4 NIEDZIELA ADWENTU

1. Dzisiaj IV Niedziela Adwentu i III miesiąca. Bóg zapłać za ofiary na inwestycje w parafii. Po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dzieci klas III i rodziców przed I Komunią św. Natomiast na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy kandydatów do Bierzmowania.
    Jest jeszcze możliwość zaopatrzenia się w opłatek na stół wigilijny w zakrystii. Zachęcam do kupienia świecy CARITAS.
    Dziękujemy harcerzom za Światełko z Betlejem.
  2. Dziękuję za przygotowanie „Torby Miłosierdzia” dla ubogich a dzieciom „Paczuszki dla maluszka”. Bóg zapłać. Parafialnemu Zespołowi Caritas dziękuje za rozprowadzenie świec i rozwiezienie paczek do osób ubogich z naszej parafii.
  3. Zapraszamy na ostatnie Roraty w środę o godz. 6.30 poprzedzone Godzinkami o Niepokalanym Poczęciu NMP o godz. 6.00. Cieszymy się licznym udziałem wiernych w tym adwentowym nabożeństwie.
    Dziękuje Paniom z parafii za przygotowanie pierwszego śniadanka a młodzieży za przygotowanie kolejnego posiłku po roratach i przeprowadzenie katechez dla najmłodszych. Właścicielom Piekarni Górski dziękuję za ofiarowane bułki i pączki.
  4. W środę przed Mszą św. wieczorową Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  5. W czwartek zapraszamy na Mszę św. i Nowennę do św. Jana Pawła II. Szczególną modlitwą otoczymy dusze czyśćcowe. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 20.00.
  6. W piątek Wigilia Bożego Narodzenia. Msza św. rano o godz. 7.00. Wieczorem zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej w gronie rodziny. Pamiętajmy o świątecznym ubraniu, wolnym miejscu przy stole i potrawach tradycyjnie postnych. Nie zapominajmy o osobach samotnych, chorych, przebywających na kwarantannie. Rozpoczynamy od odczytania fragmentu Ewangelii wg. Św. Łukasza o Narodzeniu Pańskim. Odmawiamy wspólną modlitwę i dzielimy się poświęconym opłatkiem, składając sobie najpiękniejsze życzenia bożonarodzeniowe. O godz. 23.30 Godzina Czytań poprzedzi Pasterkę sprawowaną o północy. Zapraszamy licznie do wspólnej, radosnej modlitwy w Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. w dzień o godz. 8.00, 10.00 i 12.00.
  7. Za tydzień Niedziela Świętej Rodziny. Zapraszamy całymi rodzinami do uczestniczenia w Mszach św. i wspólnej modlitwy. Taca na budujące się kościoły w diecezji.
  8. Dziękuje za ofiary przekazane na rzecz Parafii. Bóg zapłać! Dziękujemy Parafii Chrystusa Króla w Międzyrzecu Podlaskim, Parafii MB Częstochowskiej w Zabieżkach za ofiary złożone na zakończenie rekolekcji adwentowych i przekazane na rzecz naszej parafii. Ks. Krzysztofowi dziękujemy za trud głoszenia rekolekcji. Prosimy o modlitwę w Jego intencji. Bóg zapłać!
  9. Otrzymaliśmy ze Starostwa Powiatowego zgodę na użytkowanie budynków parafialnych. Dziękuję kierownikowi budowy P. Waldemarowi Kamarzeńcowi, P. Ludwikowi Błażejczykowi i P. Mirosławowi Błażejczykowi – inspektorowi nadzoru, P. Bogdanowi Talarkowi kierownikowi robót sanitarnych za wykonaną pracę i poprowadzenie dokumentacji. Dziękuję wszystkim wykonawcom robót. Bóg zapłać! Pozostałe prace wykończeniowe dobiegają końca. Pozostanie ułożenie kostki za budynkami, zagospodarowanie terenu wzdłuż ogrodzenia i zorganizowanie trawnika za budynkiem duszpasterskim. Dziękujemy wszystkim, którzy szczerym sercem angażowali się w budowę i wykańczanie budynków parafialnych. Bóg zapłać!
  10. Dziękuję za ufundowanie ornatu Bożonarodzeniowego. Bóg Zapałać!
  11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej i korzystania z biblioteki parafialnej.
  12. Bardzo proszę o przestrzeganie zaleceń sanitarnych w naszej kaplicy podczas nabożeństw.
  13. Proszę zwrócić uwagę na podjazd dla wózków usytuowany z prawej strony kaplicy i umożliwienie dojazdu. Proszę w taki sposób parkować samochody aby nie utrudniać osobom niepełnosprawnym parkowania i dostępu do kaplicy.
  14. Zachęcam do udziału w Turnieju piłkarskim na rzecz Wiktorii Kaczyńskiej. Bliższe informacje na plakacie.