29 Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj III niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.00 dzieci klas III otrzymają książeczki do nabożeństwa. Dzisiaj taca inwestycyjna.
  2. W najbliższy czwartek w naszej Parafii odpust ku czci św. Jana Pawła II. Ze względu na ograniczenia epidemiczne, uroczystości odpustowe rozpoczniemy już w środę Mszą św. Wigilijną o godz. 18.00. W czwartek Msze św. odpustowe o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i uroczysta Msza św. o godz. 18.00. Przez cały dzień Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 17.15 Różaniec. Po Mszy św. wieczorowej śpiew Litanii do św. Jana Pawła II. Po każdej Mszy św. Parafialny Zespół CARITAS zbierze ofiary do puszek na pomoc Marysi Tchórzewskiej z Siedlec. Konieczna jest kolejna, kosztowna operacja. Rodzice proszą o wsparcie za pośrednictwem Diecezjalnej CARITAS
  3. W przyszłą niedzielę, na zakończenie Tygodnia misyjnego ofiarami na tacę wesprzemy misjonarzy.
  4. W tym tygodniu modlitwę różańcową poprowadzą:
    • Poniedziałek –Apostolat Margaretka
    • Wtorek – Kandydaci do bierzmowania
    • Środa – Parafialny Zespół CARITAS
    • Czwartek – Wspólnota św. Jana Pawła II
    • Piątek – KŻR św. Rity
    • Sobota – KŻR św. Franciszka
    • Niedziela – KŻR św. Bernadetty
      Przypominam, że na Różaniec spotykamy się codziennie o godz. 17.15, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00.
  5. Zachęcamy do zabrania kartek wypominkowych. Prosimy o czytelne wpisanie imion zmarłych z rodziny, wpisanie ofiarodawcy i składanej ofiary. W listopadzie podejmiemy modlitwę w intencji naszych bliskich zmarłych.
  6. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby Parafii!
  7. Dziękuję Wspólnocie św. Jana Pawła II i Piekarni P. Górskiego za przygotowanie i rozprowadzenie kremówek papieskich. Państwu Sabat za udostępnienie namiotu. Również wszystkim, którzy złożyli ofiarę za kremówki składam Bóg zapłać! Ofiary zasiliły konto parafialne.
  8. Stypendystom Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia i młodzieży dziękuje za zbiórkę ofiar do puszek. Bóg zapłać!
  9. Trwają prace przy budynku plebanii. W minionym tygodniu ocieplono dach garaży a na przyszły planujemy prace wykończeniowe w kancelarii.
  10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Są do nabycia w kancelarii kalendarze Rolników w cenie 25 zł i kalendarze z wieńcami dożynkowymi.
  11. Przypominam o konieczności przestrzegania zasad sanitarnych: dystans społeczny 1,5 m pomiędzy osobami, obowiązkowe zasłanianie nosa i ust, częste mycie i dezynfekcja dłoni. W naszej kaplicy może jednorazowo przebywać 57 osób. Proszę aby jedna osoba zajmowała 1 ławkę. Do Komunii św. przystępujemy w dwóch rzędach: w jednym udzielana jest do ust a w drugim, od strony tabernakulum na rękę. Modlitwą otoczmy osoby dotknięte chorobą i służby zwalczające epidemię.
  12. Chrzest święty przyjmą dzisiaj: Milena Dziak, Rozalia Szwed, Piotr Huszaluk. Gratulujemy rodzicom!
  13. Wczoraj pożegnaliśmy † Ewę Kulman z Sulbin. Rodzinie składamy wyrazy współczucia. Wieczny odpoczynek…