5 Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dzisiaj V Niedziela Wielkiego Postu. Taca na inwestycje w parafii
 2. Nabożeństwo Gorzkich Żali po Mszy św. sprawowanej w intencji Parafian o godz. 10.00.
 3. Dzisiaj po każdej Mszy św. można odbierać pakiety EDK w budynku duszpasterskim. W pakiecie znajdziemy: rozważania Drogi Krzyżowej, mapę trasy, opaskę silikonową, opaskę odblaskową, na wzmocnienie: napój energetyczny, baton i owsiankę. Cena pakietu 25 zł. Nabywając Pakiety EDK wspieramy naszą parafię.
 4. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy przed Mszą św. wieczorową.
  Po Mszy św. wieczorowej celebracja Słowa Bożego. Zapraszamy wszystkich chętnych.
 5. W czwartek Uroczystość Zwiastowania NMP. Dodatkowa Msza św. o godz. 10.00. Podczas Mszy św. wieczorowej rozpoczęcie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do kancelarii. Nie będzie Nowenny i adoracji.(adoracja całonocna w piątek)
 6. W czwartek po Mszy św. wieczorowej spotkanie osób chętnych do podjęcia wspólnotowej modlitwy w intencji dusz czyśćcowych. To nowa inicjatywa w naszej parafii. Szczególnie zapraszamy osoby, które w ostatnim czasie utraciły swoich bliskich.
 7. W najbliższy piątek wyruszy z naszej parafii Ekstremalna Droga Krzyżowa. Są przygotowane dwie trasy. Zachęcamy do udziału. Msza św. na rozpoczęcie o godz. 21.00. Ofiary zbierane podczas Mszy św. przeznaczymy na pokrycie kosztów organizacji EDK. Całonocna Adoracja Najświętszego Sakramentu po wyjściu uczestników EDK do Mszy św. porannej w sobotę. Prosimy o modlitewne wsparcie organizatorów i uczestników. Dziękujemy sponsorom, którzy wspierają organizację EDK.
 8. W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w intencji obrony życia nienarodzonych poprowadzą KŻR.
 9. W sobotę Nabożeństwo Różańcowe w intencji budowy kościoła parafialnego i w intencji naszych dobrodziejów po Mszy św. o godz. 7.00.
 10. Za tydzień Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm. Natomiast przed Mszą św. o godz. 12.00 gromadzimy się przed budynkiem duszpasterskim gdzie rozpocznie się liturgia z obrzędem poświęcenia palm i skąd wyruszy do kaplicy procesja z palmami. Zachęcamy do robienia własnoręcznie palm. Już dziś będzie można pod kościołem zakupić gotowe palmy dla mniej zdolnych artystycznie w cenie 10zł i 15 zł.
 11. Zbliżają się Wielkanoc. Wizyta duszpasterska u osób starszych i chorych z posługą sakramentalną, przy uwzględnieniu wymogów sanitarnych po wcześniejszym umówieniu z księżmi.
 12. W tym tygodniu planujemy zakończenie prac przy elewacji budynku parafialnego.
  Dziękujemy za ofiary na potrzeby parafii i ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Bóg zapłać!
  Dziękuję również za złożone ofiary kolędowe. Bóg zapłać!
 13. Parafialny Zespół CARITAS po każdej Mszy św. rozprowadza czekoladowe baranki wielkanocne po 5zł i świece – paschaliki po 20zł. Można też zabrać ze sobą Torby Miłosierdzia aby złożyć w nich dar serca dla ubogich z naszej parafii. Są też Skarbonki na jałmużnę wielkopostną.
 14. Zapraszamy do naszej Biblioteki Parafialnej we wtorki i czwartki w godz. 15-18. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
 15. Przypominam o konieczności przestrzegania zasad sanitarnych podczas nabożeństw i zachęcam do modlitwy za chorych, służbę zdrowia i służby sanitarne.
  W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Wiesława Pająka i śp. Daniela Parkota. Rodzinom pogrążonym w żałobie wyrażamy nasze współczucie a zmarłych polecamy w modlitwie Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek….

 

 

Powrót do archiwum ogłoszeń

Parafia Rzymskokatolicka

pw. Świętego Jana Pawła II w Sulbinach

Sulbiny, ul. Górna 7, 08-400 Garwolin
NIP 8262181886, REGON 143001595

Numer rachunku bankowego Parafii:
Bank Spółdzielczy w Garwolinie:
33 9210 0008 0002 9157 2000 0010

e-mail: kancelaria@parafia-sulbiny.pl
Telefon: +48 724 814 151

Kancelaria parafialna czynna:

Wtorek – Piątek
– w godzinach od 16:30 do 17:30

Sobota
– po Mszy św. o godzinie 7:00

Proboszcz:
ks. mgr lic. Leszek Dąbrowski
ksleszek@parafia-sulbiny.pl

Nabożeństwa

Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie:
– godzina 7:00
– godzina 18:00

Środa
– godzina 18:00
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Czwartek
– godzina 18:00
Msza Św. i Nowenna do Świętego Jana Pawła II
indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu
(możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty)

– godzina 20:30
Różaniec i Apel Jasnogórski

I piątek miesiąca:
– godzina 7:00
– godzina 18:00

I sobota miesiąca:
– godzina 7:00
– godzina 18:00

I niedziela miesiąca:
– godzina 10:00
Msza Św. w intencji Parafian,
adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja

II, III i IV niedziela miesiąca:
– godzina 8:00
– godzina 10:00
– godzina 12:00
– godzina 18:00