13 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj 13 Niedziela zwykła. Rozpoczynamy czas wakacji. Życzymy udanych urlopów i spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Przypominamy, ze nie ma wakacji od modlitwy i udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy św. Zachęcamy do udziału w pielgrzymkach do sanktuariów i indywidualnych rekolekcjach.
  2. Zachęcamy do nabywania naszych parafialnych kart pocztowych. Można je wysłać do rodziny, przyjaciół z pozdrowieniami z wakacji. Rozprowadzać je będą ministranci po każdej Mszy św. Pozyskane środki przeznaczą na ministrancki wyjazd lub inny cel. (ofiara dobrowolna)
  3. Od poniedziałku zapraszamy do nowej kancelarii parafialnej w budynku plebanii.(wejście od frontu). Następuje też zmiana godzin funkcjonowania kancelarii parafialnej: od poniedziałku do piątku, rano bezpośrednio po Mszy św. a wieczorem w godzinach 16.30-17.30, w sobotę po Mszy św. porannej. Prosimy też, aby intencje mszalne podawać przynajmniej z tygodniowym wyprzedzeniem.
  4. We wtorek Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Osoby posługujące się dewocjonaliami poświęconymi przez Ojca Świętego lub Biskupa mogą dostąpić łaski odpustu pod warunkiem odmówienia Wyznania wiary. Taca na Stolicę Apostolską.
  5. W środę ostatnie nabożeństwo czerwcowe po Mszy św. wieczorowej.
  6. W I czwartek miesiąca lipca zapraszamy członków Apostolatu Margaretka do wspólnej modlitwy za kapłanów i o powołania kapłańskie z naszej parafii. Nowenna do św. Jana Pawła II po Mszy św. Wieczorowej. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00
  7. W I piątek miesiąca Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa po Mszy  św. porannej i wieczorowej. Zachęcamy do spowiedzi.
  8. W I sobotę miesiąca nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi po Mszy św. porannej i wieczorowej. Różaniec w intencji budowy kościoła parafialnego i naszych dobrodziejów po Mszy św. porannej poprowadzi KŻR św. Maksymiliana.
  9. Wojownicy Maryi zapraszają na czuwanie modlitewne w Górkach. Informacje na plakacie.
  10. W I niedzielę miesiąca Nabożeństwo adoracyjne i procesja eucharystyczna wokół kaplicy po Mszy św. o godz. 10.00.
  11. Zachęcamy do wakacyjnej lektury prasy katolickiej.
  12. Dziękuję wspólnotom parafialnym za przygotowanie uroczystości 10-lecia istnienia naszej Parafii. Bóg zapłać!
  13. Dziękuję właścicielom Piekarni Górski za ufundowanie tortu na uroczystość rocznicową Parafii. Bóg zapła
  14. Dziękuje uczestnikom Parafialnej Pielgrzymki do Loretto za modlitwę i  wspólnie spędzony czas.
  15. Dziękuje Panu Michałowi za sfinansowanie konserwacji alarmu w kaplicy. Bóg zapłać!
  16. Dziękuję Panu Piotrowi i synowi za prace porządkowe na terenie parafialnym. Bóg zapłać!
  17. Bóg zapłać za ofiary na cele parafialne!
  18. Zachęcamy do udziału w VIII Pielgrzymce Rowerowej z naszej parafii na Jasną Górę w dniach 7-10 lipca. Informacje na fb i plakacie.
  19. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 17.00 w Parafii MB Częstochowskiej w Garwolinie spotkanie pielgrzymkowe grupy 7B.
  20. Dyrektor Instytutu Teologicznego w Siedlcach zaprasza osoby chętne do podjęcia studiów :
    – Magisterskich niestacjonarnych studiów teologiczno-katechetycznych\
    – Podyplomowych studiów teologiczno-katechetycznych. Informacje na plakacie.
  21. W przyszłą sobotę zapraszam mężczyzn z taczkami i łopatami do pracy na godzinę 9.00. Trzeba rozwieźć ziemię na trawniki.
  22. Dzisiaj Chrzest święty przyjmą Milena, Julia, Marcin, Mikołaj i Kacper. Wyrażamy radość i gratulacje rodzicom dzieci.
  23. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Marzenę Zając z Garwolina. Rodzinie wyrażamy nasze współczucie a zmarłą polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek….