VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dzisiaj VI niedziela wielkanocna. Po Nabożeństwie Majowym zmianka różańcowa.
  2. Nabożeństwo Majowe w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedzielę i uroczystości po Mszy św. o godz. 10.00. Zapraszamy dzieci i młodzież.
  3. Spotkanie Wspólnoty św. Jana Pawła II we wtorek o godz. 19.00.
  4. Zapraszamy na Procesję Fatimską w najbliższy czwartek o godz. 19.00. Przejdziemy ul. Górną – od lasu do kaplicy. W związku z Procesją nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczorowej, a litanię do św. Jana Pawła II odmówimy po powrocie do kaplicy. Prosimy o przygotowanie stolików na figurkę MB.
  5. W sobotę po Mszy św. porannej Różaniec w intencji budowy kościoła parafialnego i naszych dobrodziejów.
  6. Uroczystość I Komunii Świętej przeżywać będziemy w naszej parafii w następną niedzielę. W związku z tym prosimy, aby na Mszę Świętą o godz. 12.00 nie przychodziły osoby nie związane z tą uroczystością. W kaplicy będzie miejsce tylko dla dzieci I komunijnych, ich rodzeństwa i rodziców. Pozostali będą musieli pozostać na zewnątrz kaplicy. Ostatnia próba przed I komunią we środę o godz. 19.00.
  7. 18 maja br. będziemy przeżywać 101 urodziny naszego patrona św. Jana Pawła II. Zapraszamy wszystkich tegorocznych jubilatów przeżywających swoje urodziny i rocznice sakramentu małżeństwa. Do wspólnego świętowania zapraszamy szczególnie małżonków przeżywających w tym roku równe rocznice swoich małżeństw. Podczas uroczystej Mszy św. o godz. 18.00 będzie miał miejsce obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Prosimy dostojnych jubilatów i małżonków – jubilatów o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej w celu wpisania się na stosowną listę.
  8. Bóg zapłać za ofiary składane na cele parafialne.
  9. Dziękujemy rodzicom dzieci I Komunijnych za gruntowne posprzątanie naszej kaplicy. Bóg zapłać!
  10. Zapraszamy do naszej Biblioteki Parafialnej we wtorki i czwartki w godz. 15-18. Biblioteka organizuje akcję pt.: „Moje wspomnienie z 10-lecia Parafii”. Prace można przesyłać na elektroniczną pocztę parafialną. Najciekawsze wspomnienia nagrodzimy.
  11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  12. Kolegiata Garwolińska zaprasza na „Rodzinną Niedzielę”, która rozpocznie się 16 maja o godz. 11.30 konferencją pt. „Małżeństwo i rodzina – Boży projekt”.
  13. W dniu 20 maja od godz. 9.00 w przychodni „Talmed” w Rudzie Talubskiej odbędą się badania USG Doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych: tętniczych i żylnych, USG tarczycy, USG nerek, USG piersi, USG stawów oraz Echo serca. Badania są odpłatne 55zł. Bliższe informacje w Przychodni.
  14. W naszej kaplicy można już korzystać z bezdotykowych dozowników płynu dezynfekcyjnego, a niebawem pojawią się także bezdotykowe kropielnice z wodą święconą. Bardzo prosimy o przestrzeganie zasad sanitarnych w naszej kaplicy i na zewnątrz. Módlmy się za chorych, służbę zdrowia i służby sanitarne.