Aktualności

16 maja, 2021

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Wniebowstąpienie jest ukoronowaniem życia ziemskiego i pamiątką triumfalnego powrotu Jezusa Chrystusa do nieba. Następujące dni mają przygotować wiernych na przyjęcie Ducha Świętego.

Jezus Chrystus 40 dni po zmartwychwstaniu, na Górze Oliwnej obiecał swoim uczniom, że wkrótce ześle Ducha Świętego, a do tego czasu apostołowie mieli zostać w Jerozolimie. Podczas gdy Jezus im błogosławił, został zabrany na obłoku do nieba do Swojego Ojca. Święty Łukasz w Dziejach Apostolskich tak opisał to wydarzenie: „Po tych słowach uniósł się w ich obecności w górę i obłok zabrał Go im sprzed oczu. Kiedy uporczywie wpatrywali się w Niego, jak wstępował do nieba, przystąpili do nich dwaj mężowie w białych szatach. I rzekli: «Mężowie z Galilei, dlaczego stoicie i wpatrujecie się w niebo? Ten Jezus, wzięty od was do nieba, przyjdzie tak samo, jak widzieliście Go wstępującego do nieba». Wtedy wrócili do Jerozolimy z góry, zwanej Oliwną, która leży blisko Jerozolimy, w odległości drogi szabatowej.” (Dz 1, 9-12).

Bóg wywyższa w ten sposób Swojego Syna, który w chwale powraca do nieba i wskazuje na zakończenie Jego ziemskiej misji. Kolejnym zadaniem, którego ma się podjąć w niebie, jest przygotowanie dla nas miejsca. „W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce.” (J 14,2).

Pan Jezus zasiada po prawicy Swego Ojca w niebie i ześle nam Pocieszyciela. Dzięki działaniu Ducha Świętego Apostołowie i ich następcy mogą urzeczywistniać misję otrzymaną od Pana Jezusa, aby nieść świadectwo wiary I nadziei.

Powrót do archiwum aktualności

Parafia Rzymskokatolicka

pw. Świętego Jana Pawła II w Sulbinach

Sulbiny, ul. Górna 7, 08-400 Garwolin
NIP 8262181886, REGON 143001595

Numer rachunku bankowego Parafii:
Bank Spółdzielczy w Garwolinie:
33 9210 0008 0002 9157 2000 0010

e-mail: kancelaria@parafia-sulbiny.pl
Telefon: +48 724 814 151

Kancelaria parafialna czynna:

Wtorek – Piątek
– w godzinach od 16:30 do 17:30

Sobota
– po Mszy św. o godzinie 7:00

Proboszcz:
ks. mgr lic. Leszek Dąbrowski
ksleszek@parafia-sulbiny.pl

Nabożeństwa

Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie:
– godzina 7:00
– godzina 18:00

Środa
– godzina 18:00
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Czwartek
– godzina 18:00
Msza Św. i Nowenna do Świętego Jana Pawła II
indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu
(możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty)

– godzina 20:30
Różaniec i Apel Jasnogórski

I piątek miesiąca:
– godzina 7:00
– godzina 18:00

I sobota miesiąca:
– godzina 7:00
– godzina 18:00

I niedziela miesiąca:
– godzina 10:00
Msza Św. w intencji Parafian,
adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja

II, III i IV niedziela miesiąca:
– godzina 8:00
– godzina 10:00
– godzina 12:00
– godzina 18:00