IX NIEDZIELA ZWYKŁA – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

 1. Dzisiaj IX Niedziela Zwykła. Uroczystość Najświętszej Trójcy.
  Z racji I niedzieli miesiąca nabożeństwo adoracyjne i procesja eucharystyczna wokół kaplicy po Mszy św. o godz. 10.00.
  Nabożeństwa ku czci Serca Jezusowego w niedzielę i uroczystości po Mszy św. o godz. 10.00. W zwykłe dni po Mszy św. wieczorowej.
  Rodzice dzieci oazowych przygotowali na dzisiaj ciasto. Zachęcamy do nabywania i kosztowania swojskich wypieków a złożone przy tej okazji ofiary będą pomocą w sfinansowaniu wyjazdu wakacyjnego na rekolekcje oazowe dzieci. Bardzo dziękuję za wszelką okazaną pomoc.
 2. W poniedziałek zapraszamy członków Domowego Kościoła, Oazy i sympatyków na Mszę św. o godz. 18.00 i spotkanie integracyjne przy ognisku.
 3. We wtorek Duszpasterstwo Kobiet „Umiłowana” zaprasza kobiety na Mszę św. o godz.18.0, adorację i spotkanie formacyjne.
 4. 5 lipca po raz 10 wyruszy rowerowa pielgrzymka na Jasną Górę. Osoby zainteresowane udziałem w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rowerowej zapraszamy na spotkanie organizacyjne w środę o godz. 19.00 w budynku duszpasterskim.
 5. W środę po Mszy św. wieczorowej zapraszamy wszystkich parafian do włączenia się w dzieło tworzenia kwietnego dywanu w naszej kaplicy. Prosimy o dostarczanie świeżych kwiatów i pomoc w wykonaniu tego dzieła na Bożą chwałę.
 6. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. o godz. 8.00, 10.00 i 12.00. Wieczorem nie będzie Mszy św. Po uroczystej Mszy św. o godz. 12.00 procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy ulicami parafii. Zapraszamy do licznego udziału członków wspólnot parafialnych, dzieci I Komunijne i rocznicowe w strojach komunijnych, dzieci sypiące kwiaty i wszystkich wiernych. Zamanifestujmy naszą wiarę w realną obecność Jezusa pośród nas w Najświętszym Sakramencie. Włączajmy się w śpiew pieśni eucharystycznych. Proszę strażaków OSP Sulbiny o zabezpieczenie trasy procesji.
  Procesje eucharystyczne w oktawie Bożego Ciała po Mszy św. wieczorowej i Nabożeństwie czerwcowym (wokół kaplicy).
 7. W piątek z racji Oktawy Bożego Ciała bp. Kazimierz udzielił dyspensy od obowiązku wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych w piątek.
 8. W sobotę po Mszy św. porannej Różaniec w intencji budowy kościoła parafialnego i naszych dobrodziejów. Starajmy się licznie gromadzić na modlitwie.
 9. W przyszłą niedzielę rocznica I Komunii św. dzieci klas IV o godz. 10.00. Prosimy, aby dzieci przygotowując się do tej uroczystości, korzystały ze spowiedzi w tygodniu przed Mszą św.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 11. Bóg zapłać za wsparcie materialne i duchowe parafii.
 12. Składam serdeczne podziękowanie P. Dariuszowi i ministrantowi Janowi za prace porządkowe na terenie parafialnym. Kobietom z naszej parafii za systematyczne sprzątanie naszej kaplicy. Bóg zapłać!
 13. P Aneta Kaczyńska i organizatorzy zbiórki środków na rehabilitację i operację Wiktorii serdecznie dziękują wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc i ofiarowali środki. W dowód wdzięczności zapraszają w przyszłą niedzielę, po każdej Mszy św. na słodki poczęstunek przy kaplicy i do budynku duszpasterskiego gdzie będzie mała kawiarenka. Dziękujemy i zapraszamy.
 14. Domowy Kościół organizuje rekolekcje dla wdów i wdowców w Domu Rekolekcyjnym przy Seminarium w Nowym Opolu w dniach 27 – 29 czerwca br. Rekolekcje poprowadzi ks. Jakub Kozak. Koszt 300zł od osoby. Bliższe informacje u ks. proboszcza. Zachęcamy do udziału.
 15. W minionym tygodniu w naszej parafii pożegnaliśmy śp. Teresę Miszta i śp. Leszka Blachowicza. Najbliższym, pogrążonym w żałobie wyrażamy serdeczne współczucie i zapewniamy o modlitwie.

 

 

 

 

Powrót do archiwum ogłoszeń

Parafia Rzymskokatolicka

pw. Świętego Jana Pawła II w Sulbinach

Sulbiny, ul. Górna 7, 08-400 Garwolin
NIP 8262181886, REGON 143001595

Numer rachunku bankowego Parafii:
Bank Spółdzielczy w Garwolinie:
33 9210 0008 0002 9157 2000 0010

e-mail: kancelaria@parafia-sulbiny.pl
Telefon: +48 724 814 151

Kancelaria parafialna czynna:

Wtorek – Piątek
– w godzinach od 16:30 do 17:30

Sobota
– po Mszy św. o godzinie 7:00

Proboszcz:
ks. mgr lic. Leszek Dąbrowski
ksleszek@parafia-sulbiny.pl

Nabożeństwa

Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie:
– godzina 7:00
– godzina 18:00

Środa
– godzina 18:00
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Czwartek
– godzina 18:00
Msza Św. i Nowenna do Świętego Jana Pawła II
indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu
(możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty)

– godzina 20:30
Różaniec i Apel Jasnogórski

I piątek miesiąca:
– godzina 7:00
– godzina 18:00

I sobota miesiąca:
– godzina 7:00
– godzina 18:00

I niedziela miesiąca:
– godzina 10:00
Msza Św. w intencji Parafian,
adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja

II, III i IV niedziela miesiąca:
– godzina 8:00
– godzina 10:00
– godzina 12:00
– godzina 18:00