6 Niedziela Wielkiego Postu – Palmowa czyli Męki Pańskiej

1. Dzisiaj Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej, rozpoczynająca obchody Wielkiego Tygodnia. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy św. Procesja z palmami o godz. 12.00. Gorzkie Żale po Mszy św. sprawowanej w intencji Parafian o godz. 10.00.
  2. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy przed Mszą św. wieczorową.
  3. We czwartek rozpoczynamy obchód Triduum Paschalnego.
  4. Wielki Czwartek. To dzień ustanowienia Najświętszego Sakramentu i Kapłaństwa. Nie ma Mszy św. porannej. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. (Osoby, które zamówiły intencje mszalne informujemy o zmianie godziny). Na zakończenie Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza adoracji.
  5. Wielki Piątek. To dzień rozmyślania nad Męką Pana Jezusa i adoracji Krzyża. Obowiązuje nas wstrzemięźliwość i post ścisły. Na Liturgię Męki Pańskiej gromadzimy się w kaplicy o godz. 18.00. Ofiary składane podczas liturgii przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Tego dnia wspominamy również 16 rocznicę śmierci św. Jana Pawła II.
  6. Wielka Sobota jest dniem wielkiej ciszy. Przez cały dzień Adoracja Pana Jezusa złożonego do grobu. Poświęcenie pokarmów od godz. 9.00 do 13.00 o pełnych godzinach. W Sławinach o godz. 9.00. Ze względów sanitarnych poświęcenie odbywać się będzie na zewnątrz kaplicy. Zachęcamy, aby przynieść ze sobą wodę, która zostanie poświęcona.
  7. Obchód Wielkiej Nocy rozpoczniemy Wigilią Paschalną o godz. 20.00. Liturgia rozpocznie się przed kaplicą. Prosimy o zabranie ze sobą świec chrzcielnych.
  8. Niedziela Wielkanocna. Procesja rezurekcyjna o godz. 6.00. Następnie Msze św. o godz. 10.00, 12.00 i 18.00. W imieniu dziewczynek sypiących kwiaty prosimy o zbieranie i dostarczenie kwiatków do procesji.
  9. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w niedzielę.
  10. Wizyta z posługą sakramentalną u osób starszych i chorych, przy uwzględnieniu wymogów sanitarnych po indywidualnym umówieniu z księżmi.
  11. W tym roku blisko 600 osób uczestniczyło w EDK. Dziękuję za podjęte wyzwanie i gratuluję. Dziękuję również osobom trwającym na całonocnej adoracji Najświętszego Sakramentu za duchowe towarzyszenie wędrowcom. Dziękuję na ręce P. Marcina głównego organizatora EDK całemu zespołowi za przygotowanie tras, pakietów, zapisy, przygotowanie od strony medialnej materiałów i prowadzenie strony internetowej oraz FB. Dziękuję sponsorom tegorocznej edycji EDK i wszystkim, którzy nabywając pakiety wsparli finansowo naszą parafię. Dziękuję Właścicielom piekarni za ofiarowane bułeczki. Dziękuję Wspólnocie św. Jana Pawła II za troskę o uczestników EDK i przygotowanie poczęstunku. Dziękuję P. Markowi za udostępnienie namiotu. Dziękuję Policji i naszemu Dzielnicowemu za wsparcie i troskę o bezpieczeństwo nad uczestnikami. Serdeczne Bóg zapłać! Zapraszamy na trasę EDK w przyszłym roku.
  12. Zakończyliśmy prace przy elewacji budynku parafialnego. Dziękuję wykonawcy za sprawne i solidne wykonanie pracy. Dziękuję wszystkim za wsparcie duchowe i materialne. Dziękuję P. Agnieszce, naszej parafiance, za wsparcie techniczne i materiałowe. Bóg zapłać!
  13. Dziękuję P. Uli za posadzenie kwiatów przy kaplicy i prace porządkowe wokół budynku.
  14. Dziękuję P. Andrzejowi za wykonanie siedzisk i oparć do konfesjonałów. Bóg zapłać!
  15. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii!
  16. Po Mszy św. można nabyć świece – Paschaliki po 20zł. Dziękuję za dary serca dla ubogich składane w Torbach Miłosierdzia. Bóg zapłać.
  17. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Nowe numery „Echa” i „Różańca” oraz „Tak rodzinie” znajdziemy na stoliku za ławkami.
  18. Bardzo prosimy o przestrzeganie zasad sanitarnych w naszej kaplicy i na zewnątrz. Prosimy o modlitwę za chorych, służbę zdrowia i służby sanitarne.