Aktualności

10 października, 2020

Różaniec to skarb, który trzeba odkryć

Gorliwą i wytrwałą modlitwą różańcową docieramy do serca Maryi, która wyprasza dla nas wszelkie potrzebne łaski u swojego Syna. Tajemnice różańca świętego przedstawiają nam obrazy z życia Maryi i Jezusa Chrystusa, prowadzą od zwiastowania, aż do ukoronowania Najświętszej Maryi Panny na Królową nieba i ziemi. Na to rzekła Maryja: „Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według twego słowa”. Wtedy odszedł od niej anioł (Łk 1, 38). Ona wskazuje nam, jak otwierać nasze serca na Boże Słowo. To pokorne „fiat” Maryi, było zawierzeniem Bogu całego życia, które realizuje się w codzienności. Ona nas poucza jak żyć wiarą, jak w niej wzrastać, jak powierzyć siebie. Pomyślcie co Maryja Dziewica mogła czuć, gdy po zwiastowaniu Anioł opuścił jej dom. Została sama z wielką tajemnicą zbawienia.

Kiedy dowiaduje się o ciąży swojej krewnej Elżbiety, nie martwi się o siebie, pragnie pomóc niemłodej już Elżbiecie. Gdy przybywa do domu kuzynki, następuje coś nieprawdopodobnego, światło Ducha Świętego ogarnia obie kobiety. „Błogosławionaś Ty między niewiastami i błogosławiony jest owoc Twojego łona” ( Łk. 1,42-45) tymi słowami pozdrawia Ją Elżbieta. Maryja uznaje wielkość Boga, która uwalnia ja od lęku, sprawia, że jej wiara jest nieskazitelna „Wielbi dusza moja Pana”. Przyjęła z wiarą słowo Pana, które pozwoliło Jej zobaczyć, że tylko Bóg jest jedynym i prawdziwym władcą świata. Uczmy się od Maryi uwielbienia Pana, naszego Stwórcy, oddajmy się Opatrzności Bożej z taką silną i czystą wiarą  jak Ona. Tylko gdy dobrze rozeznamy miłość Bożą, będziemy mogli podążać za Maryją i bezinteresownie służyć bliźniemu. 

Różaniec jest swego rodzaju medytacją biblijną, jeśli „Zdrowaś Maryjo” nie powtarzamy w sposób bezmyślny i mechaniczny, tylko prawdziwie zanurzamy się w modlitwie, staje się ona piękną melodią w tle rozważanych tajemnic różańcowych. Codzienna modlitwa-medytacja nad życiem Maryi, daje siły do pokonywania naszych trudności, czyni nasze serca czystymi i spokojnymi, odmienia nasze dusze. 

W kilku objawieniach sama Matka Boża wskazała modlitwę różańcową jako najbardziej potrzebną ludzkości. W czasie objawienia w Lourdes w 1858 r. miała długi sznur różańca na ramieniu. W 1917 r. w Fatimie, podobnie jak w ostatnich latach w Medjugorje, Matka Boża zachęcała, aby odmawiać różaniec codziennie. 

Święty Jan Maria Vianney mawiał, że jedno „Zdrowaś Maryjo” wypowiedziane dobrze i z wiarą, potrząsa całym piekłem. Pomyślcie, co się tam dzieje, gdy odmawiamy cały różaniec, gdy modli się nim całe grono ludzi, czy też gdy modli się tymi słowami cały Kościół. 

Powrót do archiwum aktualności

Parafia Rzymskokatolicka

pw. Świętego Jana Pawła II w Sulbinach

Sulbiny, ul. Górna 7, 08-400 Garwolin
NIP 8262181886, REGON 143001595

Numer rachunku bankowego Parafii:
Bank Spółdzielczy w Garwolinie:
33 9210 0008 0002 9157 2000 0010

e-mail: kancelaria@parafia-sulbiny.pl
Telefon: +48 724 814 151

Kancelaria parafialna czynna:

Wtorek – Piątek
– w godzinach od 16:30 do 17:30

Sobota
– po Mszy św. o godzinie 7:00

Proboszcz:
ks. mgr lic. Leszek Dąbrowski
ksleszek@parafia-sulbiny.pl

Nabożeństwa

Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie:
– godzina 7:00
– godzina 18:00

Środa
– godzina 18:00
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Czwartek
– godzina 18:00
Msza Św. i Nowenna do Świętego Jana Pawła II
indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu
(możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty)

– godzina 20:30
Różaniec i Apel Jasnogórski

I piątek miesiąca:
– godzina 7:00
– godzina 18:00

I sobota miesiąca:
– godzina 7:00
– godzina 18:00

I niedziela miesiąca:
– godzina 10:00
Msza Św. w intencji Parafian,
adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja

II, III i IV niedziela miesiąca:
– godzina 8:00
– godzina 10:00
– godzina 12:00
– godzina 18:00