XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj XXVIII niedziela zwykła. W całej Polsce odbywa się badanie niedzielnych praktyk religijnych.
    Spotkanie dzieci klas III przed I Komunią św. po Mszy św. o godz. 12.00.
  2. Różaniec w październiku codziennie o godz. 17.15 natomiast w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00. Maryja wzywa do codziennego odmawiania Różańca. Odpowiedzmy na to wezwanie obecnością na nabożeństwie.
    Dzisiaj modlitwie przewodniczą ministranci.
  3. W najbliższym tygodniu modlitwie różańcowej będą przewodniczyć:
    Poniedziałek – Dzieci klas III.
    Wtorek – Kandydaci do Bierzmowania.
    Środa – KŻR św. Rity
    Czwartek – Chór parafialny
    Piątek – Młodzież parafialna
    Sobota – KŻR św. Maksymiliana
    Niedziela – Nauczyciele
  4. Spotkanie Wspólnoty św. Jana Pawła II w poniedziałek o godz. 19.00.
  5. W czwartek Diecezjalne Duszpasterstwo Kobiet Umiłowana zaprasza na Mszę św. o godz. 18.00 i cykliczne spotkanie w budynku duszpasterskim. Informacje na plakacie. Nowenna do św. Jana Pawła II i Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.
  6. W piątek Dzień Edukacji Narodowej. Zapraszamy do modlitwy w intencji nauczycieli i katechetów.
  7. Spotkanie Lektorów w najbliższy piątek o godz. 19.00.
  8. W najbliższą sobotę Schole parafialne i OAZA wraz z rodzicami wyruszają na dziękczynną pielgrzymkę do Leśnej Podlaskiej, Janowa i Pratulina w związku z 7 rocznica powstania Scholi dziecięcej.
  9. W przyszłą niedzielę Dzień Papieski. Wspólnota św. Jana Pawła II zaprasza tradycyjnie na kremówki. Ofiary składane przy tej okazji, jak i ofiary składane na tacę z racji III niedzieli miesiąca przeznaczone będą na budowę kościoła parafialnego.
    Ofiarami składanymi do puszek wesprzemy młodzież z Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
  10. Bóg zapłać za ofiary duchowe i materialne składane na rzecz Parafii.
  11. Dziękuje P. Uli, P. Pawłowi i Janowi za prace porządkowe na działce parafialnej. Bóg zapłać!
  12. Zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej do wzięcia udziału w konkursie: „Test wiedzy o św. Janie Pawle II”. Przewidujemy dwie kategorie wiekowe – klasy 1-3 i 4-8. Konkurs odbędzie się 12 października o godz. 19.00 w budynku duszpasterskim.
  13. Zapraszamy dzieci klas III – VI do Oazy a małżonków katolickich do Kościoła Domowego.
  14. W każdy czwartek po południu zapraszamy do korzystania z naszej parafialnej biblioteki.
  15. Zachęcamy do czytania ciekawej prasy katolickiej. Znajdziemy ją na stoliku za ławkami.
  16. Zachęcamy do zbierania i przynoszenia plastikowych nakrętek (można je zostawiać z tyłu kaplicy przy wejściu). Bóg zapłać za już przekazane.
  17. Dzisiaj Chrzest św. przyjmuje Sylwester Jeremi. Z radością witamy Go w naszej wspólnocie parafialnej i gratulujemy rodzicom.
  18. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Krystynę Beczek. Najbliższej rodzinie wyrażamy serdeczne współczucie i zapewniamy o modlitwie za zmarłą.
  19. Parafia Przemienienia Pańskiego zaprasza na Msze św. i modlitwę o uzdrowienie w najbliższy poniedziałek o godz. 17.30.