XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj XXIX niedziela zwykła. W całej Polsce obchodzimy Dzień Papieski upamiętniający 44 rocznicę wyboru Kard. Karola Wojtyły na papieża.
    Wspólnota św. Jana Pawła II zaprasza tradycyjnie na kremówki. Ofiary składane przy tej okazji, jak i ofiary składane na tacę z racji III niedzieli miesiąca przeznaczone będą na budowę kościoła parafialnego.
    Ofiarami składanymi do puszek wesprzyjmy młodzież z Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
  2. Różaniec w październiku codziennie o godz. 17.15 natomiast w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00.
    Dzisiaj modlitwie przewodniczą Nauczyciele.
  3. W najbliższym tygodniu modlitwie różańcowej będą przewodniczyć:
    Poniedziałek – Rodzice dzieci klas IV.
    Wtorek – Schola starsza.
    Środa – KŻR św. Katarzyny ze Sieny.
    Czwartek – Lekarze i pielęgniarki.
    Piątek – Młodzież parafialna
    Sobota – KŻR św. Anny
    Niedziela – Ministranci
  4. We wtorek Święto św. Łukasza. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji pracowników opieki medycznej.
  5. Spotkanie biblijne w najbliższy wtorek po Mszy św. wieczorowej.
  6. W czwartek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 i Nowenna do św. Jana Pawła II. Szczególną modlitwą obejmiemy osoby chore z naszej parafii i z naszych rodzin. Będziemy też prosić o potrzebne łaski dla pełniących posługę wobec tych osób. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.
  7. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas I i ich rodziców w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00.
  8. Zbliża się listopad – miesiąc pamięci modlitewnej za naszych zmarłych. Zachęcamy do wypisania imion zmarłych na kartkach wypominkowych.
  9. Bóg zapłać za ofiary duchowe i materialne składane na rzecz Parafii.
  10. Dziękujemy dzieciom, które wzięły udział w konkursie: „Test wiedzy o św. Janie Pawle II”. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród na zakończenie uroczystości odpustowych. Szczególne podziękowania kierujemy do P. Anny za przygotowanie pytań i przeprowadzenie konkursu.
  11. Zapraszamy dzieci klas III – VI do Oazy a małżonków katolickich do Kościoła Domowego.
  12. W każdy czwartek po południu zapraszamy do korzystania z naszej parafialnej biblioteki.
  13. Rejonowy zjazd KŻR odbędzie się w Gończycach 5 listopada 2022r. Zachęcamy członków KŻR do wzięcia udziału w spotkaniu formacyjnym.
  14. W listopadzie zechcemy upamiętnić osobę śp. Edwarda Paśnika w 1 rocznicę Jego śmierci. Z tej okazji zapraszamy utalentowane muzycznie dzieci do wzięcia udziału w konkursie parafialnym i przedstawienia swoich zdolności instrumentalnych i wokalnych. Chętnych prosimy o zgłoszenie jednego utworu, który zaprezentują 19 listopada 2022r. Przewidziane cenne nagrody.
  15. Zachęcamy do czytania ciekawej prasy katolickiej. Znajdziemy ją na stoliku za ławkami. W bieżącym Echu artykuł dotyczący naszej parafii.
  16. Zachęcamy do zbierania i przynoszenia plastikowych nakrętek (można je zostawiać z tyłu kaplicy przy wejściu). Bóg zapłać za już przekazane.
  17. Dzisiaj Chrzest św. przyjmują Łucja, Nikola Kornelia i Barbara Maria. Z radością witamy Je w naszej wspólnocie parafialnej i gratulujemy rodzicom oraz chrzestnym.