XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj XXI Niedziela Zwykła.
  2. Dziękuję członkom Parafialnej Rady za obecność na poniedziałkowym spotkaniu i podjęte decyzje. Wyłoniliśmy wykonawcę prac budowlanych. Rodzinna firma ZELTECH z Siedlec wykona fundamenty naszego kościoła parafialnego. Prace rozpoczną się niebawem.
  3. We wtorek ważne spotkanie dotyczące budowy kościoła parafialnego. Prosimy o modlitwę w intencji uczestników spotkania.
  4. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy przed Mszą św. wieczorową.
  5. W czwartek zapraszamy do wspólnej modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Msza św. i Nowenna o godz. 18.00. Zachęcamy do trwania w ciszy przed Najświętszym Sakramentem do godz. 20.
  6. 1 września kolejna, 84 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. W modlitwie prośmy Boga o pokój na świecie, ustanie wojen i za poległych w obronie Ojczyzny. Módlmy się o mądre korzystanie z daru wolności.
  7. Dobiegają końca wakacje. Zachęcamy dzieci i młodzież do korzystania ze spowiedzi z racji I piątku miesiąca. Nabożeństwa po Mszy św. porannej i wieczorowej.
  8. W sobotę Diecezjalna pielgrzymka Rad Parafialnych do Pratulina.
    Z racji  I soboty miesiąca nabożeństwo i Różaniec w intencji budowy kościoła parafialnego i naszych dobrodziejów po Mszy św. porannej. Modlitwie różańcowej we wrześniu przewodniczy KŻR św. Rity.
  9. Za tydzień niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu. Procesja eucharystyczna wokół kaplicy po Mszy św. o godz. 10.00.
    Tego dnia imieniny obchodzi biskup pomocniczy Grzegorz. W modlitwie pamiętajmy o dostojnym solenizancie.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  11. Bóg zapłać za wsparcie materialne i duchowe parafii.
  12. Dziękujemy członkom KŻR za liczną reprezentację naszej parafii podczas Diecezjalnej Pielgrzymki Żywego Różańca do Leśnej Podlaskiej. Życzymy trwałych owoców pielgrzymki.
  13. Zbliżają się Dożynki parafialne (10 września). Zapraszamy chętne osoby do włączenia się w przygotowania uroczystości. Utalentowane gospodynie proszę o upieczenie ciast, bądź przygotowanie dań kulinarnych, oryginalnych i indywidualnych na nasze uroczystości. Podczas dożynek będzie okazja degustacji potraw i możliwość złożenia ofiary na budowę kościoła parafialnego.
  14. Dziękuję kościelnemu P. Dariuszowi, który wraz z rodziną uporządkował teren parafialny na dożynki i przed budową kościoła . Bóg zapłać!
  15. Dziękuję P. Jackowi za nieodpłatnie wykonane prace uszczelniające dach na budynku plebanii i zamontowanie kratek wentylacyjnych na kominach. Bóg zapłać!
  16. Dziękuję P. Kindze za troskę o dekoracje kwiatowe i wszystkim kobietom regularnie włączającym się w sprzątanie kaplicy! Bóg zapłać!
  17. Dziękuję Paniom: Barbarze, Urszuli i Hannie za przeprowadzone porządki w budynku plebanii. Bóg zapłać!
  18. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Czesława Sobiecha ze Sławin. Rodzinie pogrążonej w żałobie składamy serdeczne wyrazy współczucia i zapewniamy o modlitwie.