprowadzenie nas w Misterium Paschalne poprzez głoszone katechezy i homilie Świętego Triduum.
  12. Służbie liturgicznej za asysty i zaangażowanie w przygotowanie Świąt. Bóg zapłać!
  13. Chórowi połączonych parafii za wykonane śpiewy Wielkiego Piątku. Bóg zapłać!
  14. Serdecznie dziękuję P. Agnieszce za dekoracje świąteczne. P Leszkowi i Dariuszowi za montaż Grobu Pańskiego. Bóg zapłać!
  15. Kobietom z naszej parafii za sprzątnięcie kaplicy na święta. Bóg zapłać!
  16. Rodzicom dzieci komunijnych za sprzątnięcie terenu wokół kaplicy i przed budynkami parafialnymi, oraz odgruzowanie części placu kościelnego. Bóg zapłać!
  17. Druhom i druhnom OSP Sulbiny dziękuję za zabezpieczenie trasy Drogi Krzyżowej w Niedziele Palmową i pełnioną wartę przy Grobie Pańskim.
  18. Dziękuję dziewczynkom sypiącym kwiatki podczas procesji i rodzicom za przygotowanie dzieci, poduszek procesyjnych i kwiatów. Bóg zapłać!
  19. Dziękuje za ofiary przekazane w ostatnim tygodniu na rzecz Parafii. Bóg zapłać!
  20. Gratulujemy rodzicom Tymona, który przyjmie dziś Chrzest św. i Klary Marii, która jutro dostąpi łaski Chrztu św.
  21. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Małgorzatę Anisiewicz. Najbliższym przekazujemy wyrazy współczucia i zapewniamy o modlitwie.