X NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Dzisiaj X Niedziela Zwykła. Dzieci klas IV obchodzą dziś rocznicę I Komunii św. Uroczysta Msza św. o godz. 10.00. Taca na budowę kościoła i puszka na budujące się kościoły w diecezji.
 2. We wtorek w liturgiczne wspomnienie św. Antoniego, zapraszamy wszystkich czcicieli do wspólnej modlitwy.
 3. Do czwartku trwa oktawa Bożego Ciała. Procesje eucharystyczne wokół kaplicy po Nabożeństwie czerwcowym. Na zakończenie poświęcenie wianków.
 4. W najbliższy piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. W sobotę po Mszy św. porannej Różaniec w intencji budowy kościoła parafialnego i naszych dobrodziejów. Starajmy się licznie gromadzić na modlitwie.
 6. Trwa peregrynacja relikwii św. Jana Pawła II. Zachęcamy mieszkańców Sulbin z ulic: Brzozowej, Białej Brzozy, Długiej, Spacerowej i Tęczowej do modlitwy ze św. Janem Pawłem II. Lektorów proszę o codzienną modlitwę w intencji rodzin, które przyjmują w swoich domach relikwie naszego świętego patrona.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 8. Bóg zapłać za wsparcie materialne i duchowe parafii
 9. Składam serdeczne podziękowanie za: przygotowanie ołtarzy na Uroczystość Bożego Ciała, Strażakom OSP Sulbiny za wystawienie pocztu sztandarowego i zabezpieczenie przemarszu procesji, służbie liturgicznej i p. kościelnemu, p. organiście, mężczyznom niosącym baldachim, dziewczynkom sypiącym kwiaty i niosącym poduszki, osobom niosącym chorągwie, dzieciom komunijnym i rocznicowym. Bóg zapłać!
 10. Dobiega końca kadencja Rady Parafialnej. Bardzo proszę, aby zastanowić się nad wskazaniem kandydatów do nowej Rady Parafialnej Duszpasterskiej i Ekonomicznej. Wybory odbędą się po wakacjach.
 11. Dziękuję opiekunom, rodzicom i dzieciom z parafialnej scholii dziecięcej za wspólną pielgrzymkę do Sanktuarium MB Pocieszenia w Orchówku k. Włodawy w związku z zakończeniem roku formacyjnego. Dziękuję Paniom Joannie, Monice, Katarzynie i Marlenie za opiekę nad dziećmi.
 12. Markowi Górskiemu za ofiarowane pieczywo na spotkania integracyjne OAZY i parafialnej scholii. Bóg zapłać!
 13. Dzieci oazowe dziękują za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary, dzięki którym otrzymały dofinansowanie do wakacyjnych rekolekcji. Bóg zapłać!
 14. Domowy Kościół organizuje rekolekcje dla wdów i wdowców w Domu Rekolekcyjnym przy Seminarium w Nowym Opolu w dniach 27 – 29 czerwca br. Rekolekcje poprowadzi ks. Jakub Kozak. Koszt 300zł od osoby. Bliższe informacje u ks. proboszcza. Zachęcamy do udziału.
 15. P Aneta Kaczyńska i organizatorzy zbiórki środków na rehabilitację i operację Wiktorii serdecznie dziękują wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc i ofiarowali środki. W dowód wdzięczności zapraszają po każdej Mszy św. na słodki poczęstunek przy kaplicy i do budynku duszpasterskiego gdzie będzie mała kawiarenka. Dziękujemy i zapraszamy.

 

 

 

Powrót do archiwum ogłoszeń

Parafia Rzymskokatolicka

pw. Świętego Jana Pawła II w Sulbinach

Sulbiny, ul. Górna 7, 08-400 Garwolin
NIP 8262181886, REGON 143001595

Numer rachunku bankowego Parafii:
Bank Spółdzielczy w Garwolinie:
33 9210 0008 0002 9157 2000 0010

e-mail: kancelaria@parafia-sulbiny.pl
Telefon: +48 724 814 151

Kancelaria parafialna czynna:

Wtorek – Piątek
– w godzinach od 16:30 do 17:30

Sobota
– po Mszy św. o godzinie 7:00

Proboszcz:
ks. mgr lic. Leszek Dąbrowski
ksleszek@parafia-sulbiny.pl

Nabożeństwa

Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie:
– godzina 7:00
– godzina 18:00

Środa
– godzina 18:00
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Czwartek
– godzina 18:00
Msza Św. i Nowenna do Świętego Jana Pawła II
indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu
(możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty)

– godzina 20:30
Różaniec i Apel Jasnogórski

I piątek miesiąca:
– godzina 7:00
– godzina 18:00

I sobota miesiąca:
– godzina 7:00
– godzina 18:00

I niedziela miesiąca:
– godzina 10:00
Msza Św. w intencji Parafian,
adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja

II, III i IV niedziela miesiąca:
– godzina 8:00
– godzina 10:00
– godzina 12:00
– godzina 18:00