IV NIEDZIELA ADWENTU

1. Dzisiaj IV Niedziela Adwentu. Z racji Wigilii Bożego Narodzenia nie będzie Mszy św. popołudniowej.
    Wieczorem zasiądziemy w rodzinach do wieczerzy wigilijnej. Pamiętajmy o osobach samotnych, chorych i starszych. Zadbajmy o tradycyjny przebieg spotkania. Rodzinne świętowanie rozpocznijmy odczytaniem fragmentu Ewangelii wg. Św. Łukasza o Narodzeniu Pańskim. Odmówmy modlitwę, pamiętając o nieobecnych wśród nas członkach rodzin i o tych, którzy odeszli z tego świata. Zwyczajowo zostawmy symboliczne puste nakrycie przy stole wigilijnym. Łamaniu się poświęconym opłatkiem niech towarzyszą szczere i pełne wiary życzenia, a wieczór niech wypełnia śpiew kolęd. Tradycyjnie spożywamy postne potrawy.
    O północy pierwsza Msza św. z Uroczystości Bożego Narodzenia – Pasterka. Gromadzimy się o godz. 23.30 na celebrację Godziny czytań.
  2. 25 grudnia Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. o godz. 8.00, 10.00 i 12.00. Nie będzie Mszy św. popołudniowej.
  3. 26 grudnia Msze św. jak w każdą niedzielę. Taca na budujące się kościoły w diecezji.
  4. W czwartek wyruszymy z wizytą duszpasterska do parafian.
    Program wizyty duszpasterskiej w Parafii św. Jana Pawła II w Sulbinach.
    28 – 30 grudnia 2023r.
    Czwartek od godz. 9.00 – Sławiny(2 księży od pocz. i od końca), Sławiny od ul. Górnej (1 ksiądz)
              od godz. 16.00 – ul. Spokojna od ul. Żeromskiego (1 ksiądz), ul. Żeromskiego (2 księży od pocz. i od końca)
    Piątek        od godz. 9.00 – ul. Leśna od ul. Brzozowej (1 ksiądz), ul. Łąkowa, ul. Leśna od wiaduktu (1 ksiądz), ul. Urocza i ul. Grabowa (1 ksiądz).
             od godz. 16.00 – ul. Asnyka (2 księży od pocz. i od końca), ul. Lelewela i blok szpitalny (1 ksiądz).
    Sobota      od godz. 9.00 – ul. Górna i fragment ul. Dębowej (od początku 1 ksiądz, od końca 2 księży).
    Bardzo prosimy 15 min. przed rozpoczęciem kolędy o zapewnienie transportu dla księży. Dziękujemy.

W kolejnym tygodniu planujemy wizytę duszpasterską w następującym porządku: od godz. 16.00.
    Wtorek ul. Brzozowa, Białej brzozy ( 1 ksiądz), ul. Długa (2 księży od początku i od końca).
    Środa ul. Spacerowa od ul. Długiej, ul. Tęczowa (1 ksiądz), ul. Ogrodowa od ul. Wspólnej, ul. Malinowa (1 ksiądz), ul. Jasna i ul. Osiedlowa od ul. Wspólnej (1 ksiądz).
    Czwartek ul. Nadwodna od str. Rudy Talubskiej (1 ksiądz), ul. Parkowa od szpitala i ul. Starowiejska (1 ksiądz), ul. Topolowa i ul. Jaśminowa (1 ksiądz).
    Piątek ul. Wspólna (3 księży od pocz. i od końca)
    Ze względu na kolędę, pilne sprawy kancelaryjne prosimy załatwiać po Mszy św. porannej.

5. W czwartek nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu.
  6. W piątek zapraszamy na Mszę św. oazową o godz. 18.00.
  7. Różaniec w intencji budowy kościoła parafialnego w sobotę po Mszy św. porannej.
  8. Za tydzień Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Starajmy się całymi rodzinami uczestniczyć w liturgii niedzielnej.
    Po Mszy św. o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne na zakończenie roku.
    Po Mszy św. o godz. 12.00 koncert kolęd w wykonaniu Orkiestry dętej OSP w Garwolinie. Serdecznie zapraszamy.
  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  2. Bóg zapłać za wsparcie materialne i duchowe parafii..
  3. Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali „Torby miłosierdzia” dla ubogich z naszej parafii. Parafialnemu Zespołowi Caritas dziękuję za przekazanie darów ubogim. Bóg zapłać!
  4. Dziękuję wszystkim osobom, które ofiarnie i z poświęceniem roznosiły poświęcone opłatki na stół wigilijny a parafianom, którzy przyjęli opłatki za złożone ofiary. Bóg zapłać! Istnieje jeszcze możliwość otrzymania opłatka w zakrystii.
  5. Dziękuję P. Elżbiecie i Zbigniewowi za ofiarowane piękne jodły a p. Wojciechowi za ich oprawienie. Bóg zapłać!
  6. Dziękuję P. Leszkowi, Stanisławowi i Dariuszowi, którzy w asyście P. Kingi ustawili szopkę i przygotowali dekoracje. Bóg zapłać!
  7. Dziękuję młodzieży parafialnej za dekoracje świąteczne. Bóg zapłać!
  8. Dziękuję parafialnej oazie za dekoracje w budynku duszpasterskim. Bóg zapłać!
  9. Szczególne słowa wdzięczności kieruję do Pań, które sprzątają systematycznie naszą kaplicę za porządne sprzątanie na święta. Bóg zapłać!
  10. Dziękuję Paniom, które wspierają p. kościelnego piorąc i prasując szaty liturgiczne i bieliznę kielichową. Bóg zapłać!
  11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Marzenę Ryfczyńską i śp. Teresę Bryzek. Rodzinom pogrążonym w żałobie składamy wyrazy współczucia i zapewniamy o modlitwie.