VI NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU PALMOWA CZYLI MEKI PAŃSKIEJ

 1. Dzisiaj Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej. Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Gorzkie żale po Mszy św. o godz. 10.00. Zapraszamy na godz. 19.00 na Parafialną Drogę Krzyżową. Tradycyjną trasą poniesiemy krzyż wykonany na wzór Krzyża Światowych Dni Młodzieży. Śpiewom będzie przewodziła Schola ks. Szajdy, a rozważania odczytają nasi parafianie. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwie. Zabierzcie ze sobą lampiony i krzyże. Do niesienia krzyża pomiędzy stacjami zaprosimy poszczególne grupy i wspólnoty. Dziękuję P. Leszkowi i Dariuszowi za wykonanie krzyża a P. Jarosławowi i Beacie za ofiarowany materiał na krzyż. Bóg zapłać!
 2. Zachęcamy do uczestnictwa w Katechezach Paschalnych. Wygłosi je ks. Krzysztof w poniedziałek, wtorek i środę po Mszy św. wieczorowej.
 3. W Wielki Czwartek o godz. 18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej. Rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne. Dziękujemy Panu Jezusowi za ustanowienie Sakramentu Eucharystii oraz Kapłaństwa. Adoracja Najświętszego Sakramentu do północy.
 4. W Wielki Piątek Kościół celebruje liturgię Męki Pańskiej. Liturgię rozpoczniemy o godz. 18.00. Ten dzień ma charakter pokutny. Obowiązuje post ścisły. Ofiary składane podczas adoracji krzyża przeznaczone są na Grób Pański w Jerozolimie. Adoracja Najświętszego Sakramentu do północy.
 5. Wielka Sobota jest dniem wielkiej ciszy. Kościół rozważa mękę i śmierć Jezusa i Jego zstąpienie do otchłani. Adorujemy przez cały dzień Jezusa złożonego do grobu.
 6. Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę od godz. 9.00 do 13.00 o pełnych godzinach. Będzie też można zaopatrzyć się w wodę święconą. Przy tej okazji będzie można zakupić za dobrowolną ofiarę mazurki do koszyczka, które zrobi młodzież z naszej parafii. Ofiary ze sprzedaży będą przeznaczone na ich wakacyjny wyjazd.
 7. Celebrowanie Wielkiej Nocy rozpoczniemy Wigilią Paschalną o godz. 20.00 przed kaplicą. Prosimy o zabranie ze sobą świec chrzcielnych. Adoracja Najświętszego Sakramentu przez całą noc.
 8. Niedzielę Wielkanocną rozpoczniemy procesją rezurekcyjną o godz. 6.00. Kolejne Msze św. o godz. 10.00, 12.00 i 18.00.
 9. Poniedziałek Wielkanocny będziemy przeżywać jak każdą niedzielę. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na KUL i szkoły katolickie w naszej diecezji.
 10. Od Wielkiego Piątku młodzież, która w tym roku przyjmie sakram. Bierzmowania rozpoczyna 9cio dniową nowennę do Bożego Miłosierdzia. Obecność obowiązkowa.
 11. Są jeszcze do nabycia paschaliki. Dziękuję za przekazane dary w „Torbach miłosierdzia”. Bóg zapłać!
 12. Serdecznie dziękuję organizatorom EDK za podjęcie trudu przygotowania i zorganizowanie tegorocznej edycji EDK, Wspólnocie św. Jana Pawła II i ministrantom za pomoc w organizowaniu wydarzenia.
 13. Wszystkim, którzy zakupili pakiety dziękujemy za ofiary, które zasiliły budżet parafii. W EDK uczestniczyło ponad 800 osób. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, życzymy pięknych i trwałych owoców EDK. Wszystkim, którzy trwali na całonocnej adoracji Najświętszego Sakramentu za duchowe wsparcie wędrujących. Dziękujemy Właścicielom Piekarni „Górski” za zorganizowanie poczęstunku na zakończenie wędrówki. GCAK w Sulbinach i Druhom OSP Sulbiny za udostępnienie namiotu. Policji za troskę o bezpieczeństwo uczestników. Bóg zapłać!
 14. We wtorek po Mszy św. wieczorowej w budynku duszpasterskim spotkanie dziewczynek sypiących kwiaty podczas procesji. Zapraszamy wszystkie chętne dziewczynki.
 15. Dziękuje za ofiary przekazane w ostatnim tygodniu na rzecz Parafii. Bóg zapłać!
 16. Bóg zapłać! za ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.
 17. Dziękujemy Parafii Narodzenia NMP w Białej Podlaskiej za złożone ofiary na zakończenie rekolekcji parafialnych i przekazane naszej parafii. Bóg zapłać!
 18. Dziękuję rodzicom dzieci komunijnych za sprawne i dokładne sprzątnięcie naszej kaplicy, oraz przewiezienie ławek z garażu przed kaplicę. Bóg zapłać!
Powrót do archiwum ogłoszeń

Parafia Rzymskokatolicka

pw. Świętego Jana Pawła II w Sulbinach

Sulbiny, ul. Górna 7, 08-400 Garwolin
NIP 8262181886, REGON 143001595

Numer rachunku bankowego Parafii:
Bank Spółdzielczy w Garwolinie:
33 9210 0008 0002 9157 2000 0010

e-mail: kancelaria@parafia-sulbiny.pl
Telefon: +48 724 814 151

Kancelaria parafialna czynna:

Wtorek – Piątek
– w godzinach od 16:30 do 17:30

Sobota
– po Mszy św. o godzinie 7:00

Proboszcz:
ks. mgr lic. Leszek Dąbrowski
ksleszek@parafia-sulbiny.pl

Nabożeństwa

Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie:
– godzina 7:00
– godzina 18:00

Środa
– godzina 18:00
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Czwartek
– godzina 18:00
Msza Św. i Nowenna do Świętego Jana Pawła II
indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu
(możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty)

– godzina 20:30
Różaniec i Apel Jasnogórski

I piątek miesiąca:
– godzina 7:00
– godzina 18:00

I sobota miesiąca:
– godzina 7:00
– godzina 18:00

I niedziela miesiąca:
– godzina 10:00
Msza Św. w intencji Parafian,
adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja

II, III i IV niedziela miesiąca:
– godzina 8:00
– godzina 10:00
– godzina 12:00
– godzina 18:00