VII NIEDZIELA WIELKANOCY – WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

1.  Dzisiaj VII Niedziela Wielkanocna. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
    I Komunia św. dzieci klas III. Uroczysta Msza św. o godz. 12.00. Otoczmy dzieci i ich rodziców naszą modlitwą.
    Dzisiaj taca na budowę kościoła parafialnego.
    Procesja z poświęceniem pól na ul. Leśnej, ul. Spacerowej i ul. Długiej o godz. 16.00. Mieszkańców zapraszamy do licznego udziału.
    Poprzez Nowennę przygotowujemy się do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego.
  2. Dzieci komunijne przeżywają Biały Tydzień. Gromadzą się na Nabożeństwie majowym, Nowennie do Ducha Świętego i Mszy św. o godz. 18.00. W sobotę pielgrzymka do Sanktuarium MB w Kodniu.
  3. W czwartek po Mszy św. wieczorowej Nowenna do św. Jana Pawła II i adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy oraz na spotkanie formacyjne przedsiębiorców i osoby aktywne zawodowo.
  4. W sobotę po Mszy św. porannej Różaniec w intencji budowy kościoła parafialnego i naszych dobrodziejów. Szczególnie pomódlmy się o wyłonienie wykonawcy robót.
  5. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się okres wielkanocny.
  6. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Bożego Ciała (8 czerwca) proszę mieszkańców ulic o przygotowanie ołtarzy na procesję:
    1. Ogrodowa, Malinowa, Osiedlowa
    2. Brzozowa, Białej brzozy, Spacerowa, Tęczowa
    3. Długa
    4. Mierżączka
    Zachęcam wszystkich parafian do włączenia się w przygotowanie i wykonanie kwietnego dywanu w kaplicy.
  7. Rocznica I komunii św. dzieci klas IV odbędzie się 11 czerwca o godz. 10.00.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  9. Bóg zapłać za wsparcie materialne i duchowe parafii.
  10. Składam serdeczne podziękowanie członkiniom Wspólnoty św. Jana Pawła II za przygotowanie uroczystości jubileuszowych. Za przygotowanie budynku duszpasterskiego i naszej kaplicy oraz włączenie się w przeżywanie uroczystości. P. Kindze za wykonane dekoracje kwiatowe i przygotowanie bukietów. Kobietom z Duszpasterstwa Umiłowana za przygotowanie plebanii, a P. Barbarze za przygotowanie posiłku dla gości. Służbie liturgicznej i pracownikom parafii, dziękuję za włączenie się w przygotowania i posługę podczas uroczystości. Bóg zapłać!
    Serdeczne podziękowania składam P. Markowi Górskiemu za przygotowanie i ufundowanie okolicznościowych tortów z okazji 103 urodzin św. Jana Pawła II. Bóg zapłać! Dziękuję wszystkim uczestnikom doniosłej i pięknej uroczystości za obecność, wspólną modlitwę i świętowanie.