XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj XXV niedziela zwykła. Z racji III niedzieli taca na budowę kościoła. Spotkanie dzieci klas III przed I Komunią św. dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00.
    Po Mszach św. Parafialny Zespół Caritas będzie zbierał ofiary do puszek, na pomoc naszemu parafianinowi ze Sławin – Krzysiowi cierpiącemu na genetyczną Dystrofię Mięśniową Duchenne’a. Bóg zapłać za dar serca! Zachęcamy również do zbierania i przynoszenia plastikowych nakrętek (można je zostawiać z tyłu kaplicy przy wejściu).
  2. Pragniemy podziękować komitetowi organizacyjnemu dożynek i Wspólnocie św. Jana Pawła II za włożony trud w przygotowanie uroczystości. Wszystkim uczestnikom uroczystości dożynkowych i miłym gościom dziękujemy za obecność.
    Paniom Sołtys: Agnieszce Koronka i Krystynie Cylejowskiej oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i udział w Dożynkach parafialnych.
    Przedstawicielom poszczególnych wiosek za przygotowanie pięknych wieńców, chlebów i reprezentację.
    Słowa wdzięczności kierujemy do zespołów: Parafialnej Scholi Dziecięcej, Scholi Ks. Szajdy, Klubowi Seniora „Chwilo trwaj” z Garwolina i Zespołowi „Fale Wilgi” za piękny koncert i podtrzymywanie dobrej atmosfery podczas wspólnego biesiadowania.
    Dziękujemy Gospodyniom KGW ze Sawin i Mierziączki oraz wszystkim gospodyniom za przygotowanie wyśmienitych potraw i ciast.
    GCAiK  i Strażakom OSP Sulbiny za udostępnienie namiotów i sceny, Państwu Sabat za udostępnienie namiotów.
    Osobom, które uatrakcyjniały czas dzieciom poprzez malowanie twarzy, robienie waty cukrowej i popcornu oraz wydawaniu lodów – serdeczne Bóg zapłać!
    Dziękujemy sponsorom atrakcji dożynkowych: Właścicielom Lodziarni Domareccy za ofiarowane lody, OSM Garwolin za przekazane produkty, dziękujemy za wypożyczenie nieodpłatne urządzeń do waty cukrowej i popcornu.
    Dziękujemy P. Uli i Kindze za dekoracje w kaplicy. Pawłowi, ministrantom Pawłowi i Piotrkowi za wykoszenie trawy na posesji parafialnej. Bóg zapłać!
    Bóg zapłać za złożone datki na budowę kościoła!
  3. W najbliższy wtorek nastąpi podpisanie umowy na wykonanie dokumentacji projektowej kościoła parafialnego. Prosimy o modlitwę w tej intencji.
  4. W czwartek Msza św. i Nowenna do św. Jana Pawła II. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za dusze czyśćcowe. Spotkanie dla osób przeżywających śmierć bliskich po Nowennie w budynku duszpasterskim.
  5. Spotkanie lektorów w piątek o godz. 19.00.
  6. Spotkanie dzieci klas IV – po I Komunii św. w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00.
  7. Zapraszamy dzieci klas III-VI na spotkania formacyjne w Ruchu Światło-Życie (OAZA), a Małżonków do Kościoła Domowego. Zgłoszenia przyjmuje ks. Proboszcz. Wspólne spotkanie w ostatni piątek miesiąca – Msza św. o godz. 18.00.
  8. Bóg zapłać za ofiary duchowe i materialne składane na rzecz Parafii
  9. Chrzest św. przyjmuje dziś Adrianna i Szymon. Cieszymy się bardzo i gratulujemy rodzicom.
  10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Mariannę Ostolską z Sulbin i śp. Benedykta Gąsiewicza z Jaźwin. Rodzinom pogrążonym w żałobie wyrażamy serdeczne współczucie i zapewniamy o modlitwie.

Przychodnia Lekarska „TALMED” w Rudzie Talubskiej zaprasza w dniu 27.09.2022 r. od godz. 14.00 na odpłatne badania USG Doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, nerek, płuc, stawów i piersi oraz echo serca. Bliższe informacje w przychodni.