VI NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU CZYLI MEKI PAŃSKIEJ

 1. Dzisiaj Niedziela Palmowa. Rozpoczynamy Wielki Tydzień.
  Dzisiaj 18 rocznica śmierci św. Jana Pawła II. W kaplicy pod relikwiami św. Jana Pawła II został zainstalowany świecznik wotywny. Zachęcamy do modlitwy za wstawiennictwem Papieża i zapalania świec wotywnych.
  Nabożeństwo Gorzkich Żali po Mszy św. o godz. 10.00.
  Zapraszamy na Parafialną Drogę Krzyżową. Po Mszy św. wieczorowej pójdziemy tradycyjną trasą wsłuchując się w treść rozważań poszczególnych Stacji. Dziękuje ks. Arturowi za przygotowanie rozważań a Lektorom za ich przybliżenie. Dziękuję Strażakom OSP Sulbiny za gotowość do zabezpieczenia przemarszu. Zabierzmy ze sobą krzyże, lampiony, flagi papieskie bądź portrety św. Jana Pawła II.  Nasza modlitwa i obecność niech będą manifestacją w obronie autorytetu Papieża Polaka. Zapraszamy do licznego udziału. Wspólnota św. Jana Pawła II przygotowała dla najmłodszych niespodzianki.
 2. Ks. Krzysztof zaprasza na katechezy paschalne w poniedziałek, wtorek i środę po Mszy św. wieczorowej.
 3. Zapraszamy chętne dziewczynki do sypania kwiatów podczas procesji rezurekcyjnej na spotkanie we wtorek o godz. 17.00 przed kaplicą.
 4. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy przed Mszą św. wieczorową.
 5. W Wielki Czwartek o godz. 18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej. Rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne. Dziękujemy Panu Jezusowi za ustanowienie Sakramentu Eucharystii oraz Kapłaństwa. Adoracja Najświętszego Sakramentu do północy.
 6. W Wielki Piątek Kościół celebruje liturgię Męki Pańskiej. Liturgię rozpoczniemy o godz. 18.00. Ten dzień ma charakter pokutny. Obowiązuje post ścisły. Ofiary składane podczas adoracji krzyża przeznaczone są na Grób Pański w Jerozolimie. Adoracja Najświętszego Sakramentu do północy.
 7. Wielka Sobota jest dniem wielkiej ciszy. Kościół rozważa mękę i śmierć Jezusa i Jego zstąpienie do otchłani. Adorujemy przez cały dzień Jezusa złożonego do grobu.
  Poświecenie pokarmów w kaplicy od godz. 9.00 do 13.00 o pełnych godzinach. Poświęcenie pokarmów w Sławinach o godz. 10.00.  Zapraszamy szczególnie dzieci. Prosimy o zabranie odpowiednich naczyń na wodę pobłogosławioną.
  Celebrowanie Wielkiej Nocy  rozpoczniemy Wigilią Paschalną o godz. 20.00 przed kaplicą. Prosimy o zabranie ze sobą świec chrzcielnych. Adoracja Najświętszego Sakramentu przez całą noc.
 8. Niedzielę Wielkanocną rozpoczniemy procesją rezurekcyjną o godz. 6.00. Kolejne Msze św. o godz. 10.00, 12.00 i 18.00.
 9. Poniedziałek Wielkanocny będziemy przeżywać jak każdą niedzielę. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na KUL i szkoły katolickie w naszej diecezji.
 10. Od Wielkiego Piątku młodzież, która w tym roku przyjmie sakr. Bierzmowania rozpoczyna 9cio dniową Nowennę do Bożego Miłosierdzia. Obecność obowiązkowa.
 11. Spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania we wtorek po Wielkanocy o godz. 19.00 w bud. duszpasterskim.
 12. Spotkanie pielgrzymów grupy 7B i 7C w Niedzielę Miłosierdzia o godz. 15.00.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 14. Dziękuję Parafialnemu Zespołowi Caritas za rozprowadzenie świec – „paschalików” i baranków wielkanocnych, oraz palm na dzisiejszą uroczystość.
 15. Dziękuję darczyńcom za przygotowanie „Torby Miłosierdzia”.  Bóg zapłać!
 16. Dziękuję na ręce P. Marcina całemu zespołowi za przygotowanie kolejnej edycji EDK (Wspólnota św. JP II, ministranci). Serdeczne Bóg zapłać za włożony trud w organizację. Dziękuję właścicielom Piekarni Górski za ofiarowane pieczywo. Dziękuję za udostępnianie przy każdej okazji Namiotu. Dziękuję Policji za zabezpieczenie przemarszu uczestników EDK. Gratuluję wszystkim uczestnikom i życzę błogosławionych owoców.
 17. Dziękuję ks. Arturowi za wygłoszone katechezy chrzcielne.
 18. Dziękuję ks. Krzysztofowi, P. Ani i P. Renacie za przygotowanie i przeprowadzenie warsztatów, oraz pomoc dzieciom w przygotowaniu palm na dzisiejszą uroczystość.
 19. Bóg zapłać za wsparcie materialne i duchowe parafii
 20. Na naszej kaplicy zamocowaliśmy wizualizacje kościoła parafialnego. Zachęcamy do zapoznania się z nimi i prosimy o wsparcie materialne i duchowe budowy. W tygodniu otrzymaliśmy projekty budowlane do pozwolenia na budowę.
 21. Wspólnota św. Jana Pawła II i ks. Proboszcz zapraszają na „Pielgrzymkę Trzech Litanii” do Sanktuariów Roztocza: Radecznicy, Górecka Kościelnego i Krasnobrodu. Planowany termin 15 kwietnia br. Zapisy od dzisiaj.
 22. Diecezjalny Wydział Duszpasterstwa Rodzin zaprasza Osoby Zawierzone do przeżycia małżeńskich i rodzinnych rekolekcji 33 dniowych. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.
 23. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Andrzeja Kęsika. Rodzinie przekazujemy wyrazy współczucia i zapewniamy o modlitwie.

 

Powrót do archiwum ogłoszeń

Parafia Rzymskokatolicka

pw. Świętego Jana Pawła II w Sulbinach

Sulbiny, ul. Górna 7, 08-400 Garwolin
NIP 8262181886, REGON 143001595

Numer rachunku bankowego Parafii:
Bank Spółdzielczy w Garwolinie:
33 9210 0008 0002 9157 2000 0010

e-mail: kancelaria@parafia-sulbiny.pl
Telefon: +48 724 814 151

Kancelaria parafialna czynna:

Wtorek – Piątek
– w godzinach od 16:30 do 17:30

Sobota
– po Mszy św. o godzinie 7:00

Proboszcz:
ks. mgr lic. Leszek Dąbrowski
ksleszek@parafia-sulbiny.pl

Nabożeństwa

Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie:
– godzina 7:00
– godzina 18:00

Środa
– godzina 18:00
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Czwartek
– godzina 18:00
Msza Św. i Nowenna do Świętego Jana Pawła II
indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu
(możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty)

– godzina 20:30
Różaniec i Apel Jasnogórski

I piątek miesiąca:
– godzina 7:00
– godzina 18:00

I sobota miesiąca:
– godzina 7:00
– godzina 18:00

I niedziela miesiąca:
– godzina 10:00
Msza Św. w intencji Parafian,
adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja

II, III i IV niedziela miesiąca:
– godzina 8:00
– godzina 10:00
– godzina 12:00
– godzina 18:00