VII NIEDZIELA WIELKANOCNA WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

1. Dzisiaj VII Niedziela Wielkanocna. W Kościele przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Po Mszy św. wieczorowej zapraszamy na spotkanie organizacyjne osoby chętne do udziału w pielgrzymce rowerowej na Jasną Górę w dniach 6 – 9 lipca br. w ramach XVII Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rowerowej.
  2. Spotkanie dzieci klas IV i rodziców przed rocznicą I Komunii św. we wtorek o godz. 19.00 w kaplicy.
  3. O przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało poproszę mieszkańców ulic:
    1. Kwiatowej, Jaśminowej i Topolowej
    2. Różanej i Lelewela
    3. Mickiewicza (domy jednorodzinne)
    4. Parkowej, Starowiejskej i Nadwodnej
    W środę na godz. 19.00 zapraszam mieszkańców w/w ulic na spotkanie organizacyjne. Proszę o włączenie się w przygotowania możliwie wszystkich mieszkańców.
  4. W środę rozpoczynamy miesiąc czerwiec. Nabożeństwa ku czci Serca Jezusowego po Mszy św. wieczorowej a w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00.
  5. W I czwartek miesiąca o godz. 18.00 Msza św. i Nowenna do św. Jana Pawła II. Zapraszamy członków Apostolatu Margaretka do wspólnej modlitwy za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, szczególnie z naszej parafii. Modlitwą obejmiemy tegorocznych kandydatów do diakonatu i kapłaństwa. Adoracja eucharystyczna do godz. 20.00.
  6. W I piątek miesiąca nabożeństwo wynagradzające Sercu Jezusowemu po Mszy św. porannej i wieczorowej. Zapraszamy dzieci I komunijne i rocznicowe do spowiedzi.
    Informujemy, że w piątek w Pratulinie będzie odprawiona Msza św. w intencji dzieci I Komunijnych z naszej parafii.
  7. W I sobotę miesiąca Msza św. i Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 7.00. Różaniec wynagradzający NS NMP poprowadzi KŻR św. Franciszka.
  8. W najbliższą sobotę, parafialna Schola dziecięca i Oaza udają się na Pielgrzymkę „Trzech litanii” na Roztocze. Planujemy odwiedzić Krasnobród, Susiec, Józefów, Górecko Kościelne i Radecznicę. Prosimy o modlitewne wsparcie.
  9. Za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się Okres Wielkanocny w Kościele. I niedziela miesiąca. Procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 10.00.
    W Sławinach Poświęcenie pól i nowego krzyża.
  10. Przewodnik pielgrzymkowej grupy 7B ks. Leszek zaprasza pielgrzymów i chętnych na spotkanie w Parafii MB Częstochowskiej po Mszy św. o godz. 17.00
  11. Dziękuję za ofiary przekazane w ostatnim tygodniu na rzecz Parafii. Bóg zapłać!
  12. Dziękuje P. Elżbiecie i Zbigniewowi za sprowadzenie i ufundowanie drzewek i krzewów. Bóg zapłać!
  13. Dziękuję P. Uli, Ani i Kindze za pomoc w sadzeniu krzewów. Bóg zapłać!
  14. Dziękuję stałej grupie sprzątającej co tydzień naszą kaplicę za ofiarną służbę na rzecz parafii. Bóg zapłać!
  15. Dzisiaj w naszej Parafii Chrzest św. przyjmą: Adrianna, Stefania, Franciszek i Marcel. Gratulujemy rodzicom!
  16. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Janinę Pieńkowską z Sulbin. Rodzinie przekazujemy wyrazy współczucia i zapewniamy o modlitwie.
  17. W przyszłą niedziele organizowany jest piknik na rzecz naszej parafianki Wiktorii Kaczyńskiej. Serdecznie zapraszamy. Bliższe informacje na plakacie.
  18. Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Garwolinie zaprasza 12 czerwca br. na plenerową imprezę integracyjna na Ścieżce Przyrodniczo – Kulturowej w Hucie Garwolińskiej. Bliższe informacje na plakacie.