IX NIEDZIELA ZWYKŁA – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

1. Dzisiaj IX Niedziela Zwykła. Uroczystość Najświętszej Trójcy.
    Z racji I niedzieli miesiąca nabożeństwo adoracyjne i procesja eucharystyczna wokół kaplicy po Mszy św. o godz. 10.00.
    Nabożeństwa ku czci Serca Jezusowego w niedzielę i uroczystości po Mszy św. o godz. 10.00. W zwykłe dni po Mszy św. wieczorowej.
    Rodzice dzieci oazowych przygotowali na dzisiaj ciasto. Zachęcamy do nabywania i kosztowania swojskich wypieków a złożone przy tej okazji ofiary będą pomocą w sfinansowaniu wyjazdu wakacyjnego na rekolekcje oazowe dzieci. Bardzo dziękuję za wszelką okazaną pomoc.
  2. W poniedziałek zapraszamy członków Domowego Kościoła, Oazy i sympatyków na Mszę św. o godz. 18.00 i spotkanie integracyjne przy ognisku.
  3. We wtorek Duszpasterstwo Kobiet „Umiłowana” zaprasza kobiety na Mszę św. o godz.18.0, adorację i spotkanie formacyjne.
  4. 5 lipca po raz 10 wyruszy rowerowa pielgrzymka na Jasną Górę. Osoby zainteresowane udziałem w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rowerowej zapraszamy na spotkanie organizacyjne w środę o godz. 19.00 w budynku duszpasterskim.
  5. W środę po Mszy św. wieczorowej zapraszamy wszystkich parafian do włączenia się w dzieło tworzenia kwietnego dywanu w naszej kaplicy. Prosimy o dostarczanie świeżych kwiatów i pomoc w wykonaniu tego dzieła na Bożą chwałę.
  6. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. o godz. 8.00, 10.00 i 12.00. Wieczorem nie będzie Mszy św. Po uroczystej Mszy św. o godz. 12.00 procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy ulicami parafii. Zapraszamy do licznego udziału członków wspólnot parafialnych, dzieci I Komunijne i rocznicowe w strojach komunijnych, dzieci sypiące kwiaty i wszystkich wiernych. Zamanifestujmy naszą wiarę w realną obecność Jezusa pośród nas w Najświętszym Sakramencie. Włączajmy się w śpiew pieśni eucharystycznych. Proszę strażaków OSP Sulbiny o zabezpieczenie trasy procesji.
    Procesje eucharystyczne w oktawie Bożego Ciała po Mszy św. wieczorowej i Nabożeństwie czerwcowym (wokół kaplicy).
  7. W piątek z racji Oktawy Bożego Ciała bp. Kazimierz udzielił dyspensy od obowiązku wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych w piątek.
  8. W sobotę po Mszy św. porannej Różaniec w intencji budowy kościoła parafialnego i naszych dobrodziejów. Starajmy się licznie gromadzić na modlitwie.
  9. W przyszłą niedzielę rocznica I Komunii św. dzieci klas IV o godz. 10.00. Prosimy, aby dzieci przygotowując się do tej uroczystości, korzystały ze spowiedzi w tygodniu przed Mszą św.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  11. Bóg zapłać za wsparcie materialne i duchowe parafii.
  12. Składam serdeczne podziękowanie P. Dariuszowi i ministrantowi Janowi za prace porządkowe na terenie parafialnym. Kobietom z naszej parafii za systematyczne sprzątanie naszej kaplicy. Bóg zapłać!
  13. P Aneta Kaczyńska i organizatorzy zbiórki środków na rehabilitację i operację Wiktorii serdecznie dziękują wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc i ofiarowali środki. W dowód wdzięczności zapraszają w przyszłą niedzielę, po każdej Mszy św. na słodki poczęstunek przy kaplicy i do budynku duszpasterskiego gdzie będzie mała kawiarenka. Dziękujemy i zapraszamy.
  14. Domowy Kościół organizuje rekolekcje dla wdów i wdowców w Domu Rekolekcyjnym przy Seminarium w Nowym Opolu w dniach 27 – 29 czerwca br. Rekolekcje poprowadzi ks. Jakub Kozak. Koszt 300zł od osoby. Bliższe informacje u ks. proboszcza. Zachęcamy do udziału.
  15. W minionym tygodniu w naszej parafii pożegnaliśmy śp. Teresę Miszta i śp. Leszka Blachowicza. Najbliższym, pogrążonym w żałobie wyrażamy serdeczne współczucie i zapewniamy o modlitwie.