21 Niedziela Zwykła

1. W minioną niedzielę odbyło się spotkanie Rady Parafialnej. Przekazuję najważniejsze ustalenia:
    • Od września Msze św. niedzielne o godz. 8.00, 10.00 w Intencji Parafian z przypadającymi nabożeństwami, 12.00 dla dzieci i 18.00.
    • Chrzty w II, III, i IV niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.00.
    • W I niedzielę września – Niedziela Misyjna. Będziemy gościć ks. Mariusza Misjonarza, który wprowadzi nas w czas przygotowań do Misji Parafialnych. Będzie też rozprowadzana Gazeta Misyjna jako cegiełka na rzecz Parafii. Chciałbym żeby znalazła się w każdym domu i służyła pomocą w przygotowaniu duchowym do Misji. Zachęcam do wzięcia obrazka ze św. Janem Pawłem II i z modlitwą w int. Misji (Już od dłuższego czas jest do naszej dyspozycji). Poszukujemy materiału na krzyż misyjny.
    • 13 września, w niedzielę podziękujmy Bogu za tegoroczne zbiory. Proszę przygotować tradycyjne wieńce dożynkowe.
    • odpust parafialny w tym roku 22 października w czwartek w dzień wspomnienia św. Jana Pawła II.
    • Do końca listopada chcemy uruchomić kancelarię w budynku plebanii. Poszukujemy sponsorów. Trzeba zainstalować rolety w oknach, drzwi wewnętrzne, zakupić szafy metalowe spełniające wytyczne RODO i pozostałe meble kancelaryjne.
  2. W środę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Wieczorem Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  3. W czwartek na godz. 18.00 zapraszamy czcicieli św. Jana Pawła II na Mszę św. i Nowennę. Po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 20.30 Różaniec w intencji dobrego przeżycia Misji parafialnych. Czuwanie modlitewne zakończymy Apelem Jasnogórskim.
  4. W piątek po Mszy św. wieczorowej spotkanie Animatorów.
  5. W sobotę po Mszy św. porannej różaniec w intencji budowy kościoła parafialnego i w intencji naszych dobrodziejów. Zachęcamy do licznego udziału w modlitwie.
  6. Dziękuję za złożone ofiary na cele parafii. Bóg zapłać.
  7. Dziękuję Panom za wywiezienie złomu. Bóg zapłać!
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Najnowszy nr. Echa Katolickiego znajdziemy na stoliku za ławkami. Znajdziemy w nim ciekawe artykuły i wiadomości z naszej Diecezji.
  9. Przypominam o konieczności zasłaniania nosa i ust w kaplicy a na dworze do zachowania 1,5 metrowych odstępów między osobami. W naszych modlitwach pamiętajmy o chorych z naszej parafii, oraz o pracownikach służb medycznych i sanitarnych.
  10. Przypominam, że kancelaria parafialna czynna jest w dni powszednie rano po Mszy św. a po południu w godzinach 17.00 – 17.45, w sobotę tylko rano.
  11. Informujemy, że są jeszcze wolne terminy Mszy św. we wtorek i środę.
  12. Od września rozpoczynamy cykliczne spotkania formacyjne wszystkich grup i wspólnot z naszej parafii, oraz przygotowania do sakramentów świętych.
  13. Cykl 4 Katechez chrzcielnych (obowiązkowe) dla rodziców i chrzestnych z naszej parafii, rozpoczniemy we wrześniu.
  14. 29 sierpnia 2020r. Pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Sanktuarium MB w Leśnej Podlaskiej. Zachęcamy gorąco do udziału w pielgrzymce. Program w gablocie.