XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj XXX niedziela zwykła. W naszej parafii odpust ku czci św. Jana Pawła II. Msza św. odpustowa z procesją eucharystyczną o godz. 12.00. Liturgii Mszy św. będzie przewodniczył i homilie wygłosi ks. kan. Józef Brzozowski.
    Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas I i ich rodziców dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00.
  2. Różaniec w październiku codziennie o godz. 17.15 natomiast w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00.
    Dzisiaj modlitwie przewodniczą ministranci.
  3. W najbliższym tygodniu modlitwie różańcowej będą przewodniczyć:
    Poniedziałek –
    Wtorek –
    Środa – KŻR św. Teresy od Dzieciątka Jezus
    Czwartek –
    Piątek – OAZA
    Sobota – KŻR św. Jadwigi
    Niedziela – Kleryk WSD
  4. Ks. Krzysztof zaprasza młodzież (8 SP, Szkoła Średnia, studenci) na spotkanie otwarte, które odbędzie się w najbliższy wtorek po Mszy Św. wieczorowej.
  5. W najbliższą środę w parafii MB Częstochowskiej w Garwolinie odbędzie się rejonowe spotkanie młodzieży. Zapraszamy do udziału młodzież szkół podstawowych i średnich. Więcej informacji na plakacie.
  6. W czwartek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 i Nowenna do św. Jana Pawła II. Szczególną modlitwą obejmiemy dusze w czyśćcu cierpiące i osoby przeżywające żałobę. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.
  7. W najbliższy piątek Uroczystość św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, głównych patronów Diecezji.
  8. Zapraszamy dzieci klas III – VI do Oazy a małżonków katolickich do Kościoła Domowego. Najbliższe spotkanie w piątek, rozpocznie się Różańcem i Mszą św. o godz. 18.00.
  9. Spotkanie Lektorów w piątek o godz. 19.00.
  10. Spotkanie biblijne w najbliższy piątek po Mszy św. wieczorowej.
  11. Spotkanie dzieci klas I szkoły podstawowej z rodzicami w przyszłą niedziele po Mszy św. o godz. 12.00.
  12. W przyszłą niedziele będziemy gościć przedstawiciela Wyższego Seminarium Duchownego naszej Diecezji. Będzie to okazja do wspólnej modlitwy o powołania i za powołanych. Będzie można nabyć Kalendarz Seminaryjny a ofiarami składanymi na tacę wesprzemy diecezjalną uczelnię.
  13. Zbliża się listopad – miesiąc modlitwy za naszych zmarłych. Prosimy o wypisanie imion zmarłych na kartkach wypominkowych.
    Kartki składamy w zakrystii bądź na tacę.
    Informacje dot. porządku nabożeństw na cmentarzu 1 i 2 listopada znajdziemy w gablocie. Zadbajmy o porządek na rodzinnych grobach i cmentarzu.
  14. Bóg zapłać za ofiary duchowe i materialne składane na rzecz Parafii.
  15. Dziękujemy właścicielom Piekarni Górski za przygotowanie Kremówek na Dzień Papieski a Wspólnocie św. Jana Pawła II za ich rozprowadzenie. Wszystkim, którzy przy tej okazji złożyli ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
  16. Dziękujemy P. Teresie za ofiarowane dywaniki do naszej kaplicy. Bóg zapłać!
  17. Dziękujemy ministrantom: Janowi, Piotrowi i Wojciechowi za prace porządkowe na terenie parafialnym. Bóg zapłać!
  18. Dziękujemy dzieciom, które wzięły udział w konkursie: „Test wiedzy o św. Janie Pawle II”.
    Nagrody będą wręczane na zakończenie uroczystości odpustowych. Dziękujemy P. Annie Belka za przygotowanie pytań i przeprowadzenie konkursu.
  19. W każdy czwartek po południu zapraszamy do korzystania z naszej parafialnej biblioteki.
  20. Rejonowy zjazd KŻR odbędzie się w Gończycach 5 listopada 2022r. Zachęcamy członków KŻR do wzięcia udziału w spotkaniu formacyjnym.
  21. W listopadzie zechcemy upamiętnić osobę śp. Edwarda Paśnika w 1 rocznicę Jego śmierci. Z tej okazji zapraszamy utalentowane muzycznie dzieci do wzięcia udziału w konkursie parafialnym i przedstawienia swoich zdolności instrumentalnych i wokalnych. Chętnych prosimy o zgłoszenie jednego utworu, który zaprezentują 19 listopada 2022r. Przewidziane cenne nagrody.
  22. Zachęcamy do czytania ciekawej prasy katolickiej. Znajdziemy ją na stoliku za ławkami.
  23. Zachęcamy do zbierania i przynoszenia plastikowych nakrętek (można je zostawiać z tyłu kaplicy przy wejściu). Bóg zapłać za już przekazane.
  24. Dzisiaj Chrzest św. przyjmie Wojciech. Z radością witamy Go w naszej wspólnocie parafialnej i gratulujemy rodzicom oraz chrzestnym.
  25. W minionym tygodniu odeszła do Pana śp. Marzena Gromadzka. Pogrzeb w poniedziałek. Najbliższym składamy wyrazy współczucia i zapewniamy o modlitwie.
  26. Dzisiaj na placu przy Urzędzie Miasta w Garwolinie odbędzie się akcja poboru krwi. Zachęcamy do dzielenia się tym bezcennym darem.