3 czerwca, 2021

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

Święto Eucharystii czyli uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa tradycyjnie nazywanym Bożym Ciałem to niezwykłe święto. Jest to niesamowita okazja do kontemplacji nad znaczeniem Eucharystii, to niezwykła tajemnica, znak ogromnej miłości Jezusa Chrystusa wobec człowieka, On daje nam siebie każdego dnia na ołtarzach na całym świecie. Eucharystia jest sakramentem miłosierdzia i wyrazem niesamowitej więzi człowieka z Bogiem, w której dusza otrzymuje siłę, życie i pocieszenie.

„A gdy jedli, wziął chleb, odmówił błogosławieństwo, połamał i dał im, mówiąc: «Bierzcie, to jest Ciało moje». Potem wziął kielich i odmówiwszy dziękczynienie, dał im, i pili z niego wszyscy. I rzekł do nich: «To jest moja Krew Przymierza, która za wielu będzie wylana. Zaprawdę, powiadam wam: Odtąd nie będę już pił napoju z owocu winnego krzewu aż do owego dnia, kiedy pić będę go nowy w królestwie Bożym».” (Mk 14, 22-25) Bierzcie i jedzcie, bierzcie i pijcie… Jezus mówi do nas prosto… czerpcie z tego zdroju łask. Oddaje nam siebie z głębokiej i czystej miłości, bo sam jest Miłością doskonałą. Pod postacią chleba i wina jest obecny wśród nas, przychodzi do nas, aby codziennie uczestniczyć jako dobry Ojciec w naszym życiu, w naszych trudach, problemach, w naszej codzienności. Niezwykle piękne są chwile osobistej, głębokiej adoracji Jezusa ukrytego pod postacią chleba i wina. Szczególnie dziś powinniśmy pamiętać, że najgodniejszym i najpiękniejszym tabernakulum dla żywego Jezusa Chrystusa jest nasze czyste serce, do którego Go zapraszamy w Komunii świętej. Pamiętajmy, że nie żyjemy dla siebie, tylko dla Niego, jesteśmy naznaczeni znakiem krzyża, znakiem miłosierdzia Bożego, które prowadzi nas do życia wiecznego.